1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Adliye çalışanlarından mesai arkadaşlarına destek
Adliye çalışanlarından mesai arkadaşlarına destek

Adliye çalışanlarından mesai arkadaşlarına destek

Adalet Sen Konya Şubesi Adalet Sarayı’nda silahlı saldırıya uğrayan icra memuru Gülsün Dilek Cihan ve avukat katibi Ayşe Yavuz için basın toplantısı düzenlendi.

A+A-

Adalet Sen Konya Şubesi Başkanı İlyas Oğuz yaptığı basın açıklamasında “Bildiğiniz üzere geçtiğimiz Perşembe günü Konya 8. icra memurluğunda icra memuru olarak görev yapan mesai arkadaşımız Gülsün Dilek Cihan ve avukat katibi olarak görev yapan arkadaşımız Ayşe Yavuz’un yaralanması ile ilgili üzücü bir hadise yaşanmıştı. Özel bir inşaat firması sahibinin iş yerine borcundan dolayı icra işlemi için gidilen firmada borçlu şirket sahibi iş yerinde icra işlemi yaptırmak istemeyerek belindeki silahı çıkarmış, silahın ateş alması sonucunda yerden seken kurşundan bir tanesi Gülsün Dilek Cihan’ın bacağını sıyırmıştı. Bir diğer kurşun ise hukuk bürosu katibi Yavuz’un bacağına isabet etmiştir. Her iki arkadaşımıza da geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Bu yaşanan olay ne ilk ne sondur. Öncesinde de birçok kez icra memuru, avukat, avukat katibi ve zabıt katibi arkadaşımız saldırıya ve tehditlere maruz kalmıştır” dedi.
Bireysel Silahlanma
Oğuz sözlerine “Bireysel Silahlanmanın bu denli arttığı bir dönemde icra memurlarının kendini koruyabileceği ya da suçlu tarafı caydırabileceği bir done elinde bulunmamaktadır. Emniyet güçlerinin yoğun mesaisi de her icra işleminin polis eşliğinde yapılmasını imkansız kılmaktadır.” diyerek devam etti.
Düzene Kurşun Sıkılmıştır
Yapılan saldırıda memura değil bizzat kanuna ve düzene kurşun sıkıldığını ifade eden Başkan Oğuz, “Tekrar hatırlatmak isteriz ki icra memurları ve katipler her şeyden önce polis gibi, asker gibi devletimizin herhangi bir kamu kurumunda çalışan memurlar gibi kamu görevlileridir. Yapılan bu saldırıda icra memuruna, avukata, katibine değil bizzat kanuna ve düzene kurşun sıkılmıştır” dedi. Adalet Bakanlığı İcra İşleri Dairesi Başkanlığından ve emniyet güçlerinden somut ve önleyici adımlar atmalarını talep ettiklerini belirten Başkan Oğuz, “Bu kanunun ve düzenin sağlayıcıları kamu görevlileri işlerini kanunlar çerçevesinde zor şartlarda yerine getirmektedirler. İcra memurlarının güvenli bir şekilde görevlerini yerine getirmesinin temini elzemdir” diye konuştu. Sevdanur GEZENLER

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.