1. HABERLER

  2. AFYONKARAHİSAR

  3. Afyonkarahisar’da Kişi Başına Düşen Canlı Hayvan Değeri 2 Bin 776 TL
Afyonkarahisar’da Kişi Başına Düşen Canlı Hayvan Değeri 2 Bin 776 TL

Afyonkarahisar’da Kişi Başına Düşen Canlı Hayvan Değeri 2 Bin 776 TL

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanlığı Manisa Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Afyonkarahisar’da kişi başı canlı hayvan değerinin 2 bin 776 TL olduğu belirtildi.Konu ile ilgili TÜİK’ten yapılan yazılı açıklamada,2015...

A+A-

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanlığı Manisa Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Afyonkarahisar’da kişi başı canlı hayvan değerinin 2 bin 776 TL olduğu belirtildi.
Konu ile ilgili TÜİK’ten yapılan yazılı açıklamada,
2015 yılında Afyonkarahisar’da canlı hayvan üretim değerinin bir önceki yıla göre yüzde 25,9 artış göstererek 2 milyar TL’ye yükseldiği belirtildi. Afyonkarahisar’ın, bu değerle en yüksek canlı hayvan üretim değerine sahip 5. il konumunda olduğunu belirtildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Afyonkarahisar’da canlı hayvan üretim değerinin Türkiye canlı hayvan üretim değeri içindeki payı yüzde 2,7’dir. 2014 yılında Afyonkarahisar’da 2 bin 213 TL olan kişi başına canlı hayvan üretim değeri 2015 yılında yüzde 25,4 artış göstererek 2 bin 776 TL olmuştur. Afyonkarahisar, diğer iller ile kıyaslandığında kişi başına canlı hayvan üretim değeri en yüksek olan 13. il konumundadır.
2015 yılında Ege Bölgesi illeri arasında canlı hayvan üretim değeri en yüksek olan il 3,6 miyar TL ile İzmir iken en düşük olan il ise 794 milyon TL ile Muğla’dır. Afyonkarahisar, Ege Bölgesi illeri arasında İzmir’den sonra en yüksek canlı hayvan üretim değerine sahip 2. il konumundadır. Afyonkarahisar ilinin canlı hayvan üretim değerinin Ege Bölgesi’nin canlı hayvan üretim değeri içindeki payı yüzde 16,1’dir.
2015 yılında Ege Bölgesi illeri arasında en yüksek kişi başına canlı hayvan üretim değerine sahip olan il 2 bin 776 TL ile Afyonkarahisar olur iken en düşük değere sahip olan il ise 852 TL ile İzmir’dir. Afyonkarahisar, Ege Bölgesi illeri arasında en yüksek kişi başına canlı hayvan üretim değerine sahip birinci il konumundadır.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.