1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. AGO eğitim hayatına başladı 
AGO eğitim hayatına başladı 

AGO eğitim hayatına başladı 

Eğitim hayatına başlayan Anadolu Gelişim Okulları(AGO) Selçuklu Selahattin Eyyubi Mahallesindeki yerleşkesinin açılışı katılımın yoğun olduğu törenle gerçekleşti. AGO Anasınıfı, İlkokul ve Ortaokul’da eğitim hizmeti verecek.  

A+A-

Anadolu Gelişim Okullarının (AGO) açılışına; Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, Milli Eğitim Bakan Danışmanı Mustafa Yavuz, İl Milli Eğitim Seyit Ali Büyük,  İl Emniyet Müdürü Şükrü Yaman,  Selçuklu Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, Meram ilçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca, AGO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akçay, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Vedat Yavuz, AGO Kurucu- Genel Müdürü Ertan Dündar, öğretmenler ve çok sayıda davetli katıldı.
Çevreye Duyarlı Bir Okuldur
Açılışta konuşan Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, “Çocuklarımızı yetiştirecek okullarımız önemlidir. Bu anlamda AGO, konseptiyle iyi bir eğitim kurumunu şehrimize kazandırdı. Sigara içmeyen öğretmenlerinden dolayı da kutluyorum. Okulun donanımına baktığımızda bir heyecan verdi. Ciddi bir emek verildiğini bize gösteriyor. Elektriği de kendisi üretiyor. Çevreye duyarlı bir okuldur. Öğretmenlerimiz önemlidir. Onlara çok iş düşüyor. Çocuklarımızı sizlere emanet ediyoruz. Böylesine güzel bir okulu Konya’ya kazandırdıkları için teşekkür ederken, hayırlı olsun diyorum” diye konuştu.
Konyalı İşadamlarımızın Güzel Bir Okul Kazandırması Güzel Bir Davranıştır
İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, “Konya’dan çıkıp, İstanbul’da büyük işler yapan Konyalı işadamlarımızın memleketine böylesine güzel bir okul kazandırması güzel bir davranıştır. Kendilerine bu yatırımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Eğitim bir gönül işidir. Bu gönül işine emek veren, hizmet eden, yatırım yaptıkları içinde teşekkür ediyorum. Ertan Bey bir hayal kurmuştu. Bugün bunu başarmıştır. Hayırlı olsun.”
Konya’dan tüm Türkiye’ye ve Dünya ya ışık olmak üzere yola çıkıyoruz
AGO Kurucu- Genel Müdürü Ertan Dündar AGO’nun Türkiye ve dünya ya ışık olmak üzere yola çıktığına dikkat çekerek, “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının rahmetle anarken, 30 Ağustos Zafer Bayramınızı kutluyorum. Bu anlamlı günde okulun açılışını yapmaktan büyük bir heyecan duyuyoruz. AGO kadrosu yeni zaferler için bugün yola çıkıyor. Mutlu, başarılı ve nitelikli dünya insanı yetiştirmek hedefiyle Konya’dan tüm Türkiye’ye oradan da tüm Dünyaya ışık olmak üzere yola çıkıyoruz. Hayaldi gerçek oldu. Çocukluk arkadaşım Beyşehir Durak Köyünden İşadamı ve Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Akçay ile eğitim üzerine yaptığım konuşmada Özel Okul hayalimin olduğunu söyledim. Mustafa Akçay ve ortağı Vedat Yavuz ile hayalimizi gerçekleştirdik. 21 Haziran 2018 tarihinde Eğitimci ortaklarımız ile okulun temelini attık. Sayın Velilerimiz çocuklarınız hayal kursun gereğini yapsın ve başarınca hazzını yaşasın. AGO’da, Öğrencilere Milli Eğitim Temel Amaçlarına Uygun Atatürk İlke ve İnkılapları ışığında güler yüzlü pozitif yaklaşımla motive edilmiş okumayı seven, düşünen, araştıran, inceleyen, sorgulayan ve üreten bir eğitim öğretim sunulacaktır. Dumansız hava sahası oluşturarak Türkiye’de bir ilki başarıyoruz. Çevreye ve sağlığa duyarlı bütün çalışanları sigara kullanmayanlar arasından seçtik. Öğrencilerimize söylemle değil, eylemlerle rol model oluyoruz. Okulumuzun çatısına kendi Kuruluşumuz olan GELİŞİM SOLAR ENERJİ tarafından Güneş Panelleri yapılarak kendi enerjisini üreten İlk Özel Okuluz. Bana inanan güvenen Yönetim Kurulu Başkanımız İş adamı Mustafa Akçay’a, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız İş adamı Vedat Yavuz’a, bizi her zaman yüreklendiren emekli öğretmen Şevket Yavuz’a, Kurucu Ortaklarım Hamit Kaya ve Ali Erkan’a çok teşekkür ediyorum.”
Konuşmanın ardından Vali Cüneyit Orhan Toprak ve protokol üyeleri tarafından okulun açılış kurdelesi kesilerek, okul gezdirildi. Çeşitli etkinlikler düzenlenen okulda, açılışa katılanlara ikramlarda bulunuldu. 

rd1.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.