1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. Ah Hocam Ah.. Faiz İlleti Sardı Memleketi..
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

Ah Hocam Ah.. Faiz İlleti Sardı Memleketi..

A+A-

 Seni özlüyoruz be hocam.. Senin o renkli siyasi espirilerin, mecliste file ile hükümete uyarıların, kadayıfın altı kızardı mı, kızarmadı mı  muhabbetin…

Ah hocam ah. Siyonistlere uşaklık etmem diyen uşaklar, memleketi ne hale getirdi.. Bir yanda Fetöcüler, bir yanda Pkk lı hainler.. Bunlar silahlı uşaklar..

Bir de finans uşakları var..

Hocam senin o güzel sözlerin 100 yıl geçse de hakikatini koruyacak

Rahmetli ERBAKAN HOCAM FAİZİ ŞÖYLE TANIMLIYOR: Faiz zulümdür. Faiz çalışan insanın hakkına tecavüzdür. Faiz demek üretmeyen adama tüketme hakkı vermek demektir. BU DA ZULÜMDÜR. Adaleti bozar. İşte kapitalist düzenin zulmü ve felaketi buradan geliyor.

 Yüzde 99 u elhamdülillah Müslümanız denen bir ülke de mübarek bayramlarımızı kullanarak, vatandaşa bayramda kaç kez el öperseniz, kaç liranız olur, gelin  ….. banka, krediniz cepte,   … vadede ödeyin, el öpme derdinden kurtulun der.. Sanki mal bağışlıyor.

Diğeri.. Hoş geldin faizi. Olur mu iyi ki geldin faizi.. bitmedi .. hadi iyisin faizi.. 80yaşında ninelerimizi kullanırlar.. Çok tatlı hoş bir şey yapılıyormuş gibi cazibesini artırdıkça artırırlar.

Seni tüketime yönlendirirler, borçlandırdıkça borçlandırırlar, sonrada kan emici sülük gibi boğazına çökerler. Türkiye de milyonlarca kredi kartı var, on binlercesi her ay kısmi ödeme yapıp faiz belasına bulaşmıştır.

Kimisi faizden geçinir, hayatı en çok faiz veren bankayı aramakla geçer.. Yedik sıra yer, doymaz..

Vatandaşın ahiretini karartabilmek için Kur’an’ı Kerim’in her türlüsünü reddettiği faizi  çok cazip gösterme hadsizliği, Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarında olur..

Ülkemiz tasarrufları dünya geneline göre çok düşük.. Şu an yüzde 16-18 civarında. Halkımızı tasarrufa yönlendirip, milli gelirimize oranını hem artırmaya çalışırız.. Hem de tüketimi alabildiğince uçurmak için kredi kartlarına vadeyi yükseltir, tüketimi kamçılarız. Bunun içinde kredi kartlarına yeniden yapılandırmaya gider, vatandaşı tekrar tekrar bankadan faizle borç almaya yönlendiririz.

Bu ne perhiz ne lahana turşusu anlamadım..

Hükümet yüksek maaş verip, düşük maaş gösteren işletmelere sanki engel olabilecekmiş gibi, tüm çalışanları bankaya mecbur etti.

Hem bu Dünya da kaybediyoruz, hem de ahiretimizi karartıyoruz.

Kuran’ı Kerimden alın size iki ayet:

 

Faiz yiyenler ancak şeytan çarpmış olanın kalkışı gibi kalkarlar. Bu onların: “Alım satım da ancak faiz gibidir." demelerinden dolayıdır. Oysa Allah alış verişi helal, faizi haram kılmıştır. Kime Rabbinden bir öğüt gelir de faize bir son verirse, artık geçmişi kendisine, işi de Allah'a aittir. Kim faize geri dönerse artık onlar ateşin halkıdır, orada sürekli kalacaklardır. Allah, faizi yok eder de, sadakaları artırır. Allah, günahkâr kafirlerin hiç birini sevmez. (Bakara 2/275-276).

Men edildikleri halde faizi almalarından ve haksız (yollar) ile insanların mallarını yemelerinden dolayı içlerinden inkâra sapanlara acı bir azap hazırladık. (Nisa 4/161).

İbn Mes'ud şöyle bir rivayet nakletmektedir: “Hz. Peygamber ribâyı (fâizi) yiyene de, yedirene de lânet etti” (Müslim, ts.: Müsâkât 25; Ebu Dâvud,ts.: Büyû 4; Tirmizî, 2001: Büyû 2; İbn Mâce, ts.: Ticârât 58).

Ebu Hüreyre’in naklettiği diğer bir rivayet ise şöyledir: “Hz. Peygamber buyurdu ki: “İnsanlar öyle bir devre ulaşacak ki, o zamanda faiz yemeyen kalmayacak. Öyle ki,(doğrudan) yemeyene buharı ( veya tozu)ulaşacak” (Ebu Dâvud, ts.: Büyû 3; Nesâî, 1986: Büyû 2;İbn Mâce, ts.: Ticârât 58).

Acaba bu günler o günler mi? Diyanet İşleri Başkanlığımız ise nerede? Uykudan ne zaman uyanacaklar? Toplum elden gidiyor.. TOPLUM Sayın Diyanet İşleri Başkanım.. hem de bunu Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarında başarıyorlar.

Rabbim bizleri faiz belasına bulaşmaktan korusun inşallah..

Bu yazı toplam 703 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.