1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. AHMET SORGUN DİYOR, 2 KEZ AMA VE DÜŞÜNMEKTEYİZ.
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

AHMET SORGUN DİYOR, 2 KEZ AMA VE DÜŞÜNMEKTEYİZ.

A+A-

Bugün ÖSO’na terörist diyen her kim varsa, yarın Vatan savunması mevzu olduğunda bilin ki bunlar ilk olarak yabancı işgalcilere kapılarını açacak kimselerdir.
Allah bunlara ne devlet yönetimi, ne de bürokrasi makamı nasip etmesin.
Bunlardan hayır gelmez.
Gelelim işin bir diğer yanına…
Kahraman Askerlerimiz ve ÖSO’su mensupları hayatlarını ortaya koyarak Suriye’de terör yuvalarını bir bir yok ediyorlar. Bunun bir maliyeti var. Onlarca şehidimiz, yaralımız var. Milyarlarca dolarlık savaş maliyetimiz var. Deniyor ki, Suriye’nin toprak bütünlüğü.
Neye göre? Bu alçak teröristleri buraya yerleştiren ve bunları son teknoloji silahla donatan hainlerin yok edilmesi ve sonradan bu alçakların bu bölgelerde yuvalanmalarına engel olmak için bu topraklar Türkiye Cumhuriyeti sınırlarına dahil edilmelidir.
Hiç kimse Türkiye Cumhuriyeti’ne işgalci demeye hakkı yoktur. Alkanlarla yoğrulan topraklar bizim topraklarımızdır.
Öncelikle İşgalci güç mevcutsa bu İsrail’dir, Ermenistandır.
Öncelikle bu terörist devletler işgal ettikleri yerleşim yerlerini ve toprakları asıl sahiplerine vermelidirler.
Bunu gerçekleştiremeyen MİMLİ Birleşmiş Milletler ve kukla üyelerinin bize tek kelime etmeye hakkı yoktur.
Bu teröristleri yok etme bedelini ve milyonlarca evlerinden barklarından kopmuş insanların maliyetinin birileri tarafından karşılanması gerekmektedir.
Bir kez daha Allah Türkiye Cumhuriyeti’ne zeval vermesin, Türk Milleti düşmanlarını ve onların uşaklarını Rabbim en kısa sürede yok etsin.
Sayın Tahir Akyürek’i gelmiş geçmiş en başarısız Başkan olarak nitelendirmiştim. Vallahi kiminle görüşsem helal olsun, yüzde yüz haklısın, aynı görüşteyiz, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin bir an önce Konya’yı ayağa kaldıracak, bir adayı şimdiden belirlemesi gerekir diyenler ve kardeş bu yazıyı yazarken çekinmedin mi diyenler?
Haksızsın diyenle karşılaşmadım.
Demek ki, Başkan ve çevresinin vadesi dolmuş. Taze kana ihtiyaç var.
Bu arada neden çekineyim ki… Ekmeğimi vermiyor, ihale almıyorum, çoluk çocuğun Belediye personeli değil ki. Olsa ne olur. Ben yine doğruları yazmaya devam ederim. Allah için benim görevim bu.
Geçen bir gazetemiz yazdı, Belediye 310 adet Cumhuriyet altını alacakmış, baya yüklü miktar.

Neden? Avrupa Şampiyonu Ampute Milli Futbol takımına hediye edilecekmiş.
Türkiye Cumhuriyeti güçlü bir devlettir. Başarıyı ödüllendirecek kanun ve yönetmelikler vardır. Her şampiyona gereğini yerine getirir.
Asla ödül verilmesine karşı değilim, hem de bu kardeşlerime.
Ancak bu Konya Büyükşehir Belediyesine düşmez. Dedik ki Konyalının parası çarçur edilmemelidir. Yine aynı görüşteyim. Herkes görevini layıkıyla yerine getirmeli. Vatandaşın oluru alınmadan tek kuruş reklam amaçlı heba edilemez.
Diğeri KOMEK. Maliyeti Belediye’ye yüksek geldiği için Milli Eğitin Bakanlığı’na devredilmedi mi? Artık KOMEK adına görevlendirilen elemanların ücretlerini Milli Eğitim ödemiyor mu?
O zaman maliyeti karşılayan başkası, övgüyü alan başkası. Bunun da bilinmesi gerekmez mi?
Ve son uyarı.  Biz de inşallah içini doldurabilmişizdir ama 'Gez dünyayı, gör Konya'yı.' diyoruz. Bunu söylemek kolay ama içini doldurmak önemli. Anadolu belediyeciliğinin temelinde Konya'nın olduğunu düşünmekteyiz. Belediye başkanlarımız hem karar mercisi hem de uygulamanın başıdır.
Bu yüzden sorumlulukları çok büyük. İsraf da tasarruf da sizlerin elinde. İyi uygulama da olumsuz uygulama da sizlerin elinde.
Ahmet Sorgun diyor. 2 kez AMA ve DÜŞÜNMEKTEYİZ sözcüğü ne ifade ediyor? Biraz kafa yormak gerekmez mi?

Bu yazı toplam 987 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.