1. YAZARLAR

  2. Mehmet Kanmaz

  3. Ailemizde Depresyon….
Mehmet Kanmaz

Mehmet Kanmaz

Mehmet Kanmaz
Yazarın Tüm Yazıları >

Ailemizde Depresyon….

A+A-

Çekirdekte insan sorunu, meyvede aile sorunu, bahçede toplum sorunu, tepede devlet sorunu. Dünyada insanlık sorunu. İnsanlıkta imtihan sorunu, imtihanda ahir zaman sorunu.
Kadın ifsat komiteleri en tepelerin en etkili yerlerine mi sızdı? 308 yıl önce 1710'da İngiliz meşhur casusu Mr Hempırın raporu: "... yaptığımız araştır malarda, Müslüman ülke insanlarının bugünkü durumuna dair 20 maddelik bir rapor yazdık."308 yıl önce varılan sonuç: "Müslüman toplumunda kadı nın hiçbir işe yaramadığı, faydasız bir varlık olduğu inancını yerleştirmek.
"Eyvah dedim" Üstad Said Nursi."İnsanın, hususan müslümanın tahassüngahı (sığınağı) ve bir nevi Cenneti ve küçük bir dünyası aile hayatıdır. Bu da mı bozulmaya başlamış?" dedim.
Kapitalizim kadını yuvasından sokağa ve iş yerine gönüllü sürüklemiş oldu. Para kazanıp ayakları üstünde durmalıydı kocasının eline bakmamalıydı. Çocuklarını daha iyi beslemeliydi. Kendine iyi bakmalı erkek gibi giyinmeli erkek gibi yürümeli ve kasılmalıydı. Toplumda hakettiği yeri almalıydı Aile gelenek ve dinler boyunduruğundan kurtulmalıydı. " Yunan, Roma, Arap, Mısır vb. her yerde olduğu gibi tanrıçalığına” geri dönmeliydi.
Ve döndü. Dönüşü muhteşem oldu.Tüm kadınlar tanrıçalık yoluna dizildi. Şimdi güzellik merkezlerine,veya cafeler’de gün toplantısı için hafta’da en az üç gün zaman ayırıyor. Otur duğunuz şehirdeki caddelere bir bakın,en çok kuaför veya güzellik merkez leri  göreceksiniz.cafelere bir göz gezdirin çoğunluğu genç kız ve kadınları mız,evde duran yok,yapılan araştırmaya göre istanbul’da nüfusun %43, Konyada ise %29 evde yemek yemiyor…!
Bu arada hastalıklar ve masraflar artıyor. Hırs hırsı haram haramı kovalı yordu. Ama olsun çoğumuz oruçlu, namazlı hatta dindardı. Ama üniversite li çocuğumuz ise  kültürsüz, eğitimsiz ve de görgüsüzdü. Kitap mitap da okumazdı. Test kitapları hariç. Onları atlıyamayız onlar nimet babası ya..
Bazı çocuklar hızlı arabadan ölüyor bazıları uyuşturucudan. Bazen tek çocuğunu kaybedip çocuksuz kalıyor, bazen sakat hasta bir yavruya bakıyor.
Yaşanılan aile faciasını; Allah'ın ve kendinin bildiği ve de hatırlamak istemediği güya özeleştiri yaparak, ebeveyn kusurlarından,ve kendi  hırslarından olduğunu en yakın arkadaşlarına ağlayarak anlatıyordu. Çok üret, çok kazan, çok tüket!Çağın batıl ayetleri en başta bu sözler.Arkası yok, önü yok, ibadet yok, tefekkür yok, durmak yok. Unutmak uyuşmak için her şey çok. İçki kumarın papucu dama atıldı.
Kafirlerin hasaplarına bir bakın;öldürmek ve ölüm  üzerinden para kazan mak için Silahlanmaya devam,. Bir meşrubat cirosu kaç ülkenin bütçesine denk. Dudak ruju bilançosu Açlık sınırının altındaki milyonları gelişmişlik sınırının  üstüne çıkarmaya yeter. Bunların tamamını Yahudi üretiyor ve kazanıyor.
Çocuk nerdeyse ailenin dışında büyüyor (büyütülüyor!) Evdeki saatler, tv akıllı! Cihazlar karşısında geçiriliyor. Hasta ve yaşlılara evde bakılmayınca, dede, nine değeri çocuklara aktarılamıyor. İ
İnsan mutfak, tuvalet ve tv arasında mekik dokur gibi. Baba toplamda iki numaralı aktör bile değil. O bir modern inek sanki,Ya da, "para baba matik "Resullah boşa demedi. "Ahir zamanda kadınlar erkekleşecek, erkekler kadınlaşacak."
Eski Yunan, Roma, Mısır, Arap tanrıçaları solda sıfır kalır  ve bizim dediğimiz kadınları,bir görseler  hasetinden çatlarlar inanın…!.Toplumun Çoğunluğunda, iki veya tek yavrularımıza  bakıcı kadınlar, yetiştirme evleri (kreş) çizgi film ve şeytani, nefsani görüntü sağnakları eğitiyor artık.
Sonra çeşitli ve paralı öğretmenler.Sanallık fıtri gerçeğe baskın ve tepeden bakıyor. İşte insan egonun zirvesinde ve  Bu gerçek, en büyük yahudi, hıristıyan ve Roma hırsının ve planının  en birinci  hedefidir. 
Yecüc Mecücün çıkması için ne kaldıki şuracıkta. İnsan bir yanda ben merkezci enaniyet heykeli gibi diğer yanda merkezi kainata iyice dağıtmış gibi. Eve kapanan bilmem hangi harfli kuşak evrenlerde özgürce sörf yapıyor. Anne ölüp koksa haberi olmayacak. İletişim yakınlara uzak ve kapalı, uzaklara yakın ve açık gerçekleşiyor artık. İnsanoğlunun tüm zamanlardaki en dehşetli tırajedisi bu.
Allah'ı unutan, Allah'ın da bu yüzden kendilerini (nefislerini) unutturduğu kimseler gibi olmayın..." (Haşir S.19.)

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.