1. YAZARLAR

  2. Ahmet ÖZER

  3. Ak Parti, Ak Parti’yi Kandırıyor
Ahmet ÖZER

Ahmet ÖZER

Yazarın Tüm Yazıları >

Ak Parti, Ak Parti’yi Kandırıyor

A+A-

17/25 Aralık FETÖ yargı darbesinden sonra devlete çöreklenmiş FETÖ elemanları ile mücadele süreci başlamış oldu.

Bu süreçte bazı kurumlarda yapılan görevden alma işlemi 15 Temmuz'da başarısız hain darbe girişimi ile birlikte devlet, bürokrasi ve özel sektörde terör örgütü elemanları ile mücadeleye hız verdi.

15 Temmuz'dan bu yana 50 binden fazla tutuklama ve 150 binden fazla kişi ise kamu görevinden uzaklaştırıldı.

Önceki yazılarımızda da ifade ettiğimiz gibi bu örgütle mücadelenin aralıksız yapılmasıdır.

Ama bu mücadele yapılırken önemli olanın hakkaniyet ölçüsünde olması gerektiğini belirttik bu mücadele çok zor bir mücadele olduğunu biliyoruz. Çünkü karşımızdaki terör örgütü çok sinsi ve tehlikeli bir örgüttür.

Sayın Cumhurbaşkanı 17/25 Aralık'tan sonra bu örgütün ne kadar tehlikeli bir örgüt olduğunu yıllarca muhalefete ve en yakın dava arkadaşlarına bile anlatamadı. Ta ki 15 Temmuz'a kadar ama 15 Temmuz hain kalkışmadan sonra bile bir kısım muhalefet hala bu örgütle işbirliğine devam ediyor.

 FETÖ terör örgütü yıllardır hem ülkemizde hem de okulları bulunan tüm ülkelerin en kılcal damarlarına sızmış Dünya’nın en tehlikeli bir terör örgütüdür.

Türkiye bu mücadeleyi verirken diğer ülkeleride uyarma görevini en üst makamdan yapmaya devam ediyor bazı ülkeler bu mücadelemize destek verirken bazıları böyle darbe girişimi yaşamış bir ülke olarak uyarılarımızı dikkate almıyor.

 Bizim bu mücadeleyi verirken en çok dikkat edeceğimiz şey Hakkaniyet ölçüsüdür bu süreci bazıları sulandırmaya devam ediyor.

Kamuya yerleşmiş bu kripto örgüt elemanları kendilerini gizlemek için hiçbir suçu olmayan insanları ihbar ederek o insanın hakkına tecavüz ediyor.

Az sayıda da olsa bir örnek vermek gerekirse bir kurumun il Müdürü kurumda sendika temsilcisinin görevini yapmamasından dolayı uyarmasına karşılık Sendika FETÖ ile en ufak bir bağı olmayan bu kurum müdürünü FETÖ’cü diye ihbar edip görevden uzaklaştırılıyor ve tüm sosyal hakları elinden alınıyor.

Bu Müdürü Ak Parti’nin Genel Başkan Yardımcısı düzeyinden bir şahsın yakinen tanımasına rağmen kendisine KDK ( Kamu Denetçiliği Kurumu ) başvurması önerisinde bulunması ve bu kuruma yapılan başvuruda OHAL kapsamında kendisine yardım edilemeyeceğine dair bir cevap veriliyor.

Bu tür mağduriyetler söylediğimiz gibi azda olsa var ama bu Ak Parti'ye hem parti içinden hem de Bürokraside büyük bir tuzak kurulduğunu gösteriyor.

Devletin istihbaratı bu tür sahte ihbarları yapanlar ve hakkında ihbar yapılan kişiler ile ilgili en doğru bilgiyi toplayıp bu tür mağduriyetlerin önüne geçmesi gerekiyor aksi takdirde bu hem adalete güveni azaltır hem de Ak Parti'ye büyük darbe vurur.

En önemlisi kul hakkına girmektir onun için bu tür ihbarı yapan kişilerin kesinlikle sıkı bir denetimden geçirilmesi gerekiyor.

Bu yazı toplam 943 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.