1. HABERLER

  2. KONYA

  3. AK Parti Akşehir'den Çiftçiler günü mesajı
AK Parti Akşehir'den Çiftçiler günü mesajı

AK Parti Akşehir'den Çiftçiler günü mesajı

Her bir köşesi adeta cennet olan yurdumuzun eşsiz bir tarım potansiyeline sahip olması ve tüm dünyadaki gelişmelerle birlikte ülkemizde de giderek modernleşen tarımsal faaliyetler, çiftçimizin bilinçlenmesi için yapılan eğitim çalışmalarının da arttırılma

A+A-
Yine Ak Parti iktidarı döneminde ilk defa mazot desteği verilmiş, ülkemizin değişik bölgelerinde birçok tarım havzasında hangi ürünün daha verimli olacağı belirlenmiş ve tarımda verimlilik arttırılmıştır. Yine doğal afetlere karşı çiftçilerimiz korumak için ilk defa Tarım Sigortası uygulaması başlatılmıştır. Son olarak kırsal alandaki girişimci, gönüllü, güvenilir, güçlü ve genç çiftçilerin tarımsal üretimine yönelik projelerin desteklenmesi amacıyla mahallinde uygulayacakları bitkisel, hayvansal, yöresel tarım ürünleri ve tıbbı- aromatik bitki üretimine yönelik projelerine 30 bin TL’ye kadar hibe desteği yapılacaktır. Bu ve buna benzer hayal edilemeyecek pek çok icraat hayata geçirilmiş, çiftçimizin gelir düzeyi belirli bir seviyeye gelmiştir.

   Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizin kalkınmasında önemli bir rol üstlenen Yeni Türkiye vizyonuna üretimleri ile ciddi katkı sağlayan çiftçilerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutlar sağlıklı, mutlu, bereketli, bol kazançlı bir hasat dönemi geçirmelerini temenni eder; selam, sevgi ve saygılarımı sunarım.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.