1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. AK PARTİ BÜYÜK İMTİHANDA!
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

AK PARTİ BÜYÜK İMTİHANDA!

A+A-

AK Parti için en zorlu dönem başlamıştır. Zaman artık geriye saymaya başlamış, başarı elde ederse semeresini, başaramazsa ceremesini çekmeye başlayacaktır. Bugüne kadar halkın beklentileri konusunda yaptıklarıyla puan toplayan AK Parti seçim öncesinde ki son dönemde ekonomi politikaları ve gıda alanında hep geriye saymış ve maalesef bugünkü gizlenen enflasyon ortaya çıkmıştır.
CHP gibi siyasetsiz günü birlik laf kalabalığı ve top çevirmeleriyle maruf bir yapı karşısında avantaj yakalamış olsa da halkın genelinde bezginlik olduğu artık netleşmiştir. 
Bu bezginlik Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsına dönük değil, ağırlıklı olarak AK Parti’de de oluşmaya başlayan kemik yapının değişmez görünüm ortaya koymasından kaynaklanmaktadır. 
Aynı çehre ve isimlerle orta sahada top çeviren AK Parti yönetiminin bu gerçeği fark edememiş olması ya da bunu görmezden gelmesi, körlerle sağırların birbirini ağırlaması şeklinde bir yapıyı ortaya koymuştur. 
Konya gibi üniversiteleriyle, sanayicileriyle ve daha nice girişimcileriyle maruf bir kentte dahi eskimiş vekillerin yeniden ısıtılıp halkın önüne konulmasıyla halkımız taşan sabrının verdiği tepkiyle oyunu diğer partileri tercih etme yoluna gitmiş, AK Parti lehinde oy kullanan halkımızda mecburen mantığından yani diğer siyasi oluşumların kör ve aksak yapısı ve yetersiz siyaset çıkışlarının bir neticesinde hareket etmiştir.
Bunu ben dâhil çok sayıda Konyalı gazeteciler, eğitimciler, esnaf, sanayici ve daha niceleri ısrarla ifade ettikleri halde birilerinin karartması sonucunda bilindik günümüzde ki tablo ortaya çıkmıştır.
Buna sebep olan etken kimselerin birbirini ihya etme ve geçmişten gelen vefa borcunu ödeme noktasında ki duruşu sebebiyle toplumsal siyaset birkaç kendini bilmez, siyasetçi kisvesi altında gezinen ama siyasetten zerre miktarı anlamayan, şakşakçılıkla yemlenen birilerinin bu bariz hatası AK Parti için ciddi düzeyde bir yaranın açılmasına sebebiyet vermiştir. 
Yazdık olmadı, konuştuk olmadı, sohbetlerde toplantılarda dile getirdik olmadı. Kendisini tanrılaştırmış birilerinin toplum önünde duvar gibi dikilmeleri daha berrak ve yiğit neferlerin ortaya çıkışını engellemiş ve halen engellemektedir.
Biat anlayışını kendi çıkar ve menfaatleri uğruna kullanan bu zavallıların toplum nezdinde bir değeri olmadığı gibi yarın tepetaklak geldiklerinde hak huzurunda da zerre miktarı kıymetleri olmayacak ve yaptıklarının ceremesini sonuna kadar çekeceklerdir. 
Birileri, gülüyor musunuz? 
Dalga mı geçiyorsunuz?
Hakkın huzurunda da göreceğiz sizi. Orada da burada yaptığınız dalga ve dümenleri, fırıldakları, menfaat temin etmeleri ve daha nice hatalarınızı tekrarlayabilecek misiniz bakalım. 
Evet, sıkar biraz…
Bu yazar, Ezher üniversitesinde öğrenim gördü. Hasbelkader hadis alanında bir şeyler öğrenmek için gayret sarf etti. İslam tarihini, Asr-ı Saadeti ve daha nice İslami alanda ki konuları anlayabildiği kadar öğrenmeye çalıştı.
Hatanızdan döneceğinizi sanmıyorum. Tanrılaşan beyinsel yapılarınızı düzeltebileceğinize dair en küçük umudum da yoktur.
Ben İslami eğitim alan bir kardeşiniz olarak, cüzi de olsa bilgisiyle faydalı olmaya çabalayan bir kötü gün dostu olarak görün yeter.  

Bu yazı toplam 756 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.