1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. AK PARTİ GENEL KURULU
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

AK PARTİ GENEL KURULU

A+A-

Ak PARTİ  kurulalı yaklaşık 16 yıl oldu.
Parti’nin kurulmasında Konya’da ilk başkanlık koltuğunda Hasan ANGI idi. Bugünde Konya’da 6. Olağan kongre yapılırken Hasan ANGI başkanlığında  kutlu yürüyüş yoluna devam ediyor.
2001 yılında Türk siyasi hayatına  ışık gibi doğan AK parti  bu ülkeyi artıları ve eksileri ile ve  doğruları, yanılgıları ile çok karmaşık dönemler içinden geçerek bu günlere getirdi.
Konya’da da il başkanları gelip geçti.
İdealleri ve inançları  ve hedefleri ile yoluna devam eden AK Parti’deki Konya teşkilatları da çoğu zaman  halktan koptu, çoğu zaman halk ile bütünleşti ve Genel Başkan R. Tayyip Erdoğan rüzgar’ının Türkiye’deki  esen rüzgarı ile Konya’da da büyük mesafe kat etti.
Bir süre önce görevde olan  Musa Arat görevi bırakmak zorunda kalınca  Konya’nın temayüllerine uygun olarak Erdoğan partinin il başkanlığına yeniden ilk kurucu başkan Hasan Angı’yı atadı.Bugün atama seçime dönüştürülecek.
Musa Arat dönemi biraz çalkantılı ve  şaibeli geçti. Yine  bundan önceki dönemlerde yapılan genel kurullarda tek başkan adayı, tek liste ile  gidilen genel kurulların birinde Faruk Dügen ile Mustafa Çevik yarıştı ve yarışı Mustafa Çevik kazanmasına rağmen  R. Tayyip Erdoğan bu kimseyi istememesi sonrasında  Çevik kısa süre sonra görevi bırakmak zorunda kaldı.
Ak Parti Konya’da ve  bildiğim kadarı ile diğer yerlerde seçimlere hep tek liste ile gitti ve o bazı partilverde gördüğümüz, duyduğumuz hengame yaşanmadı.
Hasan ANGI’yı yakınen tanırım.
Hoş sohbet,
İnsanları kucaklayan,
Aldığı görevi en iyi şekilde yapmaya çalışan ve çalışkan,
İkna kabiliyeti yüksek,
Olabildiğince  doğrulardan yana, ancak her doğruyu her yerde söylemeyen, temsil ettiği kurumu en iyi şekilde temsil eden bir dostumuzdur.
Kendisinin göreve başlamasıyla parti içinde ve dışında var olduğu iddia edilen huzursuzlukları büyük ölçüde giderdiğini görmekteyim. Birlik ve beraberlikten yana. Hoş görü sahibi birisi.
Göreve geldiğinde ziyaretine gittiğimde  birçok eski başkanlar ile birlikte idi. Bu da Angı’nın birleştirici tarafını gösterirken, yine eski başkanlardan Faruk Gögen’de bana:
“Ak parti fabrika ayarlarına döndürülecek” demişti.
Bir süre önce  Cumhurbaşkanı ve Partinin genel Başkanı olan  R. Tayyip Erdoğan “Parti içinde metal yorgunu olanlar var. Bunlarla yola devam edemeyeceğiz” demiş ve ciddi değişime gitmişti. Bunu Konya’da da gördük ve sanırım bundan sonra da göreceğiz.


AK Parti  İl Başkanlığı'nın  kaptanı Hasan Angı  siyaset sahnesine hızlı bir dönüş yaptı ve ilçe kongrelerini ağrısız- sancısız bitirdi.Birçok ilçe başkanı değişti ve bazı ilçe başkanları ile de yola devam kararı aldı.
Şimdi bu genel kurula Cumhurbaşkanı ve Başbakan R. Tayyip Erdoğan katılmıyor. Bazılarının yaptığı yorumların aksine, Erdoğan’ın Konya’ya ve yönetime olan inancının tam olduğu aşikar. Kaldı ki, listede Erdoğan’ın istemediği bir kimsenin bulunmayacağını da herkes bilmektedir. Konya’da bu kongrede  Başbakan Binali Yıldırım sahne alacak ve  Türkiye ile ilgili önemli açıklamalarda bulunacak. İttifaklar hakkında bilgi verecek. Zeytin Dalı harekatını anlatacak. 
Bu arada bir çok kişi gibi bende Hasan Angı yönetiminde bayanların  kaçta kaç olacağını merak ediyorum. Bilindiği gibi Tayyip Erdoğan bayanlara  belli konularda büyük görev verirken, onlarında güvenini kazanmış görünüyor.

Bu  Konya olağan genel kurulu ile AK Parti'de bundan sonra değişiminde hızla devam edeceğini göreceğiz.
Genel kurula Konya’nın da büyük ilgi göstereceğini sanıyorum. Konyalı başbakan Binali Yıldırım’dan hem Konya’nın hem de kendi kişisel isteklerini isteyecektir.
Genel kurulun Türkiye’nin aydınlık geleceğine Konya’dan ışık tutulacağını, sorunların çözümünde  katkı yapacağını ve  Hasan Angı Başkanlığındaki AK parti’ye başarılar diliyorum.  Genel kurulun  sonunda  yukarıda bahsettiğim gibi Hasan Angı başta olmak üzere ekibinin çok çalışarak, Konya’nın isteklerini yerine getireceklerine,  köylüye, çifteciye, emekliye, işsizse, öğrenciye rehber olacaklarını sanıyorum.
İnanıyorum ki, ANGI başkanlığındaki ekip Konya’nın sorunlarını en iyi bilen ekip olacak ve  Konya’yı 2019 seçimlerine götürecektir. Konya her seçimde  AK Parti’ye  destek olmuş, bu seçimde ANGı’nın liderliğinde de aynı şeyi yapacaktır diye düşünüyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.