1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. AK Parti Konya Milletvekili Samancı’dan Beyşehirlilere çağrı
AK Parti Konya Milletvekili Samancı’dan Beyşehirlilere çağrı

AK Parti Konya Milletvekili Samancı’dan Beyşehirlilere çağrı

AK Parti Konya Milletvekili Gülay Arıcıgil Samancı, Beyşehirliler’e birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.

A+A-

Samancı, yaptığı yazılı basın açıklamasında, son günlerde özellikle sosyal medya ortamında bölgeyi yakından ilgilendiren bazı konularda yapılan üzücü paylaşımlar ile oluşturulan dedikodu ve karalama kampanyalarına tepki gösterdi. 

Açıklamasında, 2011 yılından bu yana Konya milletvekili olarak Konya’ya hizmet etme ile Beyşehir ve bölgesine yeni yatırımlar kazandırma ve projeleri hayata geçirmenin gayreti içerisinde olduklarının altını çizen Samancı, “24. dönem milletvekilliğimiz sürecinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın neferleri olarak hâlihazırda Cumhurbaşkanımızın Başdanışmanlığı vazifesini yürüten kıymetli kardeşim Sayın Mustafa Akış ile birlikte ilçemize sayısız eserler ve yatırımlar kazandırmak suretiyle birçok projeye imza attık.

Milletvekilliği görevimiz sona erdikten sonra da AK Partili vekillerimiz bölgemizle ilgili yürütülmekte olan yatırımları bizlerle birlikte takip ettiler.

Mecranın kirli çekişmelere alet edilmesi, sosyal medya üzerinden tabiri caizse rövanş alma saikiyle manipüle edilmesi bize yakışan bir tutum değildir. Bize yakışan, birbirimize kıymet vermek, birlik ve beraberlik ruhu içerisinde hareket etmektir.

Hangi siyasi görüşe sahip olursak olalım birbirimizi Beyşehir ailesinin birer ferdi olarak görebildiğimiz takdirde kazanan İlçemiz olacaktır. Ancak o zaman huzur ortamına hep birlikte kavuşmuş olacağız. 

HÜYÜK’TEKİ MERMER OCAĞI FAALİYETLERİNE DE ÖZEL PARANTEZ AÇTI

Milletvekili Samancı, açıklamasında, Beyşehir Belediyesi tarafından Hüyük ilçesinde yürütülen mermer ocağı çalışmaları sonrası yaşanan gelişmelere de değindi. 

Son günlerde bu konuda kendisini ve partisinin belediye meclis üyelerini hedef alan haksız ithamlara maruz kaldıklarını ve buna üzüldüklerini vurgulayan Samancı, şöyle devam etti:

“Geçtiğimiz hafta içerisinde Beyşehir Belediyemizin yürüttüğü mermer olayı ile ilgili gerek şahsımı, gerekse Belediye Meclis Üyelerimizi hedef alan ithamlar kulağımıza gelmektedir. 

Öncelikle Şunu açıkça ifade etmeliyim ki; Beyşehir Belediye Başkanımız Sayın Adil Bayındır ile gerek telefon vasıtasıyla veya muhtelif zamanlardaki toplantılardaki görüşmelerimizde şahsıma göstermiş olduğu nezaket ve saygıdan dolayı memnuniyet duydum.

Ben de kendilerine duyduğum saygı ve hürmetin sonsuz olduğunu belirtmek isterim. Beyşehir’e gösterdiği gayretler için de ayrıca teşekkür ediyorum. 

Mermer arama işi ile ilgili olarak konuyu saptıran ve kendilerine siyasi malzeme zemini oluşturmak isteyen müfteri kişilerin tahrikine kapılmayacağına da yürekten inanıyorum. 

“KAMU KURUMLARIMIZ, BELEDİYELERİMİZ KANUNLARIN VERDİĞİ YETKİ SINIRLARI İÇERİSİNDE İŞ VE İŞLEMLERİNİ YÜRÜTÜR” VURGUSU

Burada Maden Kanununda belirtilen şartların maalesef yerine getirilmeden kazıya başlanmış olması ve kazı alanının Hüyük İlçesi sınırlarında bulunması, İlçedeki yetkili birimlere bildirim yapılmadan aceleci davranılması, bazı problemleri beraberinde getirmiştir. 

Mermer arama için başvuru yapılmış olduğu, ancak bu başvuruya ilişkin izin çıkmadan çalışmalara başlanmış olduğu, ruhsat alınmadan şantiye tabelasının söz konusu alana dikilmiş olduğu tespit edildiğinden, tabelanın kaldırılması ve ne yazık ki faaliyetin durdurulması gibi bir sonucun ortaya çıktığı bilgisini almış bulunmaktayız. 

Değerli Hemşehrilerim; Türkiye Cumhuriyeti, bir hukuk devletidir. Kamu kurumlarımız, Belediyelerimiz, kanunların kendilerine verdiği yetki sınırları içerisinde iş ve işlemlerini yürütürler.

Aldıkları kararlar ve yaptıkları çalışmalar, hukuki denetimden münezzeh değildir. Burada daha işleme başlanırken usulde hata yapılmış ve bu hatayla devam edilmiştir. 

Kıymetli Belediye Başkanımızın bu konulardaki tecrübesinin çoğu kişiden fazla olmasına rağmen konuyla ilgili olarak yanlış yönlendirildiği ve bu süreçte yalnız bırakıldığı kanaatindeyim.”

“HÜYÜK BELEDİYESİ ÜZERİNDEN ŞAHSIMA VE TEŞKİLATIMIZA YAPILANLAR DELİ SAÇMASI, MESNETSİZ VE SADECE FİTNE ÇIKARMAYA YÖNELİKTİR”

Tüm bunlara ilaveten Hüyük Belediyemiz üzerinden şahsıma ve teşkilatımıza yapılan deli saçması, mesnetsiz ve sadece fitne çıkarmaya yönelik ithamları da kınıyorum.

Yapılan her türlü iftiraya karşı sadece “Tevekkeltü Al-Allah” cevabını veriyorum. 

Her ne kadar Konya Milletvekili olsam da tabii ki Beyşehir’imizin yeri bizde her zaman ayrıdır. Ancak nasıl ki Beyşehir’e hizmet etmek adına söz verdiğimiz hemşehrilerimiz varsa, takdir edersiniz ki bölgemiz olması hasebiyle Hüyük, Derebucak başta olmak üzere Konya’mızın 31 ilçesinde hizmet için bizlere inanan ve bu yetkiyi bizlere güvenerek veren birlikte bu kutlu yola çıktığımız arkadaşlarımız ve seçmenlerimiz var. 

Sadece Hüyük’ten gelen değil, 31 ilçemizin tamamından tarafımıza gelen taleplere sırtımızı dönmemiz AK Parti’mizin ilkeleri ve hizmet anlayışı gereği söz konusu olamaz. 

En başta bir hemşehriniz ve hassaten bir kardeşiniz olarak tüm Beyşehirlilere çağrımdır;

Gelin ayrıştırmayalım.. Asılsız karalamalardan, dedikodu ve fitne kirliliğinden şehrimizi uzak tutarak, hep birlikte el ele vererek ilçemizi layık olduğu yere taşıyalım diyor, tüm hemşehrilerime selam ve saygılarımı sunuyorum.”

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.