1. YAZARLAR

  2. E. Reha KORKMAZ

  3. Ak Parti Konya’da Hızlı Çalışacak
E. Reha KORKMAZ

E. Reha KORKMAZ

E. Reha KORKMAZ
Yazarın Tüm Yazıları >

Ak Parti Konya’da Hızlı Çalışacak

A+A-
AK PARTİ KONYA’DA HIZLI ÇALIŞACAK
 
Ak Parti sevabıyla, günahıyla tamamlanan 7 haziran seçimlerinin ardından 1 kasımda yapılacak olan seçime kilitlendi.
Konya’da 2011 genel seçimlerine oranla yaşanan 4 puanlık düşüşün nedenleri araştırıldı, gerekli anketler yapıldı ve yol haritası çizildi.
Kuruluşundan bu yana Konya’da partiye emeği geçen herkes tek tek aranarak seçim çalışmalarında görev almaları için görüşülüyor. Başta milletvekilleri olmak üzere, kademe kademe, mahalle temsilcilerine kadar oluşan ekipler mahalle mahalle, ev ev, dükkan dükkan gezerek vatandaşlarla kucaklaşmaya başladı.
İktidar partisi olunca sevenleriniz kadar sevmeyenleriniz de çıkıyor karşınıza. Özellikle Saadet Partisi’ni destekleyenlerin eleştirilerinin dozunu her ortamda artırdıklarına şahit oluyoruz.
Özellikle sosyal medyada CeHaPe ile aynı jargonu kullanan Saadet Partisi’ni destekleyen vatandaşlar, hakarete varan paylaşımları ile sadece Ak Parti’ye yüklenmeleri akıllara birçok soru işaretlerini getiriyor.

Saadet Partisi Lideri Necmettin Erbakan’a yakın geçmişte kimleri zulmettiğini unutan partililerin hafızalarını tazelemelerini tavsiye ederim.
Konya’da dün başlayan ve tüm ilçelerde eş zamanlı yapılacak olan seçim çalışmalarına partililerin katılımı üst düzeyde tutuluyor.
Nalçacı Caddesi’nde oluşturulan Seçim Koordinasyon Merkezi’nde haftalık olarak planlanan seçim çalışmalarında her gün Milletvekili Adayları, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Eski ve Yeni Teşkilat Mensupları, İlçe Belediye Başkanı ve Meclis Üyeleri, İlçe Kadın ve Gençlik Kolları Üyeleri ve Mahalle Temsilcileri Konya’da neredeyse ayak basmadık mahalle ve sokak bırakmayacaklar. Gündüzleri ağılıklı olarak esnaflar ziyaret edilecek, akşamları ise ev toplantılarında partinin icraatları anlatılacak.
Bu arada seçimde Ak Partisi adına çalışmak isteyen gönüllüler de oldukça fazla. Ev hanımlarından, doktorlara, emekli albaylardan avukatlara kadar birçok meslek grubundan vatandaşlar da gönüllü olarak çalışmak için Seçim Koordinasyon Merkezi’ne, il ve ilçe başkanlıklarına başvuruda bulunuyor.
Konya İl Başkanı Musa Arat başkanlığında yürütülecek çalışmalar öncesinde teşkilat mensupları Beyşehir ve Konya’da bir araya gelerek kurumsal bir seçim çalışması yapmak için kolları sıvadı. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun seçim beyannamesinde Konya’nın da içinde yer aldığı önemli projeleri açıklaması sahada çalışacak olan ekibin de elini kuvvetlendirdi. Ayrıca asgari ücret ve emekliler ile ilgili yapılacak düzenlemeler de kulak arkası edilmeyecek vaadler arasında yer alıyor.
Kısacası seçim için gecesini gündüzüne katacak bir ekip fedakarca çalışmaya başladı.
Konya, 7 haziranda alınan oy oranını daha da yukarılara taşımanın gayretinde olmalı ve hemşehrisi olan Başbakanımıza en büyük desteği vermeli.
Konya tarihi bir fırsat yakalamıştır ve bu fırsatı iyi kullanarak “HOCA”sının yüzünü güldürmelidir.
 
KOMEK DÜNYAYA ÖRNEK OLACAK MI?
 
Birkaç hafta önce buradan Komek ile ilgili bilgiler vererek özellikle yaz döneminde yapılan çalışmalar ile çocukların çaktırmadan sosyalleştirildiğini vurgulamıştık.
Komek Konya için önemli bir fırsat. Bunu zaman geçtikçe daha iyi anlayacağız.
Türkçe adı Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü olan UNESCO’nun gündemine girecek kadar büyüyen bir proje haline geldi KOMEK.
Geçtiğimiz günlerde Meksika’nın başkenti Mexico City’de düzenlenen UNESCO 2. Öğrenen Şehirler Uluslararası Konferansı’nda Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’nın (KOMEK), şehrin gelişimine, istihdam ve sosyal gelişime katkısı anlatıldı.

Şehirlerin öğrenme imkanlarını geliştirmeyi ve var olan kaynaklarını her alanda daha etkili kullanabilmeleri için yardım etmeyi amaçlayan ilk küresel ağ olmayı hedefleyen UNESCO Öğrenen Şehirler Birliği (UNESCO GNLC), öğrenen şehirlerin inşa aşamasında edinilen tecrübeleri ve başarıları paylaşmak amacıyla ikinci konferansını düzenledi.
Konferansa davetli olarak katılan Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haşmet Okur, Basın Yayın Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Ahmet Köseoğlu ve Dış İlişkiler Dairesi Başkanı Selim Yücel Güleç’ten oluşan heyet, Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’nın şehre ve insanlara katkısını anlattı.
Konferansta konuyla ilgili bir bildiri sunan Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Ahmet Köseoğlu, Konya merkezi ve ilçelerinde sürdürülen, bugüne kadar 300 binden fazla kursiyerin katıldığı, binlerce kişinin meslek sahibi olduğu KOMEK’in başta istihdam olmak üzere kültürel ve sosyal gelişime, daha yaşanabilir bir şehrin inşasına önemli katkılarda bulunduğunu söyledi.
Bu durumu biraz daha açacak olursak şehrin sosyokültürel seviyesinin yükseltilmesi, şehir halkının tüm davranışlarına olumlu yönde sirayet edecek. İkili ilişkilerden, çevreye karşı sorumluluklarımıza kadar birçok alanda aşama kaydedeceğiz. Şehrin sosyal dokusu olumlu yönde etkilenecek. Bu yüzden KOMEK, Konya için önemli bir sosyal projedir.
Konferansın sonuç bildirgesinde de KOMEK’in nitelikli eleman yetiştirmenin ve istihdam sağlamanın yanında emekliler ve işi olanlar için sanatsal bir çalışma alanı sunduğu, nitelikli, huzurlu, bilgili ve donanımlı insan sayısının artırılması katkı sağladığına vurgu yapıldı.
Konya’da ortaya çıkan küçük bir fikir gelişerek dünya geneline örnek olma yolunda ilerliyor. Bu durum Konyamız için son derece önemli. Belediyecilik alanında birçok projede adından söz ettiren Konya, KOMEK ile de başarısını perçinleyecek.

Konya için olumlu işler yapan, elini taşın altına koyan ve bir çivi çakan kim varsa yanındayız.
Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun memleketi olan Konya’nın, icraatları ile de ülkemize örnek olması gerekiyor.
KOMEK’in çalışmalarını bu doğrultuda destekliyor, emeği geçenlere tekrar teşekkür ediyoruz. 
Bu yazı toplam 267 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.