1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. AK PARTİ VE MUSA ARAT
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

AK PARTİ VE MUSA ARAT

A+A-

Kişilerle uğraşmayı hiç sevmem.

Hele hele bu uğraş bazı iddialar içinde yapılırsa nefret ederim.Ancak ne yaparsınız ki, bazen hiç istemediğiniz, hiç ilgilenmediğiniz konular sizi olayların içine yaptığınız işten dolayı çekiveriyor.

Bu görevi yaparken de, hiçbir zaman hakim, savcı edasıyla olaylara yaklaşmam. Olabildiğince objektif şekilde olayları anlatır ve yargılamayı, yorumu kamuoyuna bırakırım.

AK Parti bu ülkenin kaderine yaklaşık 15 yıldır damga vuran bir siyasi kuruluştur. Elbette artıları, eksileri, takdir ettiğim çalışmaları ve icraatları yanında eleştirdiğim, bence yanlış olan şeylerini de bu sütunlarda sizlerle paylaştığımı zannediyorum.

Gelelim Konya’ya;

Türkiye yavaş yavaş seçim sathına giriyor. Bunun yolu da illerde yapılacak parti genel kurullarından geçmektedir.

İnsan egosunda vardır. Herkes başarılı olanın ve başarıya gidenin yanında olmak ister. Ya da bu kervanın önünde olmak ister.Onun yolu önce çalışmak, sonra da başka yolları denemektir.

Şimdi AK Parti’de il yönetiminde genel kurul hazırlıkları vardır. Son dönemde AK Parti il başkanlığını yürüten ve Musa Arat ve ekibi  iki seçim ve bir referandum geçirdi ve üç seçimden de ekibiyle birlikte galip çıktı. Şimdi  2019 seçimleri öncesi  İl Genel Kurul hazırlığı var. Aday olur ya da olmaz. Bu kendi tercihi olmakla birlikte yukarısının vereceğe karara  bağlı

Yalnız ARAT için kimilerine göre ciddi kayda değer, kimilerine göre ise basit görülen iddialar var. Bu iddiaları satır başları ile size aktarayım. 
Musa ARAT’ın FETÖ’cü olduğu, FETÖ’cülerı koruduğu ve onlarla dirsek temasında olduğu, kendisine yakın insanlarında FETÖ ile ilgili çok işler yaptığı,

Kendisiyle anlaşamayan Meram ve Selçuklu İlçesi  Başkanlarını FETÖ’cü diye nitelendirerek hedef gösterdiği,

FETÖ cemaatini övmekten geri kalmadığı,

FETÖ’cü olmaları iddiaları ile  üniversiteden ihraç olanların tekrar üniversiteye alınması için üniversite yönetimlerine baskı yaptığı,

FETÖ ile yapılan mücadelelere kayıtsız kaldığı,

Referandum çalışmalarına Genel Merkezden gelen olmaz ise referandum çalışmalarına katılmadığı,

Konya’da bir çok kurumla ve vekillerin pek çoğu ile kavgalı olduğunu,

Konya’da rant kavgası ile muslukları kendisinden yana çevirdiğini,

Konyaspor’a bir firmanın bin 500 TL hibe edeceğini duyunca oraya müdahale ettiği ve bu paraya hibe faturası kesip, 500 bin TL’yi kendisine aldığı,

İmar problemi olan bir firmanın işini illegal yöntemlerle çözüm, 3,5 milyon TL  kulübe almış, ayrıca 750 bin TL kendi şirketine reklam bedeli olarak almıştır.

Yine Konya’da bir şirketten 500 bin TL almıştır.

Diğer bazı iddialar.

Bu iddialarla  İl Başkanı Musa ARAT ile görüştüm. Arat bunlardan haberi olduğu, bu mektubu atanların amaçlarını bildiğini ve tespit ettirildiğini ve savcılık konunun üzerinde olduğunu belirtirken, diğer iddialar içinde her zaman açıklama yapmaya hazır olduğunu ve yazmam gerektiğini belirtti.

Bakalım daha neler yaşayacağız ?
Hani bir söz vardır. Ben kimsenin sözcüsü değilim ama, ; Meyveli ağaç taşlanır derler.

Şunu belirteyim :
Hukukta  genel bir kural var :
İddia sahibi iddiasını ispat etmekle yükümlüdür.

Bir başka konuda :

Bir kimse bir kişiyi şikayet etmek için mektup, dilekçe yazıyorsa  onun altına imzasını koymalıdır. Eğer imza koyamıyorsanız, bunu yazmamanız gerekir.

Bu delikanlılık, insanlık değildir.
 

AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat, 3 Temmuz'da başlayan 6. Olağan İl - İlçe Kongre sürecini değerlendirdi. 19 ile 23 Temmuz tarihleri arasında 31 ilçenin delege seçimlerini tamamladıklarını hatırlatan Başkan Arat; '19 Ağustos ile 12 Kasım tarihleri arasında da ilçe kongrelerimizi yapacağız; 18 Kasım 2017 ile 25 Şubat 2018 tarihleri arasında da İl Kongremizi yapacağız' açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dünkü mesajı ise kafaları karıştırdı ve mevcut milletvekillerinin eteğine ateş düştü. Bize ulaşan bilgiler doğru ise Konyalı vekillerin yarısından çoğu devre dışı kalacak. Erdoğan, 2019’da yapılacak seçimler öncesi yorulan milletvekillerinin dinlendirileceğini söyledi. Yine belirtelim haberimiz üzerine yapılacak açıklamada 2019’da Konyalı 14 yerine 15 milletvekili seçecek.

Bekleyip görelim.

 

Yazımı Y. Kemal’in  Beyatlı’nın bir deyişi ile noktalayayım:

 

Yürü ! Hür maviliğin bittiği son hadde kadar !
İnsan, alemde hayal ettiği müddetçe yaşar.'
 

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.