1. HABERLER

  2. KONYA

  3. AK Parti'den FETÖ davalarına sıkı takip
AK Parti'den FETÖ davalarına sıkı takip

AK Parti'den FETÖ davalarına sıkı takip

İl Teşkilatı ve AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, bugün Konya 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde FETÖ’cü hukuk fakültesi akademisyenleri ile 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde FETÖ’cü tıp fakültesi akademisyenlerinin yargılandığı davaları takip etti

A+A-

AK Parti Konya Teşkilatı, Konya Adliyesi’nde devam eden FETÖ davalarını sıkı bir şekilde takip ediyor. İl Teşkilatı ve AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, bugün Konya 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde FETÖ’cü hukuk fakültesi akademisyenleri ile 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde FETÖ’cü tıp fakültesi akademisyenlerinin yargılandığı davaları takip etti. Konya ve teşkilatlar olarak konunun takipçisi olduklarının altını çizen AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez; “Her alanda örgütlenmiş bu kripto yapının ortaya çıkarılması ve ihanetin cezalandırılması adına süreci sonuna kadar takip edeceğiz. Sanık ve zanlıların duruşmalardaki yalan ifadeleri, kurguları ve yaklaşımları amacına ulaşamayacak. Bizler hukuka ve yargıya inanıyoruz. Suçlular, bu sürecin sonunda hak ettiği cezayı alacaklardır” dedi.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün(FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan FETÖ’cü hukuk fakültesi akademisyenleri ve 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan FETÖ’cü tıp fakültesi akademisyenlerinin davalarına bugün devam edildi.

Söz konusu davaları takip eden AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Levent Babacan ve Candan Duran, AK Parti Meram İlçe Başkanı Abdülkadir Özöğür, İl ve İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyeleri ve il, ilçe gençlik kolları yönetim kurulu üyeleri, adliye önünde açıklama yaptı.

20776583_1483556545021380_6983289631213195082_o.jpg
Etyemez; “FETÖ örgütünün tamamıyla temizlenmesi için çabalıyoruz”

AK Parti İl Teşkilatı adına açıklamayı yapan AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, her alanda örgütlenmiş bir kripto yapının olduğunu ve söz konusu yapının ortaya çıkarılması, temizlenmesi ve milletimizin huzurunun, milletimizin refahının, milletimizin geleceğine yeniden vuzuha kavuşturacak bir şekilde bu davaların sonuçlanmasını istediklerinin altını çizdi.

Etyemez; “Bütün davaları tüm birimlerimizle ciddiyetle takip ediyoruz”

FETÖ davalarını hükümet ve parti teşkilatları olarak ciddiyetle takip ettiklerini vurgulayan AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, şunları söyledi; “Bakın burada teşkilatımızla başından beri davaları takip ediyoruz ve hem Ankara’daki hem de İstanbul’daki davaları da Genel Merkez olarak milletvekilleri olarak da nöbetleşe katılıp aynı zamanda günlük hayatımızı, çalışmalarımızı, siyasi faaliyetlerimizi ve bölgemizdeki çalışmalarımızı da yürütüyoruz. Yarın sabah Sincan’daki Akıncı Üssü Davası’na katılacağım. O dava da çok önemli. Meclis’i bombalayanlar, Külliye’yi bombalayanlar, Emniyet’i,  MİT’i bombalayanlar ve orada organize edilen yapı ile onun mensupları, Akıncı Üssü’nde bulunanlar Sincan’da yargılanıyor. Ben de TBMM bombalandığı an ve sabaha kadar Meclis’teydim. Dolayısıyla bir TBMM mensubu olarak Akıncı Üssü Davası’nı diğer davalarda olduğu gibi takip etmek bizim için önemli. Süreci sonuna kadar ve büyük bir ciddiyetle takip edeceğiz.
 

Etyemez; “FETÖ’cüler duruşmalardaki yalanlarıyla cezadan kurtulamazlar”

FETÖ’cülerin duruşmalarda türlü yalan ve kurgu ifadelerde bulunduğunu, ancak bu ifadelerinin kendilerini hiçbir zaman aklamayacağına dikkat çeken AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez; “Kim ne söylerse söylesin, basına yansıyan bir takım yalanlarla, bir takım kurgu ifadelerle veya yaklaşımlarla kurtulacaklarını sanmasınlar. Çünkü atılan her adım, yapılan her girişimin elbette ki tespiti çalışması ve hukuki çerçevesi ortada. Yine hem emniyet ve jandarma teşkilatımız, hem savcı ve hâkimler ile diğer yargı mensupları tarafından süreç başından beri çok sıkı bir şekilde takip ediliyor. Yani şunu net söyleyebiliriz; hak eden, hak ettiği cezayı alacak. Ancak mutlaka milletimiz bu davaları takip etsin, teşkilatlarımız gördüğünüz gibi süreci sonuna kadar takip ediyor. Hem müdahil olarak takip ediyor hem takipçi olarak takip ediyor. Bir daha söyleyeyim, kimsenin içinde en ufak şüphesi olmasın. Suçlu cezasız kalmayacak” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.