1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. AK Partililer 1.Gün bayramlaştı
AK Partililer 1.Gün bayramlaştı

AK Partililer 1.Gün bayramlaştı

AK Parti Konya İl Başkanlığı tarafından bayramlaşma programı düzenlendi. Bayramlaşma programına AK Parti Konya kadroları eksiksiz katıldı.

A+A-

AK Parti Konya İl Başkanlığı tarafından bayramlaşma programı düzenlendi. Bayramlaşma programına AK Parti Konya kadroları eksiksiz katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, “Kurban yakınlaşmadır, paylaşabilmektir. Hamdolsun Türkiye bu bayramı tüm dünya ile paylaşıyor. Dünyanın en ücra yerlerinde bile şu anda Türkiye’den giden STK’larımız hayır organizasyonları ile ülkemizi temsil etmektedirler. Türkiye’den topladıkları kurbanları dünyanın diğer ucundaki kardeşlerimizle paylaşıyorlar. Bu Türkiye’nin büyüklüğünün bir göstergesidir. Cumhurbaşkanımızın başlattığı bu şahlanış hamlesi adım adım devam etmektedir. Geçtiğimiz hafta Cumartesi günü 6. Olağan Kongremizi gerçekleştirdik. Kongremiz neticesinde şehrimiz MKYK ve MYK’da temsil edilmektedir. Bu görevlendirmeler bir takım nöbet değişimlerini de beraberinde getirdi. Değerli Ahmet Sorgun Başkanımıza bugüne kadarki emekleri için teşekkür ediyoruz. İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini devralan Konya Milletvekilimiz Leyla Şahin Usta hanımefendiye de Rabbimden kolaylıklar diliyorum” dedi. 

“Türkiye yardım faaliyetlerinde öncü ülke” 
Türkiye’nin dünyanın en önemli ülkeleri arasında yer aldığını ve bunu gerçekleştirdiği yardım faaliyetleri ile herkese gösterdiğini belirten Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Türkiye’nin her yerinde ve dünyanın 15’den fazla ülkesinde ülkemizden giden insanlar kurban faaliyetleri yürütüyorlar. Ne mutlu ki her zaman veren el olduk. İnşallah bundan sonra da bu süreci daha güzel bir şekilde yürütmeye devam ederiz” şeklinde konuştu. 

“AK Parti bir dava partisidir” 
AK Parti’de makamların bir öneminin olmadığını önemli olanın dava anlayışının olduğunu ifade eden AK Parti MKYK Üyesi, Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, “Allah’ın lütfu, Cumhurbaşkanımızın da tensipleri ile iki buçuk yıla yakın Genel Başkan Yardımcılığı, Seçim İşleri Başkanlığı görevini yürüttüm. Şimdi de Genel Merkezimizde, Genel Başkan Yardımcısı olarak MYK’da partimizi yürütme kurulunda Konya Milletvekilimiz Leyla Şahin Usta hanımefendi yer alacaklar. MKYK’da da Konya’yı Leyla Şahin Usta Hanımefendi ile birlikte temsil etmeye gayret edeceğiz. Önemli olan bu ailenin içinde nöbete devam etmektir. Nerede nöbete devam ettiğimizin hiçbir kıymeti yoktur” diye konuştu. 

“Konya’yı en iyi şekilde temsil edeceğiz” 
Programda son olarak söz olan AK Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, Genel Başkan Yardımcılığı görevi süresince Konya’yı en iyi şekilde temsil etmeye çalışacaklarını belirterek, “Makamlar mevkiler bizleri değerli kılmaz. Bizleri değerli kılan yaptığımız işlerimizdir. Önümüzde çok önemli bir süreç bulunuyor. Gevşemeyeceğiz, asla vaktimiz var demeyeceğiz. Cumhurbaşkanımız MYK toplantımızda yerel seçimlerin startını verdi. Hepimiz bu süreçte elimizden gelenin fazlasını yapmakla yükümlüyüz. Tek bir ilçemizi, beldemizi dahi es geçmeden çok ciddi bir çalışmayla 24 Haziran’daki oylarımızı arttırarak yerel seçimlerde tekrar AK Parti’nin gücünü göstermeliyiz. Konya bu davanın, bu hareketin temelidir. Konya teşkilatları, örnek teşkilatlardır. Bu kapsamda yolumuza çok daha güçlü bir şekilde devam etmeliyiz. Eğer çalışırsak, arzu edersek, bir ve beraber olup istişare ile hareket edersek Konya’da yerel seçimlerde tek bir ilçemizi dahi başka bir partiye vermeyiz. Bunu yapmaktan başka şansımız yok, bunu da başaracağız” diye konuştu. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.