1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. AK PARTİ’NİN AYAĞINI EYT KAYDIRABİLİR
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

AK PARTİ’NİN AYAĞINI EYT KAYDIRABİLİR

A+A-

İktidar olmadan önce çeşitli konularda esip gürleyeceksin. Ama imkânlar eline geçtiğinde söz verdiklerinden geri adım atarak bunu da haklı olduğun düşüncesiyle yapmaya çalışacaksın. 
Bu olmadı AK Parti…
İnsanları aşağılayıp, yererek, bildiğini okuyarak birde üstüne onca vatandaşa “Türediler” diyerek aşağılamak yakışmaz.
Bugüne kadar onca kanunu tek başına elinde ki yeter sayı ile kolayca geçirebilirken ilk defa böylesine hak gaspı olan bir konuda geriye düşeceksin. Bunu da yanına çağırdığın MHP lideri Devlet Bahçeli’yi hangi gerekçelerle ikna ettiysen artık bunu da istediğin gibi onca mağdura rağmen dilediğin noktaya çekeceksin.
Burada ikinizde kaybettiniz. Hem AK Parti olarak hem MHP olarak bu kesimin sempatisini ve desteğini kaybettiniz.
İşte bu da size siyasi yaşamın boyunca alışkın olmadığın mağlubiyet gerçeğiyle çok yakında tanıştıracak.
Artık dilediğin gibi dilediğin yöne çekip çevirebileceğin siyasi manevra alanın da kalmadı. Bilmiyorum ama ileri saplantılılar dışında halkın büyük kesiminin sempatisini kaybettiğinizin farkında mısınız?
Bunu geçtiğimiz yıl ki milletvekilliği seçiminde de ifade etmiştim. Geri düşüş başlıyor diye defalarca ikaz yazılarına rağmen alışkın olmadığınız mağlubiyet hissini yaşamaya başladınız. 
Bakın ben sizin partinizin yönetiminde yer aldım. Yıllarca destek oldum. Kazanmanız için gece gündüz köy kasaba dolaşıp oy istedim. Ama bütün bunlar için çabalarken gönlüm rahattı. Ama o zamanlar mağdur ve mazlumlar yaratmamıştınız. Şu an halkın büyük kesimi inim inim inliyor. Bırakın etrafınızda ki şakşakçı kalabalıkların size verdiği yanlı ve yalan dolan bilgileri de biraz halkın sorunlarına eğilin. 
Dini inancınızın sağlam olduğundan kuşkum yok. Ama dünya oyun ve oynaşlarının da her derece insanı kendisine çekebileceğini de biliyorum. 
Vallahi kurtaramazsınız. Ağlayan, sızlayan ve yokluk içinde boğuşan mazlum halkın gerçeklerine inmediğiniz sürece paçayı kurtaramazsınız.
Orada cennet te var, cehennemde var…
Buyurun tercihinizi yapın…
Ne ilginç değil mi?
Koskoca bir cumhurbaşkanına sıradan bir yerel gazetede yazan sıradan bir vatandaş Serdar’dan ders mi alacak?
İşte duruma hep bu perspektiften bakıldığı için ileri adım atılamıyor. Kafalar kuma gömülmüş. Hiç kimsenin görüşlerine önem verilmiyor, ders çıkarılmıyor.
Bahse konu durumda bildiğini okuma yerine halkın bu gerçeğine bakmak ta yarar var. İnsanların beklentilerine kulak tıkayamazsın. Eğer seçim geldiğinde o kişilerden oy istiyorsan onların beklentilerine de merhem olmayı planlayacaksın. Yok saymayacaksın, aşağılamayacaksın. Bahanelere sarılmayacaksın. Yuvalarda yaşanan sorunların takipçisi olacaksın.  Bu memlekette okula giden çocuğunun cebine 5 Lira harçlık koyamayan ana babalar gördüm. Bunu yok sayamazsın. 
Geçtiğimiz seçimlerde verilen mesajı aldığınızı söylemiştiniz. Ama anladık ki o da gaz almaymış. Yine bilinen okunuyor. Güç sarhoşluğu yaşanıyor.  
Memlekette o kadar sorun var ki, şimdi onlardan birine daha değineceğim. Emeklilikte yaşa takılanlar konusuyla ilgili olarak, emekli olabilmek için kendisinin de 3 yıl beklediğini ifade eden BBP Lideri Destici değindiğim konuya geçen hafta değindi ve dedi ki; emeklilikte yaşa takılanlar sorunu var. Biz bunu niye savunuyoruz? Çünkü bunlar bir hak kaybı yaşıyorlar. Bunlar erken emeklilik istemiyorlar. Bunlar 1999'dan önce işe girenler. Bunlara işe girerken devlet demiş ki, erkekler 25 yıl, kadınlar 20 yıl çalışıp, şu kadar iş günü primini tamamlarsan emekli olacaksın.
Ama aynı devlet, belli bir süre sonra bir kanun çıkarmış 2008'de demiş ki ‘hayır, ben sizinle olan sözleşmeyi tek taraflı iptal ediyorum ve siz emekliliği hak etseniz bile emekli olmak için yaşı bekleyeceksiniz'. Ben de 3 sene bekledim emekli olmak için. Burada maaş alamıyorsunuz, sağlık sigortasından yararlanamıyorsunuz, bir işe girmeye kalksanız yaşınız 45-50 olmuş sizi kim işe alacak? Dolayısıyla bu mağduriyetin ortadan kaldırılması lazım.
Burada doğru söylenmiş mi?
Sonuna kadar haklı…
Hükümet memleketin dört bir köşesinde pimi çekilmiş bombalar yaratıyor. 
Aynı devlet biz Mısır’da öğrenim görürken hakkımız olan denkliğe son vermiş ve şu an aldığı kararla tüm geçmiş ve geleceğe dair hakları gasp etmişti. 
Bu da aynı durum…
Zulüm aynı zulüm…
Sadece aktörler değişmiş.


 

Bu yazı toplam 12005 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.