1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. AK Parti’nin en büyük eseri: Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi
AK Parti’nin en büyük eseri:  Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi

AK Parti’nin en büyük eseri: Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi

Referandumda her oyun hayati önem taşıdığına vurgu yapan Babaoğlu, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi, AK Partinin en büyük eseridir. Bu manada kullanılacak her evet oyu bir tuğla koymaktır, destek vermektir” dedi.

A+A-

AK Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu, ülke gündemi ve Konya gündemini değerlendirmek için basın mensuplarıyla bir araya geldi. Parti binasında gerçekleştirilen toplantıda AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Tekin ile Mehmet Ünüvar’da hazır bulundu. Basın toplantısında konuşan Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu, hızla büyüyen Türkiye’nin, terör örgütleri gibi maşalar yardımıyla durdurulmak istendiğini belirtti. Çağı yakalamak ve dünyanın gelişmiş ülkeleri arasında yer almak için kendimizi yenilememiz gerekiyor diyen Babaoğlu, “Biz, hepimiz, geçiciyiz. Mesele bizden sonraki nesillere güçlü bir ülke bırakmaktır” dedi.

ANAYASANIN 4 ANA HEDEFİ VAR

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin 4 ana hedefi olduğunu aktaran Babaoğlu, milletin yeniden güç kazanacağını ifade etti. Bu 4 maddeyi sayan Babaoğlu, şunları söyledi: “Bu sistemin önemli unsurları var. Bunlar, Vesayetin ortadan kalkması, demokratikleşme, milletin yeniden güç kazanması, güven ve istikrar altında hızlı ekonomik kalkınma, uluslararası alanda güçlü bir aktör haline gelmek ve huzurun sağlanması olarak öne çıkıyor.”

25 OCAKTA MİTİNGLER BAŞLIYOR

AK Partinin başlatacağı halk oylaması kampanyasını 25 Şubat Cumartesi günü Ankara’da start vereceklerini ifade eden Babaoğlu, “AK Parti olarak sahada aktif olacağız ve sloganımız ‘Kararımız Evet’ olacak. Sonuçta karar milletimizin ve inşallah güçlü bir Türkiye için milletimiz doğru karar verecek” diye konuştu. Türk Silahlı Kuvvetlerinin El-Bab bölgesinde sürdürdüğü operasyonların süreceğini kaydeden Babaoğlu, “El-Bap bölgesinde kontrolü büyük ölçüde sağladık. Ülkemizin çıkarı için her tedbiri alacağımıza kimsenin şüphesi olmasın. Ülkemizi tehdit eden unsurlara da artık yerinde ve sınır ötesinde mücadele edeceğiz” şeklinde konuştu.

KONYA’DA PROJELER TAM HIZ

Konya’da devam eden projeler hakkında önemli açıklamalarda bulunan Babaoğlu, şunları söyledi: “KOP Eylem Planı kapsamında yapılan çalışmaları takip ediyoruz ve sonlandırmak üzereyiz. Devam eden ulaştırma projelerini yakından takip ediyoruz. Beyşehir Konya bölünmüş yolu, Seydişehir Tünelleri ve Akseki yolu ile Gembos - Antalya yolu tamamlanmak üzere. Üzümlü ve Huğlu mahallelerimizin av tüfeği sanayisini geliştirmek, güçlendirmek ve onları yivli tüfek üretimi ile ülkemizin savunma sanayisine katkı yapacak haline gelecek. TOKİ ile Tarım-Köy projesi çalışmalarına devam ediyoruz ve en kısa sürede bitireceğiz. KOSGEB aracılığıyla esnafa verilen 50 bin TL’lik desteği bu yıl yine başlattık. Çitçi kardeşlerimizin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarını yeniden yapılandırarak öteliyoruz.”

TORBA YASASI GELİYOR

Toplumun farklı kesimlerini ilgilendirecek torba yasayı bu hafta Meclis Genel Kurulunda görüşeceklerini kaydeden Babaoğlu, torba yasa hakkında şunları aktardı: “Belediyelerde imara açılıp, satılan arazilerden hazinenin açtığı davalar sonucu hazine mülkiyetine geçenler, tekrar kişilere bedelsiz verilecek. TEDAŞ'ın tarımsal sulamada kullanılan elektrik tüketiminden kaynaklanan alacakları da yeniden yapılandırılacak. Vergisini düzenli ödeyenlere yüzde 5 indirim getirilecek. Esnaf Ahilik Sandığı kurulacak ve üye kalınan süre kadar ödenek verilecek.”

Son olarak Arazi toplulaştırma hakkında konuşan Babaoğlu, “Konya ilinde tarım alt yapısını modern hale getirecek arazi toplulaştırma rakamlarına gelince; 2016 yılı çalışma programı kapsamında, Seydişehir, Doğanhisar, Beyşehir, Çumra, Selçuklu, Karatay, Ereğli, Meram, Akşehir, Derebucak, Hüyük, Altınekin, Akören, Güneysınır, Karapınar, Sarayönü İlçe merkezi olmak üzere 16 ilçe ve 157 mahallemizde yaklaşık 500.000 ha alanda Arazi Toplulaştırma (AT) ve Tarla İçi Geliştirme Hizmetleri (TİGH) çalışmaları devam ediyor” dedi.

Mesut ERCÜMENT-Hakimiyet.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.