1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. AK PARTİ’NİN ÜZERİNE DÜŞEN İLK ÜÇ İCRAAT 
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

AK PARTİ’NİN ÜZERİNE DÜŞEN İLK ÜÇ İCRAAT 

A+A-

Başkan Erdoğan geçtiğimiz haftalarda icraat planlamasına dair bilgiler verdi. Ülkemizin selameti ve halkımızın rahatı için ortaya konulan 500 projenin bir kısmını hatırlayalım.   
"Musul ve Basra başkonsoloslukları, 100 günlük dönem içinde yeniden faaliyete geçiyor."
"Yastık altı dövizler, altınlar çıkartılarak bunlar TL'ye çevrilecek. Yerli ve milli direnişin tüm dünyaya karşı ortaya konulması."
"Yazılım, bilişim, sağlık, eğitim, film yapımı ağırlıklı yeni nesil ihtisas serbest bölgelerinin kurulması"
"Terminal binasının yapımı tamamlanan Muş Havalimanı'nın adının 'Sultan Alparslan' olması."
"Kanal İstanbul projesinin ÇED ve etüt proje işlerini tamamlanması. En kısa sürede ihalesininin yapılıp temelinin atılması." 
İcraatları kısmen okudum. Sonra okumayı bıraktım. Projelerin ortaya konulması güzel bir şeydir. Burada sıkıntı yok. Bu projelerin hayata geçirilmesi de güzel bir husustur. Bunlara diyecek sözüm yok. 
Fakat o icraat listesinde olması gereken bazı hususların olmadığını ya da yüzeysel geçiştirildiğini görmüş olmaktan üzüntü duydum. 
Kardeşim göz boyamayın. Halkın gerçek sorunlarına eğilin. Listede halen desteklemelerden söz ediliyor. Ama o desteklemelerin bile maddi gücü yerinde olan insanlara hizmet ettiğini kaç defa buradan ifade ettik. Farklı ortamlarda gündeme getirdik. Kulak üstüne yattınız. Örneğin işinde ciddi ama maddi birikimi olmayan yeteneklerin kendi başarılarını kanıtlamaları amacıyla yatırıma kalkışmalarında ön ayak olacak bir yatırım teşvik sistemini bir türlü ortaya koyamıyorsunuz. Süslü laflarla milletin aklını karıştırmaktan öte bir şey yapmıyorsunuz.
Yeni girişimci fikirlere kucak atacak gayretli yeteneklerin başarısını ortaya koymaları için önden yığınla para harcayıp projesini ortaya koymasını bekliyorlar.
Kardeşim o adamın maddi gücü yok. Adam karnını zor doyuruyor ama kafa zehir gibi. Sen bu adama maddi destek sağlayacaksın ki başarısını ortaya koyabilecek.
Paranın çar çur olmaması içinde ciddi bir gözetim mekanizması kuracaksın. Parayı harcarken de yanlış ve israfın önüne geçeceksin. O aşamadan sonra başarıyı bekleyeceksin. Projesinde başarılı olan fakir insanımızı da bu şekilde kalkındıracaksın.
Gelelim idam cezası konusuna. Bunda da yeterince gayretli ve azimli olmadığınızı görmekten üzüntü duyuyorum. Her konuda söz atan ve fikri olan dikte edebilen bir yapının iş idam konusuna geldiğinde niçin geri adım attığını anlamakta zorlanıyorum. Devleti temsil eden kişiler olarak bu konuyu net çözebilecek bir yapıyı ortaya koymak bu kadar mı zor geliyor? Ortalık vatana ihanetten, gasptan, cinayetten, yolsuzluktan, sapıklıktan geçilmiyor. Bunun çözümü de kararlı bir devlet duruşudur.  
Diğer bir hususta ısrarla köşemden dile getirdiğim gibi çok sayıda yazar arkadaşım konuyu gündeme getiriyor. Gıda fiyatlarında ki anormal şişkinliğin önüne geçecek aracı simsarların temizliğini ne zaman yapmayı düşünüyorsunuz?
Kimdir onlar? Niçin onlara kimsenin gücü yetmiyor? Üreten mutsuz, tüketen mutsuz ama aracılık yaparak stok mantığıyla ürünü piyasaya dağıtan kesesi şişkinler hayatlarından oldukça memnunlar. 
Yol, köprü, alt geçit, havalimanları, kanalistanbul vs. vs. 
Bunları yaptığınız için halk zaten takdir ediyor ve desteğini veriyor. Ama yüreklerde ki diğer sızıntıların önüne geçmediğiniz takdirde bunun size yansıması oldukça pahalı olacak. 
Bunun farkında mısınız?  
Şu an hala aynı noktadasınız.

Bu yazı toplam 925 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.