1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. Ak Parti’ye Alternatif Niçin Oluşamamaktadır?
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

Ak Parti’ye Alternatif Niçin Oluşamamaktadır?

A+A-

PKK’nın uzantılarını meclise taşımak… İşte günümüzün en büyük tehditlerinden birisi de maalesef budur. PKK’nın siyasi kanadını meclise taşımak ve onları legalize etmek Türkiye’nin bugün içine düştüğü büyük cenderenin başlıca sebeplerinden biridir. Bu sebeple her ne kadar adına demokraside dense, terörün anlamsız kavgasını ve vahşi katliamlarını gözlerin içine sokmak gelinen noktada HDP zihniyetinin kanunların ardına sığınarak kirli hedeflerine ulaşmada kullandığı başlıca taktik olmuştur. Arada sırada yapılan yayınlarda ve söyleşilerde HDP zihniyetinin PKK’nın dağ kadrosuna silahlardan el çekmesini dile getirmek gibi bir saçmalığa Türkiye toplumunda rağbet görmesinde baş etkende hedeflerine ulaşmada sınır tanımayan siyasetçi geçinen artıkların, gazeteci artıklarının ve bilumum çeşitli artıkların yer alması günümüz gerçeklerinden biri olmuştur.
Bu duruma dur diyecek bir sistemin oluşması için terörle birebir bağlantısı olduğu tespit edilen siyasi bir oluşumun laf ebeliklerine itibar etmemek ve kendilerini meclisten bertaraf ederek hukuk önünde hesap vermeye zorlamak olmalıdır.

Cumartesi günü Ankara’da gar önünde yaşanan acı terör olayında hemen fırsatı değerlendirerek özellikle doğu bölgelerinde ki terörü desteklediği halde masum rolüne yatan HDP’ye haddi bildirilmelidir. Gören zanneder ki bunlar çok masum. Bunların eline sanki hiç kan bulaşmamış. İşlerine geldiğinde siyaset gelmediğinde terör gardını açan bu zihniyetin bir kere ikisi arasında tercih yapma şansı yoktur. Bu adamlar direk kandile bağımlıdır. Onlardan gelen bir emir olmadıkça da bir adım bile atamamaktadırlar. Bir kere burada hemfikir olalım.
Gelelim diğerlerine! Bugün MHP zihniyetinin koalisyon oluşumlarından uzak duruşunun temelinde de üzülerek ifade etmek gerekirse bu illegal örgütün sözde legal temsilcilerine mecliste atacakları adımda ön ayak olmak olmuştur. MHP’nin hedefi, mevcut karışıklıktan istifade ederek gelişmeleri kendi lehine çevirmek amacıyla gayret göstermesidir. Ülkenin içinde bulunduğu meşakkatli durumdan ya da puslu havadan nemalanmak gibi kendisine bir yol tayin eden MHP içinden çıkan Tuğrul Türkeş’in duyarlı sesi sayesinde bazı ülkücü kardeşlerimizin Devlet Bahçeli aleyhine döndüklerini görmekte gerçekleri gören siyasilerin olması açısından önemlidir. Bu parti içerisinde yer alan bazı cühela kesim, Vatan-Millet-Sakarya edebiyatı yapsalar da gerçekte yaptıklarıyla aslında bir hainden farksız olduklarını halka göstermektedirler. Bugünkü siyasi buhranın sorumlusu olarak gelecekte MHP’nin tarih sayfalarında yok olup gittiğine şahit olacağız. Geçtiğimiz hafta Tuğrul Bey, yaptığı toplantıda babası Alparslan Türkeş’i örnek göstererek içeride ve dışarıda aç kurtlar gibi bekleyen fırsatçılara mahal vermemek için babası olsa idi bugüne kadar rahatlıkla koalisyon hükümetinin kurulmuş olacağına işaret etti. Konu vatan olduğunda kalan hususların birer teferruat olduğunun bilinciyle hareket eden Sayın Tuğrul Bey’e bir vatandaş olarak kalbi teşekkürlerimi arz ediyorum.
Değerli okurlarım, MHP’de çözülme başlamıştır. Devlet Bahçeli mantığıyla bu partinin bundan sonra adım atabileceği bir adım ötesi kalmamıştır. Kabadayı edasıyla giyindiği elbiseler ve kafasına geçirdiği kasketle memleket evlatlarının sevgisini kazanacağını düşünecek kadar saflaşmış bu adamın aslında MHP içinde de çok sayıda muhalefet barındırıyor olması, parti demokrasisinin gereği değil, basiretsiz yönetime duyulan hınçtan öte bir anlam ifade etmemektedir. Küçük muhalefetçik MHP’nin 7 Haziran seçimlerinden sonra yaptığı çıkışlarla oy toplamak şöyle dursun, ciddi oy kaybına uğradığına şahidiz. Bugün Türkeş sevdalısı çok sayıda MHP’li kardeşlerimizin gelişmeler karşısında suskun kalmayacağını ve büyük bir kararlılıkla AK Parti hükümetine oy vereceğini varsayabiliriz.
CHP’ye baktığımız zaman MHP’ye göre daha etkin olduğunu görsek te ülkemizin bunlar gibi içi boş teneke misali tın tın sesler çıkardığını görmekteyiz. Bugün yapılan halka yapıcı olduğu görüntüsü vermek suretiyle oy devşirmektir. AK Parti hükûmetleri döneminde yaşanan ekonomik istikrar öncesi meydanın kendilerinde olduğu dönemleri yaşı az ilerlemiş vatandaşlarımız çok iyi bilirler.
O günden bugüne ne değişti de CHP bir anda kahraman edasıyla sahnelere çıkma meyli gösteriyor ki? Kendilerine teslim edilen vatanımızı ne hale getirdiklerine bizzat şahit olmadık mı? O halde gelin bu zifir veçhini gizleyen CHP’nin kuru laf kalabalıklarını dikkate almayalım. CHP zihniyetinin ülkemiz geleceği için tehdit içerdiğini bu milletimize en güzel ve doğru şekliyle anlatmak zorundayız. Özellikle de CHP’nin başına getirdiği Kılıçdaroğlu gibi bir zavallının ülkemiz yararına hizmet edemeyeceğini çok iyi bilmekteyiz. Konuştuklarıyla her fırsatta çelişen CHP zihniyetinin ortaya koyduğu projeler geçmiş senelerde yaşadığımız sol ortaklı koalisyon hükümetlerinde başımıza bela olmadı mı?
Bugün değişen ne olacaktır sizce?
CHP’nin kadrolarına baktığınız zaman herhangi bir yenilik göze çarpmamaktadır. O halde kuru laf kalabalığıyla AK Parti aleyhine propaganda yapan CHP zihniyetinin ülkemizde iktidar olması ya da iktidar ortağı olması kendi kendimizin ayağına sıkmamızdan başka bir şey değildir.
Size şunu da açıkça ifade etmeliyim ki, trafik sıkıntısının hem havada hem karada bizleri esir aldığı bir ortamda çıkıp ta üçüncü köprüye ve üçüncü havalimanına karşı çıkmaları talihsiz bir gelişmedir. CHP’ye giden tek bir oyun bile bu iki yatırımın durdurulması gibi bir ihtimal karşısında vebal altında kalınacağını açık yüreklilikle itiraf etmeliyim. Kendilerini çağdaş ilan edip te sırf AK Partili belediye yaptığı için ODTÜ yolunun açılmasına karşı çıkacak kadar bağnaz bu yapıdan söyler misiniz Allah aşkına! Bu memlekete ne gibi bir fayda gelebilir ki? Bugün İstanbul’un trafikte ulaştığı çetrefilli halin sona ermesi için yeni yatırımlara ihtiyaç duyulurken CHP zihniyetinin buna karşı çıkmasını hangi mantıkla izah edebilirsiniz?
Değerli okurlarım, AK Parti şu an itibariyle halen alternatifsizdir. Yeni ve sağlam bir alternatif oluşuncaya kadar mevcut görüntüde AK Parti ile yola devam etmek zorundayız. Daha etkin ve daha sağlam bir oluşum karşımıza çıktığında o günün şartlarında değerlendiririz. Daha iyi hizmet getireceğine inandığımız bir sistem inancımızda ki ışık olumlu yönde yanarsa topluca yeni oluşuma destek vermesini biliriz. Ama bugünün şartlarında henüz Ak Parti alternatifi oluşmamıştır. Eski artıklara bu ülkeyi teslim etmek demek geçmişin karanlık yolculuğuna kapıyı aralamak demektir.


 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.