1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Akaryakıt ve Ekonomi
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Akaryakıt ve Ekonomi

A+A-

Dünya kaynıyor,
Ortadoğu’da Mısır ve Suriye’de çoluk, çocuk katlediliyor.
Mısır’da devrik lider ve firavun Hüsnü Mübarek serbest bırakılıyor.
Bunların hesabını bir” Hz. Musa” daha çıkıp soracaktır İnşallah.
Dünya Suriye ve Mısır’ı seyrediyor veya göstermelik beyanatlar verip işi geçiştiriyor.
İsrail Ortadoğu’yu karıştırıyor.
Millet düşmanları, Siyonistler dünyanın her karış toprağında cirit atıyor, ülkelerde karışıklık, kargaşa çıkartıyor. Dünya’yı ABD ve onun uşakları, İsrail parmaklarında oynatıyor. Bazı ülkeler ise sadece figüranlık yapıyor.
Bir avuç aklı- selim insanlar bunları görüyor ama çaresiz kalıyorlar.
Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinden başka birçok ülke yukarıda da belirttiğim gibi yapılan katliamları ya görmezden geliyorlar, ya da gördükleri halde seyredip, beylik laflarla geçiştiriyorlar. Türkiye’nin sözü ise dinlenmiyor ve gerek dünya’da gerek komşularımız arasında ülke itibarsız hale getirilmeye çalışılıyor.
Eset sınırımıza yakın yerlerde kimyasal silah kullanıyor. Daha önce birkaç vatandaşımız Suriye tarafından gelen mermilerle ölmedi mi?
ABD ve bazı Avrupa ülkeleri Irak’a hareketin nedeni olarak” kimyasal silah var” deyip Irak’ı yerle bir edip, sözde demokrasi getireceklerdi. Irak’ta kan akmaya devam ediyor.
Kuzey Irak ve Suriye’nin kuzeyinde Kürdistan kuruluyor.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olağanüstü güvenlik içinde Kuzey Irak’ta bir heyetle görüşmelerde bulunuyor. Bunların arkasında nelerin olduğunu kimse bilemiyor. Kılıçdaroğlu Suriye ve Mısır’daki katliamı kınıyor ama, Suriye’ye dışarıdan müdahaleye karşı olduğunu belirtiyor. Rusya, Suriye firavunu Eset’i savunuyor.
İnanın sizlerde görmüşsünüzdür. Minnacık yavruların cansız bedenlerini görünce içim sızları, yüreğim taştı ve gözyaşlarımı tutamadım. İnsan denen zavallılar acaba bu kadar mı zalim olabiliyor?
Bütün bunlardan sonra ülke içinde de vatan ve millet düşmanları fırsat kolluyor. Türkiye karıştırılmak, Ortadoğu yapılmak isteniyor.
Dolar aldı başını gidiyor. Akaryakıt’ı en pahalı olarak kullanan ülkeyiz. Benzin 5 TL. yi geçti. Mazot’a zam üstüne zam yapılıyor ve Çiftçinin ekim dönemi yaklaşırken Mazot 4 TL. yi geçti.
Allah sonumuzu hayır etsin.
Yazımı Ömer Hayyam’dan bir dörtlük ile bitireyim.
Elimde olsa bu dünyayı küçümserdim,
İyisine de kötüsüne de yuh çekerdim.
Daha doğrusu bu aşağılık yere,
Ne gelirdim ne yaşardım ne ölürdüm.
 

Bu yazı toplam 249 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.