1. YAZARLAR

  2. Lütfi AYHAN

  3. “AKBABALAR NEW YORK SEMALARINDA”
Lütfi AYHAN

Lütfi AYHAN

Yazarın Tüm Yazıları >

“AKBABALAR NEW YORK SEMALARINDA”

A+A-

Başlıktaki akbabalar mecazi falan değil, bildiğiniz akbabalar. Leşle beslenen büyük yırtıcı kuşlar. Bu günleri bize gösteren Rabbimize hamd, bu manzaraları bize yaşatan Allah'ımıza sonsuz şükürler edelim.

Asırlar var ki İslam diyarlarında zafer türküleri söylenmez olmuş, yerler gökler hep ağıt sesleri ile kaplanmıştı. Sadece İslam diyarları değil, Asya’nın, Afrika’nın,  masum, mazlum müstazaf halklarının ülkelerinin semaları da, Başta ABD olmak üzere, İngiltere Fransa, İtalya, , Rusya Çin… Gibi katil, zalim, acımasız devletlerin uçakları ile karartılıyordu. Bu uçakların yükleri turist veya yiyecek, içecek, giyecek değil bomba ve öldürücü silahlardı. Bu zalimlerin uçaklarının attıkları her bomba Filistin’de, Irak’ta, Arakan ’da Afganistan’da, Libya’da… Yüzbinlerce masum bebeğin, çocuğun, kadının üzerine yağıyordu. Bu sabilerin ahları eninleri yıllardır semaları dolduruyordu. Bu yenilmişlikler,  bu mağlubiyetler yüzyıllardır Ümmeti/Milleti yılgın Horozlara döndürmüştü. 

Ama gün soldu, devran döndü. Sünnetullah gereği zalimlere verilen mühletin sonu geldi:

“-…O zalimler yakında nasıl bir inkılâbla devrileceklerini bileceklerdir.” Şuara, 227

.“De ki: Yeryüzünde gezinin, günah işleyenlerin sonunun nasıl olduğunu bir görün.” Neml, 69

“…Biz onları bilmedikleri yerden yavaş yavaş azaba yaklaştıracağız. Onlara biz mühlet veriyoruz, doğrusu benim tedbirim sağlamdır.” Kalem, 44-45

 ‘’Asla zalimlerin yapacağı şeyden, Allah’ı gafil sanma….’’  İbrahim 42

DÜN FİRAVUN NEMRUT KARUN, BU GÜN ABD, AB, ÇİN

Rabbim bir küfür diyarı olan Çin’den bir Virüs çıkarttı. Küçücük bu virüs başta zalimler olmak üzere tüm dünyaya Allah’ın izni ile diz çökertti. Daha düne kadar, “ yenilmez, mağlup edilemez,  bir bomba ile ülkeleri, devletleri kahretme gücüne sahip,  bırakın devletleri birey olarak insanları bile adım adım takip edebilirler… ” Dediğimiz, ve başta bizim milletimiz olmak üzere tüm dünyayı “siyasi sosyal kültürel sanatsal giyim kuşam yeme içme…” konularında hegemonyalarına alan devletler,  bu gün, bu küçücük virüs karşısında güz yaprakları gibi döküldüler. Bunlar çok müthiş gelişmeler.  Son yazılarımda da belirttiğim gibi tarihi bir dönüm noktasındayız, yepyeni bir çağın başlangıcındayız.

Bırakın birkaç yılı birkaç ay önce insanlara denilseydi ki gün gelecek Ajanslarda şöyle haberler çıkacak, kaç kişi inanırdı bu haberlere:   

“Türkiye'nin gönderdiği sağlık ekipmanlar İngiltere'de:  İngiltere'den gönderilen uçağın küçük olması nedeniyle 84 ton yerine 40 ton yardım gönderildi….”

“AKBABALAR NEW YORK SEMALARINI İŞGAL ETTİ

virüs ölümlerinin arttığı New York'ta gökyüzünü işgal etti. Dünyadaki yeni tip corona virüs (Covid-19) salgınındaki vakaların neredeyse üçte birine ev sahipliği yapan ABD’de ölü sayısının 40 bini aşmasının ardından New York semaları akbabalar tarafından işgal edildi. Ceset kokusuna gelen akbaba sürüleri Empire State, Özgürlük Heykeli, Times meydanı gibi şehrin sembolleri etrafında uçuyor.

https://www.ntv.com.tr/galeri/dunya/akbabalar-corona-virus-olumlerinin-arttigi-new-yorkta-gokyuzunu-isgal-etti,UX7gBi5b0ECsCHStY7Vo9w..”

MENE TEKEL F(p)ERES

Ne diyordu Danyal Nebi: Mene, Tekel, Peres:  Babil’de mutantan bir şölen: Mukaddes taslarla sunulan şarap. Nedimler mest, dildareler mest, hükümdar mest… Ve birden, duvara esrarlı harfler işleyen bir el: Mene, Tekel, Peres. Baltazar dehşet içindedir. Yazılanları ne kâhinler anlayabilir, ne falcılar. Son ümit Danyal… Saraya çağrılan Danyal der ki… Tevrat’ı dinleyelim:

“Mene: Allah senin krallığını saydı ve sona erdirdi.

Tekel: Terazide tartıldın ve eksik bulundun.

Peres: Ülken bölündü ve Medlerle Farslara verildi”

…Ve TARİH BABA  Bu günün zalimleri için yazıyor esrarengiz o kelimeleri zaman DUVARINA: MENE TEKEL PERES.  

Not: Dünyadaki tüm haklara elbette ben de çok acıyorum. Yazının muhatabı bu ülkelerin halkları değil yöneticileridir.  

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum