1. YAZARLAR

  2. Kerim Candan

  3. Aklımıza Gelen Başımıza Gelir mi?
Kerim Candan

Kerim Candan

Yazarın Tüm Yazıları >

Aklımıza Gelen Başımıza Gelir mi?

A+A-
Bu satırları uzun tefekkür! ve muhasebelerden! sonra yazmaya karar verdim. Hangi konuda bir yazı yazmak daha isabetli olur, okurun ilgisini ne çeker ve beğeni görür kaygısına direnip, teslim olmadan başlıyorum.

Hali hazırda ben ne yazacağımı bilmiyorken siz de ne okuyacağınızı bilmiyorsunuz. Yani şartlar eşit ve birbirimize karşı dostane bir yaklaşım göstermeliyiz. Ne ben sizi yorup, bir konu hakkında kırk dereden su getirip yazıyı size beğendirmek için sizi aldatmayı düşünmeliyim, ne de siz daha okumadan eleştirmeye başlamalısınız.
Okurun ne beklediği, hangi yazılardan keyif aldığı ya da bilgilendiği konusu çok zaman bir muammadır. Çünkü herkes başka bir telden çalar ve kimseyi beğenmez hatta bir de kıyasıya! eleştirir. Bırakalım kendini beğenen beğensin, biz kendi işimize, yolumuza ve derdimize bakalım değil mi? Başkalarının kibir ve böbürlenmelerine aynı şekilde karşılık vermek, onların mertebesine düşürür bizi! Bu nedenle gösteriş ve kibir onların, tevazu ve içtenlik bizim olsun!

Fakat mevcut durum pek parlak görünmüyor, yazıya başladık ve daha konuyu belirlemiş değiliz. Bir konsantrasyon problemi mi var yoksa bir kararsızlık mı var bilemiyorum. Bu yazıya bir konu bulmaya çalışmadan önce bir başlık da yazmak gerekiyor. Yazının başlığı hem ilgi çekici olup okurda merak uyandırmalı hem de yazının içeriğini yansıtmalı ve bir bütünlük olmalıdır. Biz de daha yazıya bir başlık bulamamışız konu belirlemeye çalışıyoruz maalesef! Anadolu’da çokça kullanılan “Kervan yolda düzülür” deyimi geldi nedense aklıma… İnanın şu an bu yazının başlığı hala belli değil ve belki de başlıksız yayınlanacak belki de sonraki satırlarda bir başlık bulup iliştireceğiz! yazının üstüne…

Eğer bu konuda, bir başlık seçmeme yardımcı olursanız sevinirim. Bunu sizden istemek ne kadar doğru olur? bilmiyorum. Belki de bana kızacaksınız; zamanınızı aldığım yetmiyormuş gibi bir de kendi yapacağı işi bize yaptırıp, yazısına başlık yazmamızı istiyor diye… Burada biraz durup, bir soluk alalım ve o kadar uzun boylu değil! diyelim müsaade ederseniz! Madem her zaman dayanışma ve yardımlaşmadan bahsediyoruz, buyurun size bir fırsat işte, tabii ki mecbur değilsiniz yardımcı olmaya, ama aklınıza da başlık için güzel bir fikir gelirse onu neden paylaşmayasınız ki!

Yazının sonlarına yaklaşmış bulunuyoruz ve hala bir başlık bulamadık iyi mi? Sizin aklınıza gelmiş olabilir, gelmemiş de olabilir, hani bir deyim vardır, “Aklımıza gelen başımıza gelir” diye. Neden aklımıza gelen başımıza gelir! bilmiyoruz, ya da gerçekten geliyor mu? Bu arada benim aklıma başlık için çok güzel bir fikir geldi. Bunu da kendime saklamak yerine sizinle paylaşmayı seçeceğim! Madem, yardımseverlik ve paylaşımı salık veriyoruz sizlere, o zaman ilk kendim bir örnek olarak size yardımcı olayım!
Deminden beri çene çalıp dertlendiğimiz, yazının konusu ve başlığı ile ilgili arayışlara bir cevap buldum. Nihayet yazıyı bitirdik ama başlığı da bulduk. Bu yazının başlığı neden “Aklımıza Gelen Başımıza Gelir mi?” olmasın!
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.