1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Aksaray’a içme suyu temininde 2. etap çalışmaları başladı
Aksaray’a içme suyu temininde 2. etap çalışmaları başladı

Aksaray’a içme suyu temininde 2. etap çalışmaları başladı

Mamasın Baraj Gölü’nden su temin edilen mevcut arıtma tesislerinin rehabilitasyonu için Su Yönetimi Genel Müdürlüğü, DSİ Genel Müdürlüğü ve Aksaray Belediyesi yetkilileri ile akademisyen ve uzmanlardan oluşan heyet 27 Mayıs 2016 Cuma günü, Aksaray’da kaps

A+A-

Toplantıya; DSİ Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Uzun, DSİ 4. Bölge Müdürü Birol Çınar, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, DSİ İçmesuyu Dairesi Başkanı Şadiye Yalçın ve Arıtma Tesisleri Şube Müdürü Sevtap Akman, DSİ Aksaray 44. Şube Müdürü Murat Nazar, DSİ 4. Bölge İçmesuyu ve Atıksu Şube Müdürü Metin Pektaş, DSİ 14. Bölge (İstanbul) Müdürlüğü’nden Halil İbrahim Uzun, Su Yönetimi Genel Müdür Yardımcıları Abdurrahman Uluırmak, Dr. Yakup Karaaslan ve Arıtma Şube Müdürü Arife Özüdoğru, Süleyman Demirel Üniversitesi’nden Prof. Dr. Mehmet Kitiş, Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Mehmet Çakmakçı, Aksaray Üniversitesi’nden Prof . Dr. Mustafa Işık, MWH firması İçme Suyu uzmanı Stewe Brett ve MWH firması Proje Müdürü Cenk Gümüşkaya katıldı.

Aksaray Belediyesi içme suyu arıtma tesisleri ve Mamasın Baraj Gölü’nün heyet tarafından incelenmesinin ardından gerçekleştirilen toplantıda, içme suyu kaynaklarının ve arıtma tesislerinin değerlendirilmesi projesi kapsamında arıtma tesisine gelen ham sudaki tat ve koku problemi giderimi için kısa, orta ve uzun vadede çözüm önerileri tartışıldı. Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın yürüttüğü ilgili proje kapsamında kısa vadede pilot tesis çalışmalarının başlatılacağı, Aksaray Belediyesi içme suyu arıtma tesisi için avan proje yapılacağı belirtildi.
Toplantıyı takiben DSİ Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Uzun, İçme Suyu Daire Başkanı Şadiye Yalçın, Bölge Müdürümüz Birol Çınar ve beraberindeki heyet DSİ Aksaray 44. Şube Müdürlüğü’nü ziyaret ederek hizmet binasını inceledi, Şube Müdürlüğü’nün faaliyetlerinin değerlendirilmesine ilişkin bir toplantı gerçekleştirildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.