1. HABERLER

  2. İLÇELER

  3. Akşehir AK Parti'de istişare toplantısı
Akşehir AK Parti'de istişare toplantısı

Akşehir AK Parti'de istişare toplantısı

AK Parti Akşehir İlçe Başkanlığı düzenlediği bir toplantıyla AK Parti Akşehir Mahalle Başkanları ile bir araya geldi. Tarihi Akşehir Mutfağı’nda yapılan toplantıya AK Parti Konya Milletvekili Dr. Mustafa Baloğlu, AK Parti Akşehir İlçe Başkanı Abdullah Bah

A+A-

Toplantıda açılış konuşmasını yapan İl Yönetim Kurul Üyesi M.Kemal Avcıoğlu teşkilatların her zaman diri olması gerektiğinin altını çizerek “ her an seçim varmış gibi seçime hazır olmamız gerekiyor. Mahallemizde, sokaklarımızda evlerimizde kimler varsa, onların partimize karşı tutumları nasıl olduğu, partimizin yaptığı icraatların, hizmetlerin onlara anlatılması gibi önemli görevleriniz var. Mahallelerimizde, uçlarımızda sizler birer uç beyisiniz Dedi. AK Parti Konya Milletvekili Dr. Mustafa Baloğlu toplantıda şunları ifade etti. “ Genel Merkez Teşkilatımız yeniden bir yapılanmaya girdi, yeni yönetmelikler çıktı, yeni bir takım kurallar belirlendi, inşallah o yönetmelikler, kurallar doğrultusunda bizde hep birlikte çalışmalarımıza devam edeceğiz. Ülkenin gündemini görüyorsunuz. 7 Haziran’dan sonra özellikle sandık muhalefetiyle AK Parti’yi, Hükümetimizi dize getiremeyenler, şimdi terör marifetiyle yapmayı denediler ama o da Allah’ın izniyle ters tepti. Şu anda ciddi ve kararlı bir şekilde terörle mücadele var. Şunu hepimiz bilelim ki bu hakikatten çok önemli bir mücadele. Sadece Güneydoğu’da kümelenmiş üç beş çapulcuyla mücadele etmiyoruz, onları bütün güçleriyle destekleyen küresel bir güç var arkalarında, adeta 7 düvelle mücadele ediliyor. Küçük bir Çanakkale mücadelesi veriliyor. Bu mücadele içerisinde her gün verilen şehitlerimiz hepimizin ciğerini yakıyor, sızlatıyor, uykularımızı kaçırtıyor. Ama inşallah bu hainlerin kökü kazınacak.” dedi.

Dokunulmazlıklarla ilgili Başbakan Davutoğlu’nun hodri meydan dediğini söyleyen Milletvekili Baloğlu “Önce hiçbir muhalefet partisinden ses çıkmadı, sonra biz geçen hafta 316 tane milletvekilimiz dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla ilgili Anayasa değişikliğini imzaladık, Meclis Başkanlığı’na verdik. Sonra iki muhalefet partisi de bunu destekleyeceklerini açıkladılar. İnşallah önümüzdeki günlerde bu Anayasa değişikliği gündeme gelecek, o teröre güzellemeler yapan, terörü öven, terörü destekleyen milletvekilleri, hak ettikleri ceza için Türk Adaletine teslim edilecek ” diye konuştu.

AK Parti İlçe Başkanı Abdullah Bahadır Örs’te yaptığı konuşmada 1 Kasım Seçimlerinin ardından teşkilatlarda yeni bir yapılandırılmaya gidildiğini belirterek “AK Parti’deki teşkilatlanmadaki her yapılanma; yenilenme daha ileriye gitme, her zaman bayrağı daha ileriye taşımak için görev değişikliği oluyor” dedi. Örs, Mahalle Başkanlarının çok önemli bir görevi yerine getirdiğini belirterek onlara görevleri esnasında neler yapacaklarını detaylı bir şekilde anlattı. Üyeliklerin sağlıklaştırılması ile ilgili çalışmalarında hızlandırılması gerektiğini söyleyen İlçe Başkanı Örs “Başbakanımız ne diyor; İnsanlar Türkiye’de ikiye ayrılır. Bir AK Partili olanlar, birde AK Partili olacaklar. Dolayısıyla bu anlamda gayret göstereceğiz, emek sarf edeceğiz. Hem ülkemizde, hem Akşehir’imizde ciddi bir algı operasyonu yapılıyor. Buna fırsat vermememiz lazım. Yapılan her bir hizmeti anlatmamız ve çevremizdeki insanlara aktarmamız lazım. AK Parti iktidarıyla ve Sayın Milletvekilimiz Mustafa Baloğlu’nun katkılarıyla şehrimizde rakamla ölçülemeyecek kadar büyük hizmetler yapıldı.Yine aynı şekilde Belediye Başkanımız ve ekibi yoğun bir gayret içerisinde.Bizim bunların anlatılması konusunda eksikliğimiz var ve bunları iyi anlatmamız lazım. Pablo Neruda ne diyor ; İnsanlar seninle konuşmayı bıraktığın da arkadan konuşmaya başlarlar.Herkese kapılarımızı sonuna kadar açacağız.Kimseyi öteleme,ayrıştırma gibi bir lüksümüz yok.” dedi.
Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’da Mahalle Başkanlarını tebrik edip, görevlerinde başarılar diledi. Başkan Akkaya, daha önce köy ve kasaba olan mahallelerde başlattıkları mahalle toplantılarına şehir merkezindeki mahallelerde de devam edeceklerinin altını çizerek “Yerinde yapacağımız bu toplantılarla, yerinde hizmetleri anlatıp, yerinde istek ve talepleri dinleyeceğiz” dedi. Başkan Akkaya, yapılan hizmet ve yatırımların anlatılmasında Mahalle Başkanlarına çok iş düştüğünü belirterek, her türlü bilgilendirme konusunda yardımcı olacaklarını kaydetti.
Yapılan konuşmaların ardından Mahalle Başkanlarına, Milletvekili Baloğlu, Başkan Akkaya, Başkan Örs ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleri tarafından atama belgeleri verildi.
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.