1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Aksiyon Filmleri
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Aksiyon Filmleri

A+A-

Eskiden çok macera ve aksiyon filmlerine giderdim.

Tarihi ve macera filmleri ilgi çekerdi. Şimdilerde yaşımızın verdiği isteksizlik mi, yoksa zaman mı bulamıyoruz, bunları izlemeye gidemiyoruz. Binde bir ilgimizi çeken film olursa belki…

Ancak bizim TBMM’de görüntülere bazen gülüyorum, bazen üzülüyorum ve bunlar mı bizi temsil ediyorlar diye hayıflanıyorum.

Son anayasa görüşmeleri adeta aksiyon filmlerini aratmadı dersem bana kızmazsınız sanırım.

Şimdi referanduma gidiyoruz.

Söylenenlere bir bakıyorum da, insan gülecek mi, ağlayacak mı bilemiyorum.

Siyasetçilerin, 'itidalli' davranmaları gerekiyor!

Yeni anayasa süreciyle, gerilim, tavan yaptı. Bırakınız bayları, bayanlar bile mahalle kavgasını aratmayacak düzeye düştü. Saç-baş kavga yaptılar.

Geçtiğimiz günlerde Anayasa Komisyonu'ndan; AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın'ın, "Anayasa'nın tüm maddeleri değiştirilebilir, hatta Meclis yeni bir anayasa yapabilir; aksini düşünmek aziz milletimizin vekâletini küçümsemek anlamına gelir" demesi de, ortamı ısıttı ama, bu ısınma uzun süresi olmuyor ve tansiyon yükseliyor, sinirler geriliveriyor.

Hukukçu kimliğiyle...

Teknik açıdan mümkün olabilecek durumu ifade etmeyi düşünse bile, Türkiye Cumhuriyeti'nin temeli gerekçesiyle, 'değiştirilemez' hükmü altına alınan ilk 4 maddesinin özel durumu nedeniyle tepkilerle karşılaştı. Başbakan Binali Yıldırım’da bu 4 maddeyi değiştirmeyeceklerini, değiştirmek isteyenlerinde karşısında olacaklarını söyledi ve Türk halkı biraz rahatladı.

Açıkçası...

TBMM Genel Kurulu'nda yumruk ve tekmelerin konuştuğu, küfürlerin savrulduğu, saksıların atıldığı , bayanların saç-baş yolduğu ve kürsünün kırıldığı, kendini kürsüye bağlayanların olduğu süreçte, siyasetin itidalli olması gerekiyor. Özellikle de resmi olarak başlatılan Referandum sürecinde buna çok dikkat etmeleri lazım. Gerginlik olmasın. Çıkacak “EVET” ya da “HAYIR” a razı olunmalıdır.

İktidar ve muhalefetiyle... Bunların vekilleri ile, hükümet ile

Ortak sorumluluk, sağduyu şart!

Konumuyla...

AK Parti, önem taşıyor.

Haliyle...

Muhalefet de, yasama ve denetim görevini yaparken, iktidardaki AK Parti de, polemiklere neden ve fırsatlar veren olmamalıdır.

Şehitlerin verildiği, KKTC için müzakerelerin yürütüldüğü ve ekonominin bir süre önce döviz kuru bunalımına girdiği süreçte,nihayet döviz yeniden rayına oturmaya başladı. TBMM Genel Kurulu'nda AK Parti'li milletvekillerinin gülümsemelerle gizli kullanılması gereken oyu, açık şekilde oy kullanmaları da, tepki topladığını düşünüyorum.Şimdi ne olacak bunu da 16 Nisan’da halk söyleyecek. Yalnız bunda bari gizlilik gizli kalsın.

Şu da, bir gerçek...

Anayasaya değişiklikler ve neler getireceği de, toplumda tam anlamıyla bilinmiyor ama halkın büyük bölümü Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan istedi diye bunun üzerinde pek fazla durmuyor.

Bakalım gelecek günler ne getirecek?

Bu yazı toplam 360 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.