1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Akyürek 14 yıllık hizmet ve yatırımlarını anlattı
Akyürek 14 yıllık hizmet ve yatırımlarını anlattı

Akyürek 14 yıllık hizmet ve yatırımlarını anlattı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 14 yılda Büyükşehir Belediyesi olarak hayata geçirdikleri yatırım ve projeleri düzenlediği toplantıda kamuoyu ile paylaştı.

A+A-

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 14 yılda Büyükşehir Belediyesi olarak hayata geçirdikleri yatırım ve projeleri düzenlediği toplantıda kamuoyu ile paylaştı. Konya ve belediye yatırımlarını anlatan film ile başlayan programda 14 yılda önemli birçok yatırımı hayata geçirdiklerini söyleyen Başkan Tahir Akyürek, “Şehrimizde taş üstüne taş koyan, şehrimize katkı yapan bütün dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Konya mübarek bir şehir. Konya Selçuklu payitahtı, ecdadımızın başkenti. Buranın, bu toprakların Türk-İslam medeniyetinin vatanı olmasında çok önemli pay sahibi olan bir şehir. Bu şehre hizmet etmeyi nasip ettiği için Cenab-ı Hakk'a hep birlikte hamd ediyoruz. Konya öyle bir şehirdir ki kendine ait hissetmediğine esrarını sırlarını açmaz. Konya’nın sırlarına Cenab-ı Hakk bizleri de vakıf kılsın” dedi.
 

Büyükşehir Belediyesi olarak Yeni Büyükşehir Yasası’nın uygulanmaya başladığı 2014’ten bu yana hayata geçirdikleri yatırımları anlatan Başkan Tahir Akyürek “Konya merkezde 2014 Yerel Seçimlerinden sonra açılışı yapılan ve 2014’ten sonra ihalesi yapılan ve tamamlanma aşamasındaki yatırımlar tam 2,5 milyar TL oldu. Yeni Büyükşehir Yasası ile merkez dışındaki yerlerde yaptığımız yatırım miktarı 2 milyar TL’yi buluyor. Kuruluş döneminde bir denge oluşturmaya gayret ettik. Yeni yatırımlara bu yıl girilmiş olacak” diye konuştu.

Başkan Akyürek, 2004 yılından bu yana şehre kazandırılan büyük yatırımları ve projeleri etkileyici bir sunumla anlattıktan sonra; Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden Fatih Caddesi Köprülü Kavşağı, Galericiler Köprülü Kavşağı, Elmalılı Hamdi Caddesi Köprülü Kavşağı, Şefik Can Caddesi Köprülü Kavşağı ile Tekke-Saray Caddesi Yaya Üst Geçidi’nin toplu temel atma töreni canlı bağlantı ile gerçekleştirildi.


Programa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, AK Parti Konya Milletvekili Muhammet Uğur Kaleli, Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Hayrettin Güngör, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, AK Parti İl Başkanı Hasan Angı, ilçe belediye başkanları, Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükçü, Konya Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Çevik, Konya Sivil Toplum Kuruluşları İcra Heyeti Başkanı Muhsin Görgülügil, Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ali Osman Karamercan, Konya Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Seyit Faruk Özselek, Konya Muhtarlar Derneği Başkanı Celal Duran, Selçuklu Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Avcıoğlu, belediye meclis üyeleri, AK Parti İl ve İlçe Teşkilat Başkan ve yönetimleri ile yine AK Parti ile ve ilçe kadın ve gençlik kolları başkan ile yönetimleri, Konya’da faaliyet gösteren basın yayın kuruluşlarının sahipleri, yönetici, yazar ve çalışanları katıldı.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.