1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Aldatılmayınız
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Aldatılmayınız

A+A-

Dikkat ediyor musunuz bilmem.
Şöyle bir etrafınıza bakın ve düşünün bakalım.
Yaşadığımız bu garip dünya’nın bir kesiminde rahat ve huzur var gibi, barış içinde yaşanıyor, diğer bir kesiminde ve özellikle de geri kalmış ülkeler topluğunda, Arap ve İslam dünyası bir biriyle ve komşularıyla sıkıntı ve kavga içindeler. İslam dünyasında huzur yok.
Mısır’da Hüsnü Mübarek serbest bırakılıyor. Seçimle iş başına gelmiş insan içeride. Firavunlar yarışıyor adeta. Bu gidişle Mubarek Cumhurbaşkanı bile olabilir. Suriye kan gölü. Eset ve güçleri Şam ve çevresine kimyasal silah atıyor. Binlerce insan, çocuk, çoluk, kadın –kız meydanlarda, hastanelerde can verdi. ABD ve Avrupa seyrediyor. Eset kendisini savunmadan Rusya “ Suriye’de kimyasal silah yok” diye olayı ört bas ediyor.
Türkiye’de gezi parkı olayları yeniden kaşınıyor. Böylesi bir dünya ortaçağda bile yoktu. Sözde medeni dünyada yaşıyoruz. Dünya’nın her yerine hakim Siyonistler kol geziyor.
İlahi mesaj terk edilmiş. Dünyevi saltanat peşinde olan Riyakâr Radikal, Siyasal, Fundemantalist İslamcılar nedeniyle kan, vahşet, yıkım, husumet egemen.
Çünkü Kötülüğün simgesi, Şeytanın hiçbir kural tanımayan savaş oyunlarını çok iyi biliyorlar ve uyguluyorlar. Halkı aldatmada eğitimliler.Aldanmak istemeyen, bunlara inanmayanlarda yok ediliyor. Ancak görüyoruz ki, yine bu dünyada insanlığında uyandığı, baş kaldırdığını görmekteyiz.
Tarih boyunca hep olmuştur. İyiler mücadele eder bedel öder, kötüler kaymağını yer. Bu insanlığın sanki altın kuralıdır.
İyiler ve kötüler nasıl ayrışır?
Ülkemizde iyiler mi çoğunlukta, yoksa kötüler mi?
Varın onun hesabını da siz yapın.
Ne kadar kötü ruhlu şeytanın emir eri çıkarcı tip varsa ortalarda. Kimi arasan var. Her siyasi görüşten, her etnik gruptan, her dinden, her tarikattan, cemaatten. Ama iyiler ya çok az, ya da yok.Maalesef ki, gerçek bu…
TV ekranlarını, gazete manşet ve köşelerini, interneti kullanıyorlar. Dünya değişti her şey değişti ama şeytanları değişmedi.
Hukuk, adalet eşitlik sözde konuşuluyor ama, uygulamada yok. İşimize gelir, istediğimiz karar mahkemelerden çıkarsa, hukuk iyi, değilse hukuk değil “ guguk” hukuk siyasetin baskısı altında. Emek konuşulmuyor, işsizlik konuşulmuyor, fırsat eşitsizliği konuşulmuyor, haksızlıklar zulümler hiç konuşulmuyor. Konuşulsa da askıda kalıyor. Dünya’daki zulüm ateşine herkes seyirci. Türkiye kendi başına ne yapabilir ki ?
Neonlar, ışık gösterileri, teknolojileri ile gizledikleri kirli düşüncelerine, niyetlerine amaçlarına rağmen, ruh halleri konuşma tarzları hiç değişmiyor.
Aldanmamalıyız,
Aldatanlara prim vermeliyiz.
Gerçek ve akıllı insanlar bir kez aldatılabilir. Ancak ikinci kez asla aldanmamalıdırlar. Eğer yinede aldatılıyorsa bu kez suç aldatanda değildir.
Yine bakınız etrafınıza…
Kandırmaya, karıştırmaya uğraşıyorlar. Ancak bu millet artık uyanmalıdır. Kimin kim olduğunu ve neyi, niçin yaptığı görmelidirler.
Yazımızı bir fıkra ile bitirelim:
Bizim Karagöz’deki, “burjuva çakması” eli buketli Tarçın Bey, Afrika’daki hava limanının yönetimine gidip:
- Ben, demiş; çok uzağa gideceğim ama, hızlı da gitmek istiyorum.
Yönetmen gülmüş:
- Bineceğiniz uçak, “ses hızını” aşan bir uçak. Kendi gövdesel hızınızı çok aşan bir hızla gideceksiniz Atatürk Hava Limanı’na, demiş.
- Nereden anladınız Türkiye’ye gideceğimi?
- Bu uçak önce oraya iniyor da ondan.

 

Bu yazı toplam 150 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.