1. YAZARLAR

  2. E. Reha KORKMAZ

  3. Alkışlıyoruz
E. Reha KORKMAZ

E. Reha KORKMAZ

E. Reha KORKMAZ
Yazarın Tüm Yazıları >

Alkışlıyoruz

A+A-

 
“Alkışlıyoruz, milletçe alkışlıyoruz. Bu alkış Hakka, hukuka ve ekonomiye, özgürlüğe, barışa ve adalete, laikliğe, demokrasiye ve Cumhuriyete zulmeden malum zihniyeti protesto alkışıdır. Türkiye'yi yaşanmaz bir ülke haline getirenlere meydan okumadır. Alkışlıyoruz, avuçlarımız patlarcasına alkışlıyoruz. Gelin oy verin gitsinler.”
***
CeHaPe’nin yeni reklam filmi, başta okyanus medyası olmak üzere birçok kanalda yayına girdi. Bu seçimde yapılabilecek tüm çirkefliklerin sinyalini bu reklam filminde alıyoruz. Yukarıdaki metinde Ak Parti'yi zulmeden bir parti olarak gösterme çabaları ve son cümlede “Gelin oy verin gitsinler” sözü ne yazık ki CeHaPe'nin yapacağı icraatları anlatmadan, oluşturulacak kaos ortamından nemalanma telaşının göstergesidir.
***
CeHaPe reklam filminde başörtülü bayanlara da oy uğruna yer vermek zorunda kaldı. Başörtülü adayı olmayan CeHaPe'nin başörtülü bayanlardan ne yüzle oy isteyeceği de merak konusu.
***
Başörtüsü demişken, aslında sosyal medyada “Müftünün karısıyım” diye bağırarak gündeme gelen ve mumu yatsıya kadar bile yanmayan CeHaPe Burhaniye İlçe Başkanı’nın eşi Gül Taşlı Cenal da aklıma gelmedi değil. 28 şubatçılara özenerek yalan haberlerle algı operasyonu yapmaya çalışan bu bayanı reklam filminde oynatasalar hiç de fena olmazdı aslında.
***
Acun Ilıcalı'nın “Yetenek Sizsiniz Türkiye” adlı programında jürilik yaparken sık sık gündeme gelen reklamcı Ali Taran ile seçim boyunca çalışacak olan Kılıçdaroğlu, bu reklam filminden aldığı gazla ilk mitingine çıktı.
***
Resmen hayal kırıklığı yaratan mitingte Türkiye nüfusunun %18.5'inin ikamet ettiği İstanbul'da bir avuç insana hitap eden Kılıçdaroğlu, bence moral bulmak için acilen İzmir'de miting yapmalı. Yoksa İstanbul'da olduğu gibi gittiği her ilde karşısında bir avuç insan görecek ve yarım saati geçmeyen mitinglerle seçime girecek. Hiç olmazsa İzmir’de biraz toplanıyorlar.
***
Her zaman söylüyoruz “-Milletin manevi değerlerine saygı göstermediğiniz sürece bu halk size oy ver-me-ye-cek!
***
Gelelim reklam filmine… “Attığımız palavralara halkı inandıramayacağız bari hükümete sallayalım” düşüncesi ile hazırlandığı çok belli olan reklam filminde CeHaPe'nin iktidara karşı protesto amaçlı alkışlattığı doktorlar, avukatlar ve ofis ortamındaki çalışanlar arasında başörtülü kadınlar yer almadı. Konfeksiyon atölyesindeki çalışanlar arasında 4 başörtülü kadına yer veren CeHaPe, hastane sahnesinde ise başörtülü doktor veya hemşirelere yer vermedi.
***
CeHaPe aynı şekilde tarlada çalışan mevsimlik işçilerin çoğunu başörtülü olarak resmederken, bayan kuaförü, adalet sarayı, ofis ortamı, kapalı çarşı ve meydanda toplanan insanlar arasındaki hiçbir kadını başörtülü olarak göstermedi.
Yani CeHaPe, başörtülü kardeşlerimizi zihninde nasıl konumlandırdığını tüm Türkiye’ye izletti. Buna göre de 7 haziranda halk da bir konumlandırma yapacaktır elbette.
***
Reklam filminin anafikri ise aslında bugüne kadar sık karşılaştığımız bir yöntem. Protesto üzerinden bir algı oluşturmaya çalışan CeHaPe eylem olarak alkışı seçmiş. “-Alkışlıyoruz, milletçe alkışlıyoruz” diyorlar. O zaman gelin hep birlikte alkışlayalım.
***
AK Parti'li belediyelerin, Üniversiteli öğrencilere burs vermesini Anayasa Mahkemesine taşıyarak bu bursların verilmesinin yasaklanmasını sağlayan CeHaPe'yi ALKIŞLIYORUZ…
***
Hilafeti kaldıran,Şer'iyye Mahkemeleri'ni kapatan, Cumhurbaşkanlığı Orkestrası'nı kuran, Şapkadan başka başlık giyilmesini yasaklayan, Tekkeler, Zaviyeler ve türbeleri kapatan zihniyeti ALKIŞLIYORUZ…
***
Almanya, İtalya, İsviçre gibi devletlerden kopya edilen “Türk Medeni Kanunu”nu yürürlüğe sokan, Binlerce yıllık Latin alfabesini “Türk alfabesi” ilân eden zihniyeti ALKIŞLIYORUZ…
***
Tekel Genel Müdürlüğünü kuran, Ankara'da ilk Bira Fabrikasını, Tekirdağ Şarap Fabrikasını, Diyarbakır Tekel Rakı Fabrikasını, Paşabahçe Rakı ve İspirto Fabrikası ile Mecidiyeköy Likör ve Kanyak Fabrikasını açan zihniyeti ALKIŞLIYORUZ...
***
Ezanı Muhammediye'yi Türkçeleştiren, Kadınlara (başı açık olanlar) genel seçimlerde seçme/seçilme hakkı kazandıran, Kılık-Kıyafet Devrimi yapan zihniyeti ALKIŞLIYORUZ…
***
Hafta tatilini cumadan pazara alan, Ayasofya'yı müzeye çevren, karnı aç, hastası bîilaç halkımıza, çatal hangi elde, bıçak hangi elde tutulur, hangi kadehle hangi içki içilir gibi konularda eğitim verilmek üzere Halkevlerini açan zihniyeti ALKIŞLIYORUZ…
***
Bu sağduyulu millet 7 haziranda sizleri ELLERİNİ PATLATIRCASINA ALKIŞLAYACAK…

Bu yazı toplam 322 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.