1. YAZARLAR

  2. Yaman ADAM

  3. Allah (cc) Islah Etsin!
Yaman ADAM

Yaman ADAM

Yazarın Tüm Yazıları >

Allah (cc) Islah Etsin!

A+A-

Bir canlı yayın programında görüşlerini açıklayan oyuncu Serra Yılmaz’ın sözleri, tüm inanan insanları incittiği gibi eşi ve kızları başörtülü olan beni de incitti.
Başörtülülerden rahatsızlığını “Öcü” kelimesiyle ifade eden oyuncu Serra’yı gördüğüm zaman üzerime abandı abanacak gibi hissettiğim, ağzından, gözlerinden, kulaklarından ve uzun tırnaklarından alevler saçan dev bir canavar heyulası geliyor benim de aklıma… Lâkin hislerimin tasallutundan kurtularak ve işin kolaycılığına kaçarak böylelerine her zaman yaptığım duayı yapıyorum:
“Allah ıslâh etsin!”
Fil dişi kulelerinde, camdan köşklerinde Allah(cc)’ın kendilerine verdiği üç günlük dünya fırsatını değerlendirsinler. Zihinleri ve yürekleri öcü panayırına dönmüş bu tür dönme dolap oyuncuların iğrenç oyunlarını sergileme oyunlarına cehennemdeki asıl oyun gününde, cennetteki altından ırmaklar akan köşklerinden karşılık verecekler kara örtülüler…
Kokuşukluğunuzu sergileme cüretinizi, ziynetlerini gece rengiyle örtenlere kara çalmak küstahlığıyla kamufle edebilmenin acemi telaşından ne zaman kurtulacaksınız?
Kimseye “Neden başını örttün?” deme hakkını kendinde görmüyorsun da; neden "Ben aslında insanların kapalı olmasından hiç hoşlanmıyorum. Başörtülülerden korkuyorum. Geçen gün hastaneye gittim, içeri girdim simsiyah bir öcü geldi üstüme. Korktum, korkutucu geliyor bana" diyerek bilinçaltını ele veriyor, aba altından sopa gösteriyorsun?
Azami tonaj değerlerinizin ibreleri kırmızı bölgedeyken –Allah(cc) gecinden versin- ayağınız kaysa beyaz örtülere bürünmeyecek misiniz?
Geride kalanlarınıza nakliye işkencesi vereceğinizi; leşinizin namazının kara örtülü bir kadının kara cübbe giymiş kocası tarafından kılınacağını; oyuncu arkadaşlarınızın bir kenarda karalar giyinerek ve kara gözlükler takarak kara çukura indirilişinizi el çırparak kara kara seyredeceklerini; asıl öcüleri-böcüleri o çukurda göreceğinizi, bir ömür teşhir ettiğiniz yağlı leşinizin o öcüler-böcüler-yılanlar-çıyanlar tarafından büyük bir iştahla tüketileceğini ve bütün bunların bir oyundan ibaret olmadığını düşünmüyor musunuz?
Ah bir düşünebilseniz, zaten böyle şeyler söylemezdiniz değil mi?
Ne diyelim?
“Allah(cc) ıslâh etsin!”
Diğer taraftan köşeye sıkışan örgüt sapkınlarının açlık grevi blöfü iki aya dayandı.
“Kürt halkının istekleri” diyerek yiyip-içip-halay çekip okul duvarlarına işeyen, masum insanları ateşe veren ve başkalarının ölümünde hayat bulacaklarını sanan örgüt soytarıları, oynadıkları bu son kumarı da kaybedeceklerini iyi biliyor olmalılar.
Örgütün yoğun ve planlı propagandalarla tecritten geçirerek beyinlerini uyuşturduğu; “size ölmeyi emrediyorum” diyerek ölüme terk ettiği örgüt kullarının, önce örgüt bağımlılığından kurtarılabilmeleri için çok yönlü eğitim seanslarına ihtiyaç var.
Örgüt kullarının bilinçleri bir an önce örgüt kapanından kurtarılıp insanlık değerleriyle buluşturulmalıdır. Sevgi, hoşgörü ve bilgi tohumları ekilmelidir. Ölüm orucundan zarar gören bedenlerinden önce dumura uğramış bilinçleri hayata döndürülmelidir.
Bize başkalarının bir hiç uğruna pisipisine ölmesi değil; insanca, kardeşçe yaşaması mutluluk verir.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.