1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. ALLAH İÇİN SEVGİMDEN BİR GRAM BİLE EKSİLME OLMASA DA PARTİ POLİTİKALARINI ALKIŞLAYAMAM.
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

ALLAH İÇİN SEVGİMDEN BİR GRAM BİLE EKSİLME OLMASA DA PARTİ POLİTİKALARINI ALKIŞLAYAMAM.

A+A-

Değerli Okurlar;

Ben ister Başkan deyin isterseniz Partili Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a muhalif değilim. Asla Adalet ve Kalkınma Partisinin yerine MHP hariç mevcut siyasi kadroların hiçbirisinin alternatif olabileceğini düşünmedim düşünmüyorum. MHP’de zaten iktidarın her türlü eksikliğini karşı gruba karşı tamamlamaktadır. Sayın Başkanın şahsına sevgim ve saygımdan bir gram bile eksilme olmadı. Ben o Millî Görüş gömleği ile ilk günkü gibi Milletine hizmetkar bir lider görmek istiyor ve hatalarından dolayı Allah için uyarı görevini yerine getiriyorum.

Ben bu ülkenin doğmamış yetim hakkının yabancı para babalarına faiz adı altında peşkeş çekilmesini bu ülkede krizin olmadığının göstergesi kabul edecek kadar, yabancı ülke para babaları Hisse senedi ve tahvillerimize hücum etmesinden mutlu olamayacak kadar ekonomik politikalardan hoşnut olmayan bir Vatandaşım. 15 yıldır iktidarda olmasına rağmen, halen dünyada en yüksek faiz veren ikinci ülke konumunda olunmasından bir vatandaş olarak üzüntü duyan ve borçlanma karşılığı bu ülkenin can damarı gurur tablosu malvarlıklarının varlık fonu adı altında teminat gösterilmesinden mutlu olmayan bir Vatandaşım.

Ben Varlık barışı adı altında her sefer bu ülkenin mal varlıklarını yağmalayan, dürüst Vatandaşın mağdur edildiği bir sistemi alkışlayamam.

Ben hazine arazilerinin gerçek sahiplerine verilmeyip, çıkar gözetenler tarafından öncelikle yağmalanmasından, dürüst vatandaş günlerce yapı ruhsatı alabilmek için ter döküp para akıtırken, bir gecede kondu dikip aftan yararlanmalarını alkışlayamam.

Amerika’da kurulan tiyatro mahkemede, tiyatro oyuncuları jürinin bir palyaçonun iftiraları ile değerli bir bankamızın yöneticisini suçlu bulup hapisle cezalandırmasını, bir gram bile adaletin tecelli etmemesi ve hapsedilmesini, 15 Temmuz darbe girişimini alkışlayan destek veren Alman Ajanın ülkesine gönderilip halen yargılaması devam ederken, PKK sempatizanı, fetö çetesi işbirlikçisi Papazın kısmi ceza ile yırtıp ülkesine dönmesini alkışlayamam.

Eğer Türk Lirasının itibarını Millet olarak sağlayamıyor, bir papazın serbest kalması ile piyasalar duruluyorsa ben bu ekonomik reçeteleri alkışlayamam.

Dolar arttı diye başta devletin yaptığı elektrikte, doğalgazda yüzde 30’luk zam, Bakanın ifadesine göre dolardaki değer kaybı yüzde 21 olmuşken bu zamların yerli yerinde durmasını alkışlayamam. İndirim furyası deyip yüzde yüz artan ürünlerde yüzde 10’luk bir indirimle günün kurtarılmasını aylık bazda hikâyeden enflasyonun eksi çıkmasının sağlanmasını alkışlayamam.

Suudi asıllı bir gazetecinin katli için Türkiye’nin seçilmesini bu şahsın bir şekilde ortadan kaybettirileceğini bilmesi ve nişanlısına eğer yarım saat içinde dışarı çıkmazsam Bakana öldürüldüğümü söyle demesini, bu kişinin burada öldürüleceği bilgisinin MİT tarafından nasıl olup da deşifre edilemediğini, bu vebale Türkiye’nin de dış güçler tarafından ortak edilmesini alkışlayamam.

 Bir yanda devletin bekası için, Milli birlik ve beraberliğin kardeşliğin devamı için Adalet ve Kalkınma Partisi ile iş birliği yapmaya devam etme mecburiyetini kendine vazife sayan Milliyetçi Hareket Partisine, Vatandaşlara sunduğu seçim vaatlerinin yok sayılması ve bu birlikteliğe taş koyan açıklamaların parti Milletvekilleri tarafından dillendirilmesini alkışlayamam.

Sürekli MHP kadrolarını tahrik edip, kesinlikle yanlış olmasına rağmen  bir grubun hezeyana kapılarak Sayın İP partisi liderinin evinin önünde protesto gösterisinde bulunulmasına soruşturma açılmasına, buna karşın gruba karşılık verip, Sürekli MHP lideri Sayın Devlet Bahçeli’ye kabadayılık, dayılık bize sökmez derken, gruba gelin hadi biz burada 3 kişiyiz, ne yapacaksınız, bekliyoruz diyerek dayılığın en kralını yapan, insanları kışkırtan İP partisi liderine soruşturma açılmamasını alkışlayamam.

Allah’a emanet olun.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.