1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. ALLAH YARINA BIRAKIR AMA YANINA BIRAKMAZ
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

ALLAH YARINA BIRAKIR AMA YANINA BIRAKMAZ

A+A-

Canınızı sıkmayın. Doğruya ulaşmanın doğruyu hâkim kılmanın hedeflerinize ulaşmanın planlarına odaklanın. Nasıl olsa birileri hayatınıza katkılar sağlarken birileri de hayatınızdan çalmanın yollarına odaklanacak.  
Nefes aldığı sürece hep menfaat peşinde koşacaklar.
Birilerinin hakkını yiyecekler, birilerine zulmedecekler. Şatafatlı bir hayatın kendileri için yarattığı hoş görüntülü ama tamamen boş bir hayatın içerisinde hep olacaklar.
Derdinizle dertlendiklerini düşüneceksiniz. Yeri gelecek yanınıza gelecek destek oluyormuşçasına bir hava yaratacaklar. Ama içlerine yerleşmiş şeytani bir eğri onları asla doğru ile buluşturmayacak. Basın, yayın kanalıyla ulaşılabilenleri seyirciye oynamaya devam edecekler.
Bazı süslü laf ve icraatlarla aklınızı çelebilecekleri hitabet sanatının zirvesinde rollerini oynamaya devam edecekler.
Kısa yoldan zengin olmanın kapısını aralayabilenler, asla samimi olmayacaklar. Sadece samimiymiş gibi görünecekler.
Bir yanda timsah gözyaşı dökerlerken zenginliklerinin tadını çıkaracaklar. Öte yanda hümanist çağrılarla insanları kolayca kandırabilecekler. 
Tek ekmeği umut olan fakirlerin hayat standartlarını kendi vahşi ve doyumsuz hayatlarına harcadıkları bedellere nispeten kısabildikçe kısacaklar. Haftalık Cuma seanslarıyla nefislerini avutacaklar ama minberde hitap eden hoca efendinin bahsettiği Resulü Kibriya efendimiz (sav)’in örnek hayatına dair verdiği örneklerden ilham almak ve hayatlarını o çizgide yönlendirmek yerine ellerinde ki akıllı telefonlarla girdikleri sosyal medya sitelerinde onun bunun karısının kızının paylaştığı cafcaflı fotoğrafları takip ederek beğeni üstüne beğeni yağdıracaklar. 
Bu dalgınlıktan hoca efendinin; “Ela inne ahselen kelam….” okumasıyla ayılarak bir zahmet ceplerine kaldırdıkları telefonlarına namaz sonrasına kadar ara verecekler. Hutbeden zerre kadar müstefid olmadıkları gibi hayatları boyunca hiçbir şekilde iyiliği emredip kötülükten sakındırma düsturuyla gerçek Müslüman olmanın gereğini yerine getirmeye yanaşmayacaklar.
Cihadı miting meydanlarında lider pohpohlaması ve İsrail’e lanet edilen protesto gösterileriyle sınırlandıracaklar. 
Haftalık kıldıkları 2 rekâtlık cumanın farzıyla cenneti garantilemiş olma kandırmacasına nefisleri inanacak. 
Kalan günlerinde nefsani heves ve arzularını hafta sonu deniz sahil otellerinde kiraladıkları ücretli orospularla geçirerek gözlerden ırak bu yaptıklarını başarı gibi tahayyül edecekler. 
Şarap ve bira fıçılarına dalarcasına fondipledikleri içki âlemleriyle koskoca adamlar (!) çocukça mutluluk şovlarına soyunacaklar.
Zenginiyle fakiriyle herkes üstüne düşen hesabı verecek. Yapılanlar kadar karşılığınca mükâfat yahut ta ceza görecekler.
Kimseye iltimas sağlanmayacak.
Yapanın yanına kar kalmayacak.
Rabbimizin mağfiretine olan inançlarından bunlar müstefid olamayacaklar.
Yaptıkları işin kesinlikle haram olduğunu bilenlerin yaptıkları karşılığında kolayca sıyrılabilecekleri bir uhrevi sorgulama sistemi olduğunu zannetmesinler. 
Bu yazımı korkutma amaçlı değil, müjdeleme amacıyla yani bunları fark ederek hayatına çekidüzen veren bahtiyarlar sınıfına müminleri kazandırma amacıyla karaladım. 
Aklınıza başka bir şey gelmesin.
Dünyada mevkiiniz ne olursa olsun. Yaşadığınız hayat boyunca yaptıklarınız sizinle eninde sonunda yüzleşeceğiniz bir uhrevi hayatta karşılığını bulacak.
Hiç doyamadığınız bu hayatın içerisinde sizi sıyırıp alacaklar.
Hayatınızın içinde yaşadıklarınızın tümüyle muhatap edileceksiniz. Bunun hayr ya da şer yönünde olmasını dünya hayatında ki duruşunuz ortaya koyacak. 
Kime ne ettiyseniz sizi bulacak.
Geçmişinizde sizin gibi hayat yaşayıp ta ölüm gerçeğiyle yüzleşmelerine ramak kala büyük pişmanlık duyanların olduğu bir hayatın finaliyle sizde muhatap olacaksınız. 
Etkili oluyor muyum, ya da kendim dâhil birilerinin uyanışına vesile olabiliyor muyum?
Benim tesellim budur.   


 

Bu yazı toplam 5613 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.