1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. ALLAH’IM BİZİ AÇLIKLA YOKLUKLA, KITLIKLA TERBİYE ETME
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

ALLAH’IM BİZİ AÇLIKLA YOKLUKLA, KITLIKLA TERBİYE ETME

A+A-

Buyurun; Kış ayı bitti. Kara hasret kaldık. Uzun yıllar azala azala bu günlere geldik. Kar demek bereket demek, kar demek, su demek. İnsanoğlunun olmazsa olmazıdır. İçmeye, temizlenmeye, sulamaya. Sadece kar mı? 
İşte İlkbahar ayı da kurak geçiyor. Rabbimin insanlığa sunduğu bir diğer nimet, olmazsa olmaz yağmur da gittikçe azalıyor.
Rabbim bizi her türlü musibet ve afetlerden korusun.
Gidişat hiç ama hiç iyi değil…
Bunu Tabiata verilen zararların üzerine yıkıp çekilmek, hiçbirimizi kurtarmaz.
Bunda biz kulların hiç mi suçu yok.

Çoğu zaman birçok evden şu sözler yükselir. Tuh sana be ahlaksız.  Ne günlere kaldık.   Ahir zamandayız.  Rabbim rızık veriyor da yiyebiliyoruz.
Allah seni kahretsin…


Toplum o kadar bozuldu, kalbimizdeki iman o derece azaldı ki, her gün ahlaksızlığın bir değişik modeliyle boğuşuyoruz.
Sayın Cumhurbaşkanımızdan başlayarak, Tüm siyasi parti liderleri, Dernek vakıf hayır kurumu yöneticileri, Diyanet İşleri Başkanlığı, Bağlı cami imamlarımız, Muhtarlar ve en sonunda da kendimiz.

Bir vicdan muhasebesi yapalım. Vicdanlarımız taşlaşmış, birbirimize şüpheyle bakmaya başlamışız. Psikolojimiz sıfır. İmanımız zayıf. Allah korkusu zihinlerimizden çıkmış. Kimliğimizi kaybediyoruz.
Böyle olunca da RABBİMİN BEREKETİNDEN mahrum kalmaya başlıyoruz.


He geçen gün yeni yeni bu milleti soyma modelleri.
Kalpazanlar iş başında… Bu kez hepimizi uyutacak bir yöntemle karşımızdalar. Daha küçük para, daha kaliteli naylon para. Yutmamak imkânsız. Dolaşımda ne kadar var, kimse bilmiyor.
İşte hayvan bank, süt bank, tos bank, geliyor bank, gidiyor bank en sonunda da bir bardak soğuk su iç bank.  Onlarca hayali firma, binlerle ifade edilebilecek kolay para kazanmak için para kaptıran vatandaş.
Ne banker düzenbazlığı ne hayali bankalar ne hayali holdingler ne inşaat firmaları bizlere ders olmadı. Alnımız terlemeden bire 2 bire 3 nasıl kazanırız. Derdindeyiz. Sonrada paralar uçtu mu devlet nerede diyoruz. Devlet burada da senin hayali çok kazanma sevdandan sorumlu değil be kardeşim.
Devletin bir nokta da sorumluluğu var.. Nasıl oluyor da bu firmalar aylarca internetin çok okunan haber sayfalarında manşette yer alabiliyor, her türlü reklamı yapabiliyor? Bu firmalar daha ilk kuruluş ve tokat aşamasında yasal takibe alınmıyor? Bu reklamlar engellenmiyor?
Bazı bölgelerde de hiç yayın yapmadan, çevre insanını dolandırmışlar. Kabahat para verenlerde. Nerede görülmüş bir vereceksin. Nasrettin Hoca misali kazan doğuracak 2 olacak, üç olacak. Hiç mi yaşananlardan ders almadın be mübarek…
Acaba gelişmekte olan Ülkelerle birlikte, yerden yere vurduğumuz İslam ülkeleri ile Avrupa Ülkelerinde böyle bir düzenbazlık yöntemi var mıdır?

Gerçekten bilmiyorum ve merak ediyorum…
Allah için bir yetkili çıksın açıklasın.
İnanan ve iman etmeyen Ülkeler arasında Bizdeki kadar vicdanını ve imanını kaybetmiş çocuk istismarcıları, ana baba katilleri, fuhuş tüccarları, hırsızlık, kalpazanlık, dolandırıcılık çeteleri, uyuşturucu tacirleri, trafik canavarları, kolay para, kirli para imalatçıları ve bunlara her şeyini kaptıran sonrada ağlayan vatandaşlar var mıdır?
Toplum temelinden sarsılıyor. Allah yardımcımız olsun. Böyle olunca da Rabbim bizleri bir şekilde cezalandırıyor, nimetlerinden mahrum bırakıyor. O zaman ne yapmalıyız?
İnanan kardeşlerim, bizleri normal insanlar olarak yaratan ve tüm bu nimetleri bahşeden Allah’ı hatırlamalı ve O’na şükretmeliyiz. Şimdi kitabı okumayı bırakalım, Allah’a hamdı Sena edelim. Üzerimizdeki nimetlerini arttırmasını ve devamlı kılmasını isteyelim.
Yoksa halimiz harap.
Son söz, Filistinli kardeşlerime zulmeden, çoluk çocuk demeden kahpece katleden İSRAİL DEVLETİ’Nİ LANETLİYORUZ. KAHROLSUN İSRAİL.

Bu yazı toplam 2006 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.