1. YAZARLAR

  2. Lütfi AYHAN

  3. ALTI YILDIR EZAN OKUNMUYORMUŞ  
Lütfi AYHAN

Lütfi AYHAN

Yazarın Tüm Yazıları >

ALTI YILDIR EZAN OKUNMUYORMUŞ  

A+A-

Barış Pınarı operasyonunun birçok faydası şimdiden görülmeye başlandı. Allah'ın izni ile bu operasyonla yıllardır ülkelerinden, evlerinden (DAEŞ,  REJİM, YPG tarafından) sürgün edilen ve ülkemize sığınan sığınmacılara dönüş yolu (zamanla) açılacak.  Hemen alınan ilk faydalı sonuçlar ise:
a- Batının o çirkin o münafık tavrını bir daha görmek,
b- PKK-YPG’nin sahip olduğu ideolojinin, devlet hayatına uygulandığı zaman nasıl bir sonucun ortaya çıkacağını somut olarak görmek.  Malum pkk-ypg Marksist bir ideolojiye sahipler.  Bunların kuracağı devlet Kuzey Kore’dekinin aynısıdır. Marksizme göre, “ din afyondur. Burjuvalar ve kapitalistler din aracılığı ile proletaryayı uyuşturup sömürürler...” bu yüzden bu ideolojinin hakim olduğu yerlerde din ve ona ait kurumlara yer yoktur.  Bu teorik görüşlerin, terörden kurtarılan şehirlerde nasıl hayata geçirildiğini son günlerde çıkan haberlerden izlemekteyiz:
“… Terör örgütü YPG/PKK'dan temizlenen Tel Abyad'da 6 yıl aradan sonra ezan okundu…. YPG'nin şehirde yasakladığı ezan, 6 yıl sonra yeniden duyuldu. https://www.haberler.com/tel-abyad-da-6-yil-aradan-sonra-ezan-okundu-12524357-haberi/)...”
Evet, haber bu.  Şimdi Türkiye’de yaşayan ve öyle veya böyle bu örgüt ve türevleri  (hdp, pyd )  ile ilgisi olan herkes bu gerçeği görmeli ve buna göre siyasi tavrını belirlemeli. Bir ülkede (devlette) PKK nin savunduğu fikir uygulamaya geçtiğinde, ezan okunmaz,  din ve dine ait şeyler ortadan kaldırılır.  “Çünkü din afyondur”  Bu gerçeği bilen ve kabul edene söylenecek bir şey yok, yalnız bu gerçekleri bilmeden batının kara propagandası ile zihinleri bulananlar bu gerçekleri bilmek zorundalar.
DÜNYA KANDIRILIYOR  
Dünya iletişim ağına hâkim olan güçler, bu sayede akı kara, hakkı batıl,  kötüyü iyi olarak gösterebiliyorlar.  Hatırlayın ABD Saddam’ı, (Irak’ı) yutmaya, parçalamaya niyetlenince dünya matbuatı tarafından Saddam nasıl büyük bir canavara dönüştürülmüştü: “Hiç kimsede olmayan silahlar, füzeler onda idi. Saddam öyle bir savaş gücüne sahipti ki Bağdat’tan atacağı füzelerle Türkiye, İsrail başta olmak üzere tüm dünyayı yakıp yıkabilirdi… Saddam çok insan katletmişti (ki bunda gerçek payı var. Yalnız Saddam’dan sonra ABD onun iki katı adam öldürdü Irak’ta.)  Denizlere petrol dökerek  denizleri ve canlıları mahvetmişti. (hâlbuki Saddam’ı İran’ın üzerine süren kendileri idi. Kuveyt'e girmesini teşvik edende yine ABD ve kuyrukları idi.)  Bu tezlerini güçlendirmek için petrole saplanmış bir karabatak kuşunun çırpınışlarını tüm dünyaya servis ettiler. ABD bu ve buna benzer “dolmaları” tüm dünyaya, elinde bulundurduğu iletişim ağı ile yutturmuştu.
Son 4-5 yıldır buna benzer bir dolmayı bu sefer YPG üzerinden servis ettiler;  “YPG liler çok barışçıl! Ve iyi! Çocuklar. Ypg li kızlar güzel ve bakımlı ypg li erkek militanlar yakışıklı, cesur!  Hatta yerlere izmarit bile atmazlar.  Hem merhametli! Hem güçlüler!  Dünyayı tehdit eden IŞİD canavarını ancak bunlar yok eder.  ABD onları öyle bir eğitmiş, onları öyle silahlarla donatmış ki değme ordular bunlarla baş edemez. Barış, kardeşlik, kuş, çiçek, böcek…”
Sonuç: PYD liler güç ellerine geçince,  ezanı yasakladılar. Yerleşim birimlerine havan atıp çoluk çocuk öldürdüler. İşgal ettikleri yerlerin isimlerini değiştirdiler. Kendileri gibi düşünmeyen Kürt, Türk, Arap… Tüm halkları sürgün ettiler. Komünisttiler! Ama emperyalist ABD nin kucağına oturup kantonlar kurdular. Türkiye bastırınca ABD onları terk etti, onlarda hemen rejimin kollarına atıldılar. İşte bu zalim örgütü,  insanların çoğu ( kara propaganda yüzünden) mazlum ve kahraman, Türkiye’yi ve Mehmetçiği ise işgalci! olarak görüyorlar.  Yazık, çok yazık! Hakikat hiç bu kadar kirletilmemişti.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.