1. YAZARLAR

  2. A.Osman Renklibay

  3. ALTIN DEĞERİNDE BİR PUAN
A.Osman Renklibay

A.Osman Renklibay

Yazarın Tüm Yazıları >

ALTIN DEĞERİNDE BİR PUAN

A+A-

Konyaspor ile Beşiktaş arasında zorlu puan mücadelesinde yine hakem kararları etkili idi. Fauller, sarı kartlar ve anlamsız verilen kararlardan  geri dönüşü, Osyt golü geçerli, kafa ile atılan golü geçerli sayması anlaşılır gibi değildi.
Hakem Ulusoy sanki afyon yutmuş gibi,  yada önceden şartlanırcasına faullerin hemen yüzde 90’ını Konyaspor yaptı diye maç yönetti.
Şunu da belirtelim ilk  yarıda ilk 15 dakikada iki takımda  bir birlerini kontrol etti ama, Beşiktaş’ın daha sonra kaçırdığı mutlak 4 pozisyonda  Beşiktaş’ın oyunda ağırlığıyd. Konyaspor’un  Yahoviç ‘ın kafayla attığı  ve sayılmayan golünden  başka pozisyon  yakalayamadı dersek haksızlık etmiş olmayız.
İkinci yarıda bambaşka bir Konyaspor vardı. Bunun nede ni ise Fofana idi. Takımını adeta ateşledi. Yuhoviç  çok şık vuruşla golcü olduğunu gösterdi. ETO’onun pasıyla  Konyaspor beraberliği buldu. Özdilek’e Fofana’yı  her maçta ilk 11 de kullanmasını  tavsiye ederim.
Yine A.Hacıoviç’de gerek orta alanda, gerekse defansta başarılı idi. Özellikle Konyaspor’un kontra ataklarında gole çok yaklaşmasına karşın, Beşiktaş’a 2. Yarıda iyi savunma ve kaleci Serkan’ın kurtarışları ile gol imkanı verilmedi. Konyaspor ofansif oyunu oynamaya başlamış.
 

Bu yazı toplam 512 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar