1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Altunyaldız gündemi değerlendirdi
Altunyaldız gündemi değerlendirdi

Altunyaldız gündemi değerlendirdi

AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, İl Başkanlığı’nda kameralar karşısına geçerek ülke gündemine dair önemli değerlendirmelerde bulundu.

A+A-

Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, AK Parti Konya İl Başkanlığı’nda basın toplantısı yaptı.

İl Yönetim Kurulu Üyeleri Muhammed Baysal ile Ahmet Melih Güçlü, basın toplantısında Ziya Altunyaldız’a eşlik etti.

İşte Altunyaldız’ın basın toplantısında öne çıkan başlıklar ve ayrıntıları;

Darbe Girişimi ve Darbenin Püskürtülmesi…

Darbe girişimi, Allah’a şükür püskürtüldü. Öncelikle milletimizi, bu cesur tavrı ve milli iradeye karşı ortaya koyduğu kahramanca mücadele dolayısıyla tüm milletimize şükranlarımı sunuyorum. Bu milletin bir ferdi ve neferi olmaktan büyük onur duyuyorum. Kendisini üzerine giymiş olduğu elbise dışında elbise dışında Türk askeri olmayan bir grup terörist, vatan haini; ülkemizin birliği ve dirliğine kast etmiştir. Ama bu kalkışma, Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tüm milletimizin her bir ferdine ‘gün bugündür deyip; milli iradeyi ve istiklali korumak, geleceğimizi hainlerden kurtarmak için sokağa çağırması sonucunda her bir ferdimiz; yüreği ile canı ile meydanlara aktı. Tankların üstüne çıkmış, tankın önüne yatarak hainleri canı pahasına da olsa hain planını engellemiş aziz milletimize ne kadar teşekkür etsek azdır.

Türkiye Cumhuriyeti, maalesef defalarca milli irade askıya alınmıştır. Ancak hiçbir dönemde böyle bir Meclis’imiz bombalanmadı. Buna rağmen meclisimiz ve tüm üyeler, temsil ettiği millete layık olabilmek için her türlü çabayı göstermiştir. Tankların arasından meclise ulaştık ve iktidarıyla muhalefeti ile ortak hareket ederek çalışmalarımızı sürdürdük. Bombalar altında sabaha kadar meclis zor da olsa çalışmalarına ara vermedi. Savaş dönemlerinde dahi Meclis’e saldırı olmadı. Ama gözü dönmüş Haşhaşiler, sabaha kadar bombalama yaptı. Allah’a şükürler olsun ki milletimizin o muhteşem direnişi ile darbe püskürtüldü.

Hainler Eski Türkiye Olmadığımızı Hesap Edemedi

Hainlerin unuttuğu şey, Türkiye artık eski Türkiye olmadığıdır. Türkiye’de her bir ferd, kendi hürriyet ve istikbalini korumak için sokağa çıkmakta bir saniye bile düşünmedi. Bu dönemde milletimiz, bir oldu. Kimse yanındaki kişinin görüşüne, partisine bakmadı. Hep birlikte kenetlenip bu cunta hareketini engelledi. Yine medya da önemli bir sınav verdi. Ben, medyanın aldığı bu tutum dolayısıyla tüm medya kuruluşlarını kutluyorum. Sizlerin yayınları ile milletimizin direnişine güç geldi, enerji geldi.

Üzerine üniforma giymiş caniler ile asker ocağındaki milletimizin göz bebeği olan ve vatani görevini yapan askerimizi de birbirinden ayırmalıyız. Bu konuda da vatandaşlarımızdan duyarlı olmalarını rica ediyoruz. Bu hainlerin tutuklamalar ve gözaltılar sürüyor. Her kim bu hainliğin içinde yer aldıysa gereken cezayı alacaktır.

Biz Meydanlarda Olmaya Devam Edeceğiz

Türkiye Cumhuriyeti şu anda her türlü görüş ve partiden insanın mücadelesi ile ayakta. Bu, böyle de devam edecek. Bu saldırı herkese yapılmıştır. Dolayısıyla kimseyi ayrıştırmadan ve ötekileştirmeden yolumuza devam ediyoruz. Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi meydanları boş bırakmayacağız. Bu hainler, son çırpınışını görene kadar bizler demokrasi nöbetine devam edeceğiz. Bu manada Konya gerçekten çok güzel örnek oldu. Girişimin daha ilk saatinden itibaren Mevlana Meydanı doldu taştı. Konya, heyecanı, ülke sevdası ile tüm ülkemize selam gönderdi. Ben bu vesile ile tüm Konyalı kardeşlerime bu birliktelik ve ülke savunması için teşekkür ediyor ve aynı heyecanın gayretin devam etmesini istiyoruz. Hainler amacı sönene ve cuntacılar imha edilene kadar meydanları terk etmeyeceğiz.

Vatandaşın İdam Cezası Talebi…

Bildiğiniz gibi meydanlarda zaman zaman idam cezasının geri gelmesi yönünde talepler oluyor. Cumhurbaşkanımız da bu konuda talebin değerlendirileceği ile ilgili açıklamaları oldu. Dolayısıyla demokraside milletin talebi her zaman değerlendirilir. Meclisimiz de bu talebi değerlendirip hainlerin hak ettikleri cezayı en üst seviyeden alabilmesi için gereken her türlü süreci yerine getirecektir. Sonuç itibariyle Türkiye Cumhuriyeti, kendine kast eden hainlerin saldırılarını bertaraf etti ama son terörist ceza alana kadar bizler nöbeti bırakmayacağız. Bunu tüm dünyaya da kanıtlamış olduk.
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.