1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Altunyaldız'dan AK Parti vaatleri hakkında açıklama
Altunyaldız'dan AK Parti vaatleri hakkında açıklama

Altunyaldız'dan AK Parti vaatleri hakkında açıklama

AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, İl Başkanlığı’nda kameralar karşısına geçerek; Konya yatırımlarından yeni anayasa çalışmalarına; terörle mücadeleden dünya gündemine dair birçok konuda önemli değerlendirmelerde bulundu.

A+A-
Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, AK Parti Konya İl Başkanlığı’nda basın toplantısı yaptı. 

İl Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Cengiz Kürkçü ile Mustafa Pirinç, basın toplantısında Milletvekili Ziya Altunyaldız’a eşlik ettiler. 

Konya – Tahran Arası Uçak Seferleri… 

Konya ile Tahran arası direkt uçak seferleri 30 Mayıs itibari ile başlıyor. Bu seferler ile birlikte Konya’da ilk defa uluslar arası tarifeli seferler de başlamış oldu. Ben ülkemize ve şehrimize hayırlar getirmesini diliyorum. Seferler haftada iki kez olacak. Cumartesi ve Pazartesi günleri olmak üzere… Bu seferler ile birlikte Hz. Mevlana ile Şems Hazretleri de bir kez daha buluşmuş oluyor. Ben, seferlerin başlamasında büyük katkıları olan Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu başta olmak üzere Ulaştırma Bakanımız Sayın Binali Yıldırım’a, Kalkınma Bakanımız Sayın Cevdet Yılmaz’a, THY yönetimine ve Konya bürokrasisine teşekkür ediyorum… 

AK Parti’nin Vaatleri… 

Seçim çalışmaları sırasında milletimize verdiğimiz tüm sözleri yerine getirdik. Birileri hendekler kazarken milletin geleceğine kast ederken bizler ülkemizin geleceği için çalışmaya devam ettik. Bu bağlamda ülke ekonomimiz büyüyor. Sanayi üretimimiz artıyor. Sanayi ve Ticaret Komisyonumuzda yaptığımız toplantılarla marka ve patent çalışmalarını şekillendiriyoruz. Bu çalışma ile ülkemizin ve üreticimizin bu konudaki birçok maddi ve manevi haklarını koruyoruz. Yine ülkemizin önünü açan nükleer enerji, güneş, rüzgar, jeotermal, kömür ve hidro enerji için çalışmalarımızı yapıyoruz. 

Yeni Anayasa Çalışmaları

Bildiğiniz üzere ülkemiz 55 yıldır darbe anayasası ile yönetiliyor. Bir ülkede darbe olmuş, kişisel haklar gasp edilmiş, düşünce ruhu ortadan kaldırıldıysa o darbe anayasalarının devamı söz konusu olamaz. İşte bugün bizlerin yapacağı anayasa milli ve evrensel hakların tamamı ile anayasaya yerleştirildiği bir anayasa olacaktır. Bu anayasada bireyin hakları korunacak ve onun düşüncesini kısıtlayan hiçbir şey olmayacak. Bu bağlamda biz, AK Parti olarak milletimize verdiğimiz sözü yerine getireceğiz. Bu anayasada Başkanlık Sistemi, merkezde olacak. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde pek çok örnek var. Parlamenter Sistem, artık ülkenin daha ileriye gidişini tam olarak sağlayamıyor. Bu bağlamda herkes iyi düşünmeli ve hiçbir önyargıyı taşımadan Başkanlık Sistemi’nin farkını düşünmesi gerekiyor. Terörle Mücadele…

Devletimiz, hükümetimiz ve güvenlik güçlerimiz, terörün küresel işbirlikçilerine rağmen ve ülkemizin yürüyüşünü her türlü çalışmalarına rağmen bizim terörle olan mücadelemiz başarılı bir şekilde sürüyor.  Son silah betona gömüleceği güne kadar bu mücadele de sürecek. Bu ülke Çanakkale ruhu ile birçok şey başardı. Kimse kardeşliğimize kast edemeyecek. Bu çabalar da başarısızlıkla sonuçlanacak. Bir taraftan mücadelemizi sürdürürken öbür taraftan tüm halkımızla gönül kardeşliğimizi pekiştireceğiz. İnanıyoruz ki bu ülke emin adımlarla yoluna devam edecek. 

Dokunulmazlıkların Kaldırılması 

Bu konuda AK Parti’nin tavrı nettir. 316 milletvekilimizin imzası ile TBMM komisyona sunduğumuz çalışma, konuşuluyor. Neden dokunulmazlıkların kaldırılmasını istiyoruz? Devletimiz hükümetimiz ve güvenlik güçlerimiz gece gündüz terörle mücadele ederken birileri de terörün ve teröristin yanında oldular, taziyelerine katıldılar, lojistik destek sağladılar. AK Parti, milletin hareketi ve milletin partisi olduğu için milletten gelen bu talebi göz ardı edemezdik. Kim ne yaptıysa neye karıştıysa yargı önünde hesap vermelidir diye düşünüyoruz. Anayasa çalışmamızda laiklik ilkesi bulunmaktadır ve bununla ilgili partimizin organları, gereken açıklamayı yapmıştır. Dolayısıyla herkes kendi görüşünü ifade etmekte özgürdür. Sayın Meclis Başkanımız kendi görüşünü ifade etmiştir. Dolayısıyla partimiz içinde de görüş ayrılığı bulunmamaktadır. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.