1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. AMAÇLARI DEMOKRASİ DEĞİL, HALA ANLAMADINIZ MI? 
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

AMAÇLARI DEMOKRASİ DEĞİL, HALA ANLAMADINIZ MI? 

A+A-

Barış Pınarı Harekatı Allah’ın izni ve inayeti vesilesiyle, büyük başarıyla yoluna devam ediyor. Rabbim ordumuzu muzaffer eylesin. Bölgemizde yaşanan gelişmelere bakınca oynanan oyunun büyüklüğünü ve kimlerin bu kirli oyun içerisinde yer aldığını net olarak anlayabiliyoruz. Önceleri dört yanı düşmanlarla çevrili diyerek tabir ettiğimiz ifadeyi “Tüm dünyada düşmanların adım adım fırsat kolladıkları ve açığımızı, düşmemizi bekledikleri bir dünya ile karşı karşıyayız.” şeklinde tashih etmeme müsaade buyurun. Bu devletler içerisinde desteğini mertçe dile getiren Pakistan, Azerbaycan çıkarsa bir kaç ülkeyi daha bu sınıfın dışında tutuyorum. Ama bize destek veriyor gibi görünüp te diğerlerine de yeşil ışık yakan ve sinyal gönderen adı müslüman Filistin, KKTC, Kuveyt, Katar vs. devletlerin verdiği desteği ciddiye almıyorum. Onların samimi olduklarını düşünemem. Tabi bunu ifade ederken o ülkelerin mazlum halklarının çoğunlukla ülkemiz yanında yer aldıklarını biliyorum. Ama o ülkelerde de sayısı az olmayan adına mazlum halk dediklerimizin desteğiyle  yöneticilerin o koltuklarda oturduklarını ifade etmeme müsaade buyurun. Eğer hileyle kaosla -ki öyle- o koltuklara geldilerse halklarının da olana razı olarak boyun bükmek yerine en yüksek perdeden tepkisini vererek hakkını savunmasını bilmesi beklenir. Cebren o koltuğa oturanların yaptıkları karşısında olana razı olarak sisteme kaynayan halkların islam aleminin kurtuluşu ve hedefine ulaşmasında bir katkıları olamaz. Mücadele ruhu kazanamadıysanız bu sizin ayıbınızdır. Örgütlenerek demokratik tercihinizi dilediği gibi oynaşabilen bir rejime boyun eğiyorsanız, kusura bakmayın ama bu ayıbınızdır. 
Ülkemizin, Kuzey Suriye’ye yönelik başlattığı Barış Pınarı Harekatı’nın amacı sadece kendi sınır güvenliğini sağlayarak köşesine çekilmek değil. Hedefte diğer islam ülkelerinde kıyım kıyım kıyılan, vatanlarından edilen milyonlarca islam ümmetinin kendi öz vatanlarına dönerek huzur ve barış içerisinde yaşayabilecekleri bir sistemin tesisini sağlamaktır. İşte Amerika başta olmak üzere, Almanya, Fransa, İngiltere, İsrail gibi şer güçlerin başını çektiği dönen tüm kirli oyunların temelinde islam dünyasında tesis edilebilecek huzur iklimini engellemek ve onların yokolmasını sağlamaktan başka bir şey değildir. Ölen her bir müslüman için keyiflendiklerinden şüpheniz olmasın.
Başta PKK, PYD, YPG denen terör örgütüyle birlikte az önce adını verdiğim ülkelerin, tüm insanlığın zihninde Türkiye’yi işgalci göstermek amacıyla kalkıştıkları söz ve demeçlerine dikkat ettiniz mi?
Nasıl da hedef saptırıyorlar, farkında mısınız?
Bu saptırmalara alet olan ve operasyon başladığından bu yana destek mahiyetinde tek cümle sarf etmeyen şarkıcı, türkücü, sanatçı, stand upçu daha bilmem neci onca zavallının ağzından bir cümle çıkmaz mı?
Üç beş ağaç için ortalığı savaş alanına çevirenlerin, kendilerini aydın gibi lanse ederek halkın algısına tesir ettirilen malum kesimin kimin sözcüsü olduğunu ifade etmeme gerek var mı?
Hani sanatçı diye tabir olunan, benim nezdimde zerrece sanatçı olarak saygıyı haketmeyen Mehmet Ali Alabora’nın gezi olayları esnasında sarfettiği “Mesele ağaç değil, hala anlamadınız mı?” diyerek beyin dehlizinde saklı asıl düşünce yapısını ortaya koyan ifadesiyle saflar belirginleşti.    
Ülkemizde, harekat sonrası Atatürkçü denilerek içindekini kusan ve kimlerin uşaklığına boyun eğdikleri belli kesim için bir tasnifleme dönemi başlatılmalıdır.
Türkiye’de dış temizlik kadar iç temizlik te önemli duruma gelmiştir. 
Bu temizlik vatanımızın bekası için önemlidir.
Bundan sonrası, hainlerden arındırılmış bir memleket olarak halkların kaynaşmasını tesis etmek ve şeytani - emperyalist yapılanmaların kalkıştığı bölgede hedeflenen kirli oyunlar karşısında milli politikamızı net bir şekilde ortaya koyarak geleceğimizi güven altına almamızı gereklidir. 
Cumhurbaşkanı’nın şahsına yönelik bir nefret algısı oluşturarak bizi içimizden parçalamaya yeltenenlerin bu devletin geleceğinde yeri olamaz, olmayacaktır. 
Hassaten Atatürk ismini kullanarak, ama Atatürk’ün kabrinden kalkıp gelse yüzlerine tüküreceği kesimin kimin maşası oldukları, süzgeçten düştükçe ortaya çıkmaktadır. 
Türkiye’nin yapmakta olduğu Barış Pınarı Harekatı, bölgede hedeflenen Büyük İsrail projesinin sona ermesi anlamı taşımaktadır. 
Bölgenin yeraltı kaynaklarının emperyalist güçler tarafından yağmalanmasının önüne geçilmesi anlamı taşımaktadır.
Almanya, Fransa, İngiltere, Amerika gibi sömürgecilikleriyle bilinen devletlerin bölgede güç olmasının tamamen sona ermesi anlamı taşımaktadır. 
Amaç, bölgeye demokrasi getirmek değil, hala anlamadınız mı?

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.