1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Aman Dikkat !..
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Aman Dikkat !..

A+A-
Terör azdıkça, azdı.
Haince, kalleşçe, şerefsizce yapılan saldırılar ile
Öldürüyor,
Saldırıyor.
Tabi ki, Türk Milleti, askeri ile, polisi ile, diğer güvenlik güçleri ile bunların hesabını soracak ve leşleri  kurda, kuşa yem olacak.
Şimdi önemli bir konu var.
İki- üç gün içinde Türk Milletinin verdiği son  şehitler ortada. Yaralılar var.
Türk halkı infial içinde.
Terör örgütünün yaratmak istediklerinden beklide ilki bu.
Dün ve bugün Türkiye kıpır kıpır,
En ufak kıvılcım, bir büyük yangını çıkarmaya yetebilir.
Burada çok dikkatli olmalıyız.
Önceki gün ve gece Türkiye, Konya’da bazı istenmeyen hareketler olmuştur. Bunları çok tasvip etmiyorum.  Elbette millet olarak tepki göstereceğiz. Artık ateş düştüğü yeri değil, Tüm ülkeyi yakmaya başladı.
Elbette en etkin tavrımızı koyacağız ama, Türk Milleti olarak hukuk içinde, hukuk sınırları aşmadan ve bazı vatan, millet, din, bayrak düşmanlarının ekmeğine yağ sürmeden bunları yapmalıyız.
Türkiye bugün yine kıpır kıpır. Ajanlar, provokatörler cirit atıyor. Her alanda bunları görebilmek mümkün. Bunların oyunlarına gelmememiz gerekir.
Hani bizde bir söz vardır:
“Eşeğini dövemeyen, semerine dayak atarmış” o misal…
Aslında Türk- Kürt Milleti arasında bir sorun olmamıştır, olmayacaktır da. Bin yıldır aynı kıbleye dönen, aynı Allah’a inanan, aynı bayrak altında istiklal marşı söyleyen bir toplum zaten birlik içindedir, beraberlik içindedir.  Teröristlerin  esas amacı bu birliği bozmaktır. Bunun içinde her yolu deneyeceklerdir. Teröristler ne Türk, ne Kürt. Hepsi emperyalist güçlerin paralı uşaklarıdır. Yakın zamana dönüp bakınız. Ortadoğu’da, Yıkın doğuda oynanan oyunlar aynı değimliydi? Libya nasıl yapıldı?, Mısır’da oynanan  oyunlar belli.Mısır’da darbe ile indirilen  Mursi, İsrail ile yapılan antlaşmaları yürürlükten kaldırırken, yerine gelen Sisi, kaldırılan antlaşmayı yeniden yürürlüğe koydu. Irak ne hale getirildi ? İşte Suriye’nin hali. Çölde bir vaha gibi olan Türkiye’ye sıra geldi. Ancak bu oyun necip Türk milleti tarafından mutlaka bozulacak ve Türk, Müslüman milletimiz buna izin vermeyecektir.
Önemli olan akli selim davranmalıyız ve önemli olan ajanlara, provokatörlere uymamalıyız. Devletimiz güçlüdür. Yapılan hatalara rağmen bunların hakkından gelecektir. Biraz cesaret ve biraz destek yeter. Geçmişi hatırlayanlar bilir. Başbakan Prof. Dr. Tansu Çiller TBMM’de bunların elebaşlarını, vekil, dokunulmazlık demeden kollarına kelepçe vurdurup dışarı attırmadı mı? Bu dirayeti bugünkü yönetimlerden de bekliyorum.
Avrupa, şu, bu anlamam. Biz yeniden  İdam’ı  getirmeliyiz. Birkaç hainin leşini  yere sererseniz, ortalığın sütliman olacağını düşünüyorum. Polise, jandarmaya bu konuda tam yetki verilmelidir.
Bir konuya sevindim. Geçtiğimiz gün CHP genel Başkanı, Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’dan bu konuları görüşmek için randevu talep etti. Başbakan buna olumlu cevap verdi.  MHP Genel başkanı yaptığı açıklamada, taraftarını ve ülkücü geçliği itidale davet etti. Biz zor günlerde hep birlikte olduk, yine birlikte bu laneti yeneceğiz.
Doğudan gelen otobüslere, araçlara saldırmak bir şey ifade etmez.
Tabela indirmek ile bu işi bitiremeyiz.
Esas olarak bataklığı kurutmamız lazım. Bataklık kurutulursa kan emici, vampirler, sivrisinekler yaşam ortamı bulamayacaktır.  
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum