1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. AMAN ERDOĞAN OKUMASIN !
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

AMAN ERDOĞAN OKUMASIN !

A+A-

Siyaset Türkiye’de devamlı sıcaktır.

Zaman zaman bu durum doruk yapar, zaman zamanda yavaşlar.Ancak son günlerde ve ilerleyen her  saat ve günde siyasetin daha da ateşinin yükseleceğini görmekteyiz. Özellikle iktidar partisi, CHP, MHP ve yeni oluşumlar ortaya çıkarsa bu ateş alev alev yanacak gibi ama, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı R. Tayyip Erdoğan’ın partisine verdiği mesajlar dikkat çekici ve bazı kimseleri tedirgin ediyor.

Şimdi size siyasetteki temizlik için harika bir hikâye aktarmak istiyorum.

Siyasetin ve AK PARTİ'nin içinde siyaset yapan bir çok kişi son günlerde bir yazıyı paylaşıyorlar .Ama sakın Cumhurbaşkanına anlatmayın! diyorlar.

Sanki Cumhurbaşkanı o yazısında bahsi geçen MİLLETVEKİLİ AHMET AĞANIN yaptıklarını her seçim döneminde yapıyor ama şimdi hem Cumhurbaşkanı,hem Genel Başkan, hem de bakanları atayacak Devlet Başkanı olarak daha da çok yapacak.
O sistemde çalışanlar hazır olsun.Siyasette metal yorgunluğu olmaz ya istedikleri yere gelemez partiye küser aleyhinde konuşmaya başlar,veya parti ve lideri sayesinde kendinin alnı dahi terlemeden makam mevki para pul şöhret kazanmış kişiler kendisini her şeyin üstünde görmeye başlarlar.
Benim onlardan ne eksikliğim var diyerek halka en üst yöneticileri gibi üst perdeden bakmaya başlayanları kıyma makinesine atılıp kıyılacağından korkanlar okusun.

ŞAYET AKPARTİ’ NİN KURULUŞ VE AMBLEMİNDE AÇIKLANAN ŞEKİLDE
POLİTİKA YAPMAYANLARIDA GÖZDEN METAL YORGUNU BUNLAR DİYEREK ÇIKARTIRSA GALİBA YÖNETİMLERE ADAM BULAMAZLAR.

Kongreler sürecine giren AK Parti, nihayetinde 2019’da yapılacak seçimler için teşkilatlanıyor. Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan, bir yandan FETÖ ile mücadele ederken, öte yandan at izini it izinden ayırmak için çaba harcıyor.

Bunun için ben bir yöntem buldum.
Aşağıdaki ibretlik hikayeyi okuyun.
Ama sakın Cumhurbaşkanına anlatmayın!

Meşrutiyet Meclisi’nde Ahmed Ağa adında bir Malatya mebusu varmış. O zat İttihat ve Terakki Partisinden milletvekili seçildiği halde Meclis’te yemin merasimi dışında hiçbir söz söylemiş değilmiş. Talat Paşa, O’nun gizli bir muhalif olabileceğini düşüncesiyle hasbıhalde bulunmak üzere meclisin kafeteryasında O’nunla bir görüşme teklifinde bulunmuş. Burada kendisine:

“Ahmed Ağa,” demiş. “Senin ağzını açıp bir şey söylediğin yoktur. Memleket meseleleri hakkında elbet senin de düşüncelerin vardır. Bunları öğrenmek isterim.”

Ahmed Ağa, itiraz yollu olarak

”Paşa!” demiş. “Ben çobanım. Memlekette çift çubuk, sürü sahibi bir ağayım. Memleket meselelerinden bir şey anlamam.”

Talat Paşa itirazla:

“Hayır! Sen memleket meseleleri hakkında fikir sahibi olmasaydın bizim arkadaşlarımız oradan seni namzed gösterip seçtirmezlerdi. Bak görüyorsun biz devlette suiistimalleri önleyemiyoruz. En güvendiğimiz adamların iş başına gelince şahsi menfaat peşinde koştuklarını görüyoruz. Bunu önlemenin çaresi nedir?”

Ahmed Ağa bir şey söylemek mecburiyetinde olduğunu anlayarak:

“Bak paşa hazretleri. Bunu önlemenin bir çaresi vardır. Ama sana söylesem, bunu yapamazsın”demiş. Talat Paşa’nın ısrarı üzerine de:

“O zaman ben yaşadığım hadiselerden elde ettiğim bir tecrübeyi size nakledeyim. Takdir sizindir” diyerek şunları söylemiş:

“-Ben hayata çoban olarak başladım. Yıllarca çalışıp çırpınarak büyük bir koyun sürüsü meydana getirdim. Nihayet, gördüğünüz gibi yaşlandım. Bütün işleri çocuklarıma devrederek işten çekildim. Aradan iki üç gün geçti. Çocuklarım yanıma gelerek:

“Baba. Sen hiç kurda koyun kaptırır mıydın?” diye sordular.

“Hayır” dedim. Zira bizim sürü dağın yamacında mahfuz bir yerde gecelerdi. Onlar her gece kurda bir iki koyun kaptırdıklarını söylediler. Kendilerine:

“Sürüde değişiklik yaptınız mı?” diye sordum. Dediler ki;

“Sen tecrübeli bir insansın. Bu sürüyü dört zağarla(çoban köpeği) koruyordun. Biz bunu kafi görmeyerek dört yeni zağar daha aldık. Buna rağmen her akşam bir veya iki koyunu kurda kaptırıyoruz.”

Onlara dedim ki;

“Bu aldığınız yeni zağarları gece boyunca gözetleyin. Bakalım ne göreceksiniz.”

Ertesi gün gelip anlattılar;

Gece yarısına doğru vadiye bir kurt gelip ulumaya başlamış. Yeni zağarlardan biri sürüdeki yerini terk ederek vadiye inmiş. O dişi bir kurtmuş. Bizim zağar onunla oynaşmaya başlamış. Kurtlar iki taneymiş. Erkeği, o zağarın boş bıraktığı kısımdan sürüye saldırarak bir koyun yakalayıp vadiye götürmüş. Dişi kurtla işini bitiren bizim zağar yerine dönmüş.

Bu durumu öğrenince onlara dedim ki;

“Bu zağarla kurt, daha evvel bulundukları bir sürüde bu işi yapmakta olmalıdırlar. Onun kafasına sıkıp öldürün”

Böyle de yaptılar. Fakat ertesi gün yeni zağarlardan bir diğerinin aynı işi yaptığını görmüşler. Bunu öğrenince dedim ki:

“Yeni aldığınız zağarların hepsinin kafasına sıkın ve gözetlemeye devam edin.”

Bunu da yaptılar. Fakat yine de kurda koyun kaptırmaktan kurtulamadılar. O zaman anladım ki, geldiği yerde bu işi yapan yeni zağarlar bizimkilere de bu işi öğretmişler, onlara da bu hastalığı bulaştırmışlar.

Onlara dedim ki;

“Bizim zağarların da bu işi öğrendiği anlaşılıyor. Dört tane, hiçbir sürüde kullanılmamış yeni zağar bulun. Bunlar bizimkilerle bir araya gelmeden, bizimkilerin hepsini öldürün ve sürüyü onlara teslim edin. Bu suretle kurda koyun kaptırmaktan kurtulduk. Zannımca, memleket idaresinin de bir sürü idaresinden farkı yoktur. Ben yaşadığım bu tecrübeden bunu anladım. Takdir sizindir.”

Bu olayı hayretle dinleyen Talat Paşa O’na demiş ki

“Benim merak edip seni konuşturduğum gibi, Padişah da seninle görüşmek isterse bu bana anlattığın hikayeyi sakın O’na anlatma!..”

***

Dört tane, hiçbir sürüde kullanılmamış zağar bulmak çok mu zor?

Bu hikayeyi sakın Cumhurbaşkanına anlatmayın!..


 

 

Bu yazı toplam 338 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.