1. YAZARLAR

  2. Mehmet Kaçar

  3. AMERİKA BAŞKANLARININ KARNESİ OLDUKÇA ZAYIF VE GÜNAHLARLA DOLUDUR!..
Mehmet Kaçar

Mehmet Kaçar

Yazarın Tüm Yazıları >

AMERİKA BAŞKANLARININ KARNESİ OLDUKÇA ZAYIF VE GÜNAHLARLA DOLUDUR!..

A+A-

Kuruluşundan günümüze kadar doğal olmayan bir süreçle ilerlemiştir Amerika’da mülkiyet, dünya tarihinde toprağa ilk çitin çevrilmesiyle başlamıştır. 
Amerika’nın mülkiyet usulü toprağa çöreklenmek ve sahiplenmektir. Dünya genelinde zina ve pedofoli; günah, ahlaksızlık ve kanunsuzluk olarak anılırken, Amerika’da milli devamlılık ve başkanlık vasıflarından biri haline gelmiştir. 
Ortada sahipsiz çocuklar, faili meçhul katliamlar fink atarken, ABD, tüm bu sahipsizliğe rağmen bunları bağrına basar. Kimi zaman bunlara halk başkanım, kimi zaman da baba derler. Emperyalizmin biricik bebekleridir çünkü onlar. 
Amerika bâkir topraklara hücum eden bir yığın Avrupalıdır babası da anası da.Kanla doğmuştur ABD ve yine doğduğu kanla beslenir olmuştur. Şimdi bir bir tespit edebildiğimiz kadarıyla bir bir Amerikan Başkanlarının günah karnesindeki kırık notlarına bir bir göz atalım:
George Washigton: Bir dolara cismini veren Washington, Amerika’nın ilk başkanı olmasının yanında Kızılderililere karşı yaptırdığı katliamlarla ünlenmiştir. Amerika bağımsızlık savaşına komutanlık yaparken dış mihrakları ülkeden kovalamaya yani iç isyanları da yerli halkı(kızılderilileri) ise kafa derilerini yüzercesine katlettirmeye can atardı. 
Tarihe kelle avcısı olarak adı yazılmadı ama ABD rüyasının bu başı, yerli halkında kabusu olarak isim yaptı. Görevini çok iyi yapmış bir başkan olacaktı. Amerika’nın milli gururu olarak halk arasında oldukça isim yaptı. Kızılderili yerli halk için şunu der bu kelle avcısı: “Beyazlardan toplu yıkımda başka bir şey görmeyi hak etmeyen vahşi hayvanlardır. Kurtlardan pek farkları yoktur. En sonunda da her ikisi de, biçim olarak farklı olsalar da av hayvanlarıdır lar.”
Grover Cleveland;” Ma, ma, Where is my pa?” ilahisi ile başkanlık seçimlerine damgasını vurmuştur. Beyaz Sarayın ortasında bir kaç çocuk düşünün, “anne anne, babam nerede?” diye ağıtlar yakıyorlar. O dönem bu söz her ABD vatandaşının dilinde bir eğlence konusu olmuştur. Çünkü başkan Cleveland gayri meşru çocuklarını orta yere bırakıp, kaçabileceğini düşünmüştü. Baktı seçimlerde bu konu aleyhine işlemeye başlamıştır ve seçimler gidiyor, mecburen gayri meşru çocuklarını kabul etmiştir. “Çocuklar da benim, başkan da benim “diyerek iki dönem başkanlık yapmayı başarmıştır.
Thomas Jefferson; Doların iki numaralı ismi olan Thomas Jefferson, Washington’un yaveri olarak başladığı kariyerini ABD başkanlığı ile süslemeyi başarmıştır. Washington’a olan etnik soykırım özentisini Afrikalı köleler üzerinden tatmin etmeye çalışmış bir başkandır. ABD bağımsızlık Bildirğesi’nin de katipliğini yapan Jefferson, Baba-oğul-kutsal ruh üçlüsüne kölesi Sally Hemigs’i kenid eklemiştir. Ondan 6 çocuğu olmuş ve hepsini ret etmiştir. Köleliğin zirveye ulaştığı durum olan beyaz saraydaki beyaz adamın köle kadın düşkünlüğünü ABD’ye kazandıran başkan lakabını almasına da neden olmuştur. Bu da ABD’ye yapmış olduğu en büyük kötülük olarak tarihteki yerini almıştır.
Dwight D. Eisenhower; İkinci Dünya Savaşı sırasında nükleer silah ürettirmekle meşhur olmuştur. Soğuk savaş’ı yönetmiştir. Uzay’a dünyalı göndermeye çok çaba sarf etmiştir. Arta kalan zamanlarında da emrinde görevli birliktelik yaşamıştır. ABD başkanlarının genelinde makam düşkünlüğü kadar uçkur düşkünlüğü ile de nam salmıştır. Eisenhower’de bundan geri durmamıştı tabi...
John F.Kennedy; Kennedy Amrika’nın bir numarası idi. Eğer suikasta kurban gştmeseydi Amerika belki de bambaşka bir ülke olabilirdi. Kennedy öldürerek bu iyi olma özelliklerini kaybetmiş oldular. Kenndy hakkında tüm Amerikan vatandaşları bu konu üzerinde ittifak etmiş durumdadırlar. Mesela; Marilyn Monreo ile olan gizli aşkları, başkanların günah tecrübelerini birinci sınıf bir konuma taşımıştır. Yani Kenndy birinci sınıf günahkarlada ilk lik etmiş bir başkandır. Kirli çamaşırları kulaktan kulağa yayılınca Kenndy üstünü örtmeye çalışmış olsa da bu günahını ört bas etmeyi becerememiştir. Karşılıksız bir aşka düşen Marllyn, Beyaz sarayı defalarca arıyor, ama kendine bir türlü cevap veren olmuyordu. Bu skandalla Kennedyn’in karnesi de yine göz kamaştırır bir hal alıyordu...
Bill Clinton; Günümüzde ki Irak’ın siyasi ve ekonomik durumunun müsebbibi olmayı tercih etmiştir ve tüm Irak’ı bombalama emri vermiştir. Petrol, altın ve kaynak konusunda süper güç haline gelmiştir. ABD, Hiç bir Amerikan Başkanı’na savaş yetmediği gibi Clinton’a da yetmemiştir. Saraydan kız kaçırma konçertosuyla skandalları gün yüzüne çıktı. Beyaz saray’da memur olan Monica Lewinsky ile birlikte Oval Ofis’te, 200 torba çimento, 20 kamyon çakıl ve 15 tane kapı hesabı yaptıklarını itiraf etmiştir.
Barack Obama; Amerika kıtasının ilk Afro-Amerikan Başkanı olarak tarih sayfalarında ki yerini almıştır. Bu tarihe kaynak olma bölümü ise tam bir felaket olmuştur. Üstü, büyük çoğunlukla örtülen bir sapkınlığında, pizza siparişleriyle iyi bir karne alarak evine dönmüştür. Clinton’dan bu yana devam eden, ünlü ve zenginlerin hobisi haline gelen pizza siparişi dir bu Pedofili. Adı pizzacı, olarak ün yapan bir firma, üstü örtülü bir şekilde çocuk ticareti yapmaktaydı. “Hotdog” deyince erkek çocuğu, “pizza” deyince de kız çocuğu siparişi veriliyordu bu firmaya. Bu işten başkanın nasıl kurtulduğunu da hala hiç kimse çözmüş değildir.
Richard Nixson; Nixson, Beyaz Saray’ın tembellerindendir. Aslında zeki bir yapısı vardır, ama kafası başka hinliklere yönelmiştir. Water Gate Skandalı ile unutulmaz başkanlar listesinde yerini almayı başarmıştır. Elinde ki tüm kozları masaya yatırdı ve rakip partinin binasına ajanlar yerleştirdi. Hile ya da şike, kazanan ben olduktan sonra ne fark eder deyip Amerikan demokrasisinde yeni bir çığır açtı. Bunun da foyası çok geçmeden ortaya çıktı. İstifa etmek mecburiyetinde kalmıştır. Başarısız Başkanlık kariyeri ile de sınıfta kalanlar gurubuna katılmıştır.
George W. Bush; Babadan oğula nesil bunlar. 41. Başkanın oğlu 43. Başkan Junior Nush. Ne gördüyse atalarından onu yapmıştır. Savaş Gazisi olan Babası’nın bıraktığı yerden devam etmiş, vurup kırmaya. Irak’tan kamyonlarla çaldığı külçe külçe altınlar hala hafızalarda yer tutuyor. İkiz kulelerin yıkılmasını planlayıp yıktırdıktan sonra El-Kaide’yi hem kurdurup hem de yok etme bahanesi ile, Orta doğuda karıştırmadığı ülke bırakmadı. Guantanamo’nun kurucusu, Irak savaş’nın silahli kuvvetleri, Ebu Gureyb’in baş mimarı ve dünyada ki son büyük ekonomik krizin de sorumlusu olarak bir Amerikan başkanından olması gereken tüm kurdeleleri yakasına iliştirmiş bir başkandır.
Donald Trump; son başkan, yani yıl başı hindisi, tüketim çılgınlığı ürünü Donald Trump, Başkanlık süresi boyunca muhtemelen yüzlerce skandala, usulsüzlüğe ve vahşete adı karışacak Trump’un, Amerikanın en iyi tasviri olacak.
Bu adamın seçim vaatlerini sıralayacak olursak bunlar skandallarına yeterde artar bile. Müslümanların Amerika’ya girişlerini yasaklayacak, Meksika sınırına duvar ördürerek, masraflarını Meksika’ya ödetecek. Bu Yılbaşı Başkanı’nın kadın karşıtlığı herkes tarafından duyulup bilinir hale gelmiştir. DEAŞ’i yok etmek için bütün Orta doğuyu bombalamaya devam ediyor. DEAŞ’in, Obama ve Hilarry tarafından kurdurulduğunu da seçim kampanyalarında ifşa etmişti.
Selametle!....
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.