1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. AMERİKA PLANI ÜZERİNE YUNAN SOSU
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

AMERİKA PLANI ÜZERİNE YUNAN SOSU

A+A-

Yunanistan bildim bileli bizimle düşmandır. Arada bir dost havası esiverir gibi de olsa alçaklık ve hainliklerinden asla vazgeçmezler. İçinde bulundukları onca ekonomik darboğaza ve düştükleri sıkıntıya rağmen Türkiye’mize karşı düşmanlıktan asla vazgeçemezler.

Gözleri hep İstanbul’dadır.

Gözleri her daim Ayasofya’dadır.

İşlerine geldiği gibi hareket eden dengesiz bir toplumdur, Yunanlılar…

Bu sebeple yeni çıkan sürprizlere şaşırmamalı, yenilerine karşı da hazırlıklı olmalıyız.

Biliyorsunuz, hududumuzu aşan Yunan askerleri bir süredir gözaltındaydı. Geçtiğimiz hafta salıverilerek ülkelerine iade edildiler.

Daha haftası dolmadan Yunanistan danıştayının, 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi sonrası Yunanistan'a kaçan darbecilere iltica hakkı vermesi karşısında aslında pek şaşırmadım. Her zaman aynıydılar. Arada bir iyi niyet şovu yapsalar da düşmanlıklarından asla taviz vermiyorlar. Dışişleri Bakanlığımız kararın Cenevre Sözleşmesinin ihlali niteliğinde olduğunu vurgulasa da bugüne kadar hangi sözleşmelerinin ardında durdular ki? Keyiflerine göre hareket etmeye alıştıkları için bizim tepkilerimiz adamlara sinek vızıltısı gibi geliyor. 

Milli Savunma Bakanlığımız ve askeri yetkililer de Yunanistan'ın FETÖ'cülere iltica hakkı tanımasını, "tam bir basiretsizlik örneği" olarak nitelendirmişti.

Bunların basiretli olmalarına imkân var mı?

Şunu çok iyi bilmek lazım.

Bu Hristiyan toplumlarıyla olan tüm diyaloglarımızda tavizsiz bir duruş sergilemeli ve onların yaptığı neyse misliyle karşılık vermeyi bilmeliyiz.

Bugün Amerikalı papaz Brunson davasında nasıl dik durup, çizgimizi net ortaya koyabiliyorsak aynı netliği bize karşı yapılan tüm benzeri çıkışlarda da uygulamalıyız.

Bu netliği yapmadığımız sürece bizim iyi niyetli ve kurallara bağlı olan yapımız karşısında dalga geçer gibi hukuk ihlalleriyle bize karşı diplomatik meydan okumayı alışkanlık haline getirenlere karşı misliyle mukabele mantığı uygulamamız doğru olacaktır.

Benim vatanımda darbe için çalışan yabancı güdümlü casusların iadesi için ekonomik yaptırımlar uygulayan ve her fırsatta tehdit diliyle bizi yıldırmaya ve korkutmaya çalışan Amerika gibi hukuksuzluğu başkalarına karşı dilediği gibi uygulayan ama kendi sınırları içerisinde yakaladığı hukuksuzluklara karşı en sert ve net cezaları uygulayan ABD’nin iş bizim ülkemiz söz konusu olduğunda takındığı bu ikircikli tavrın temelinde korkutma ve sindirme politikasıyla ülkemizi dilediği gibi çekip çevirebileceği saplantısı yatıyor.

Asla boyun eğmemeliyiz. Asla geri adım atmamalıyız.

Eğer o papazla alakalı net deliller ortaya çıkarsa o günün şartlarında ki cezai müeyyide uygulanmalı, müebbetse müebbet, idamsa idam cezasıyla bu konuda ki net duruşumuz ortaya konmalıdır.

Amerika şunu çok iyi anlayacak. Dünyanın bilmem hangi kıtasında ki oturmamış ve sistem anlamında yetersiz devletleri istediği gibi oynatabilme alışkanlığını bizim üzerimizde asla deneyemeyeceğini bilmelidir.

Aşikârdır ki ekonomik anlamda bazı sıkıntılar yaşayacağız.

Ama İslam ümmetinin şerefi, izzeti ve geleceği için bu konuda bir müddet sıkıntıyı göze alarak hedefimize kilitlenmeliyiz.

Bu durumda verilecek en küçük taviz neticesinde ardı arkası kesilmeyecek ve iyice şımaran emperyalist Amerika bunun şovunu yapacaktır.

Papaza odaklanalım. Bu adam ne işler çevirdi ki iki ülkenin tüm bağlarını kopartacak kadar üstüne gidiliyor?

Bu yazı toplam 809 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.