1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. AMİRİKA VE CİA
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

AMİRİKA VE CİA

A+A-

Amerika sözde bizim müttefikimiz.
Şöyle bir bakarsanız nasıl dost, nasıl düşman olduğuna da ciddi bir karar veremezsiniz. Çünkü yaptıkları ortada ama, yapılanlar göstermektedir ki, bize ihtiyaçları olduğu zaman dost, müttefik, bize ihtiyaçları olmadığı zaman rakip gibiler.
Amerika’nın yakın geçmişine bakarsak, Tramp’dan önce Obama vardı. Bir sürü şehir efsaneleri ürettik. Müslüman dedik,
Müslümanlara yardımcı olur dedik.
Hatta annesinin  İslam olduğunu bile duyduk.
Bunun döneminde yapılanlar ortada…
PYD, PKK’ya yardımlar.
Açık ve gizliden…
Türkiye Obama’dan sonra seçime giren adaylar arasında Tramp’ı destekledi. Tramp’ın seçilme olasılığı da yok gibi gösteriliyordu ama, Tramp seçimi kazandı. Bizim umutlarımız Tramp döneminde yine suya düştü.
Çünkü Tramp bizde tam bir hayal kırıklığı yaratırken, FETO’culara da diğer bazı Avrupa ülkeleri gibi sahip çıktı.
Çünkü  yukarıda belirttiğim gibi Amerika’nın dostu menfaatidir. Bu ülkenin çok geniş ve dünyayı idare eden bir istihbarat örgütü CIA var Bu örgütün ajanları Ortadoğu ve Türkiye’de hatta dünyada çok etkilidir.
Hatta bir  diplomatik dost arkadaşlarımın toplantısında dinlemiştim. CIA iki yıl önce Almanya Başbakan’ı Merkel’i bile dinlediği ortaya çıkmıştı.
Bu örgüt CIA'nın işe sadece Amerika yönetimi için  istihbarat toplama değildir. Asıl görevleri ülkeleri dizayn etmektir...
Biraz gerilere gidersek Türkiye’de yaşanan  12 Eylül 1980  darbesinde bu açıkça görüldü. Darbeci generallerden biri Amerika'da öldü. 
Yine yakın geçmişte ülkemizi kana bulayan, 250 şehit verdiğimiz, yüzlerce gazi verdiğimiz 15 Temmuz  FETO darbe girişiminin de arkasında ABD olduğu  su gibi aşikar.

Hatta öyle ki, bunları Devletimiz biliyor.Darbe girişiminde başrol oynayanların o gece ABD konsolosluğuna telefon ettikleri, defalarca görüştükleri  ortaya çıktı. FETO’cu  hainlere kaçarken vizeyi de bunların verdikleri belgelendi...
Son olarak yapılan tespitlerle  ABD konsolosluğunda çalışan biri tutuklandı. Bir başka çalışan ve ailesi de gözaltına alındı. Tutuklandı. CIA şaşırdı. Trump kızdı. 'Vizeyi askıya alma' kararı çıktı...
Biz de 'Reste rest' dedik, vize uygulaması getirdik. Şimdi 'Amerika’ya bile kafa tutuyoruz' diye  keyiflenenler var elbette.Bu durumun doğru olup olmadığını görebilmek için biraz geriye gidelim isterseniz.
Benzer bir sorunu  Rusya ile yaşamıştık. Bu ülkenin uçağını düşürdük. Sonunda özür mektubu yolladık, uçağı vuran askeri de 'FETO’cu' diye tutuklandı. Umarız konsolos çalışanını tutuklayan hakimin de sonu böyle olmaz!!!
Çünkü dış politikada bir adım atacaksınız, iki yıl düşüneceksiniz. Yoksa  sonuçların neler getirebileceğini düşünmeliyiz.
Dileyelim Allah bu Necip Millete yardımcı olsun, düşmanlarına fırsat vermesin.

Bu yazı toplam 281 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.