1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi
Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi

Konya'da Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi paneli başladı

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nce Türkiye’nin 28 şehrinde düzenlenen ‘Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi’ kapsamında, ‘Hikayemizin Yarım Asırlık Yerli Sesi: Mustafa Kutlu’ konusunda, Konya Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde panel gerçekleştirildi.

anadolu-mektebi-yazar-okumalari-projesi-(7).jpg

Panele, Selçuk Üniversitesi Rektrörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, Selçuk Üniversitesi Genel Sekreteri İbrahim Halıcı, Selçuk Üniversitesi Kurumsal İletişim Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. H. Ahmet Şimşek, okul müdürü Sadrettin Başkürkçü ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Başkanlığını Ayşegül Aytekin’in yaptığı panelde Gülizar Sarman ‘Mustafa Kutlu’nun Hayatı ve Eserleri Arasındaki Bağ’, Berra Biçençark ‘Mustafa Kutlu’nun Hikayelerinde Toplumsal Gelişme’, Döne Kızılkılınç ‘Mustafa Kutlu’nun Hikayelerinde Gerçek Aşk ve İdeal Aşk’, Fatma Gök ‘Mustafa Kutlu’nun Hikayelerinde Taşra Yaşamı’ konularında sunum gerçekleştirdi.

“SOSYAL BİLİMLER TOPLUMSAL BÜTÜNLÜK AÇISINDAN ÖNEMLİ”

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, yaptığı konuşmada, panelistleri tebrik ederek, öğrencilerin, konunun özüne vakıf olabilen yorumlar getirdiğini ifade etti. Bundan duyduğu memnuniyeti dile getiren Prof. Dr. Şahin, “Bir genel cerrah olarak sosyal bilimlere de büyük önem veriyorum. Türkiye’deki iyi cerrahlardan birisiyim. Avrupa camiasında bilimsel çalışmalarımla tanınan bir cerrahım. Ama benim yaptığım işleri yapacak yurt dışından bir adama ayda 10 bin dolar verir, getirir, yaptırırsınız. Hiçbir şey de kaybetmezsiniz. Benden daha iyi de yapabilir. Çünkü olay tekniktir. Ama toplumu inşa eden, toplumsal örgüleri oluşturan bir sosyal bilimciyi dışarıdan getiremezsiniz. Getirdiğiniz zaman ithal sosyal bilimci sizin toplumunuzun yapısını değiştirir. Sizin inancınızla, kültürünüzle örtüşmeyecek bir süreci başlatır ve toplumsal bütünlük bozulur, dağılır. Toplum, gücünü kaybeder. Bu nedenle sosyal bilimler önemli” diye konuştu. Program, hediye takdiminin ardından sona erdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.