1. HABERLER

  2. ANKARA

  3. Ankara’da bir daha olmaması için planlı elektrik kesintileri başlıyor! Pazartesi gününe dikkat!
Ankara’da bir daha olmaması için planlı elektrik kesintileri başlıyor! Pazartesi gününe dikkat!

Ankara’da bir daha olmaması için planlı elektrik kesintileri başlıyor! Pazartesi gününe dikkat!

Tüm Türkiye’de olduğu gibi koronavirüs salgını nedeniyle fiziksel yatırımların birçoğunu durdurmak zorunda kalan Ankara Büyükşehir Belediyesi AYKOME, başkentin her ilçesinde elektrik hatlarının yenilenmesi için karar aldı. Büyük gün 10 Ağustos.

A+A-

Tüm dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de derinden sarsan koronavirüs salgını nedeniyle fiziksel yatırımlara büyük ölçüde ara veren Ankara Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz günlerde yayınladığı ihale ilanıyla başkentin su sıkıntısı çekmemesi için kritik bölgelerinde yaptığı su çalışmalarının yanı sıra şehrin elektrik sorunu yaşamaması için AYKOME kararıyla elektrik şirketi EnerjiSA’nın yatırım yapmasının önünü açtı.

SALGINDA SOSYAL SALGIN SONRASI FİZİKSEL BELEDİYECİLİK

Koronavirüs salgını döneminde adından sıkça bahsettiren Başkan Mansur Yavaş, Normalleşme Süreci’ne en hızlı giren belediye başkanlarından biri oldu. Salgının ilk günlerinde sosyal belediyeciliğin en ince örneklerini ortaya koyan ve bu dönemde şehir içinde problem yaşanan küçük rötuşları bitiren Büyükşehir Belediyesi, köklü yatırımlar için startı verdi.

BELEDİYENİN VE ŞEHRİN RÖNTGENİNİ ÇIKARDI

Göreve geldiği günden bu yana Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin tüm röntgeninin çıkarılmasını isteyen Başkan Mansur Yavaş, özellikle su sıkıntısı çekilebilecek yerlerle ilgili projeleri öne alarak ana sorunların önüne geçmiş oldu. Öte yandan Haziran ayında yaşanan sel nedeniyle pansuman tedbirler yerine köklü çözümleri hedefleyen Başkan Mansur Yavaş, sorunun çözülmesi için ana tedbirlerin çıkartılması için talimatlarını yineledi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin internet sitesinde belediyede ilk 1 yılında yapılanları ve önceki dönemde yaşananları bir araya getirten Başkan Mansur Yavaş, raporda yer verilen kritik noktaları da bir bir elden geçirmekte kararlı.

ELEKTRİK HATTINA EL ATILMASI İÇİN ONAY

Şehrin problem yaşamaması ve EnerjiSA’nın yatırımlarını rahat bir şekilde gerçekleştirmesi için AYKOME tarafından alınan kararla Başkent’in tüm ilçelerinde çalışma izni verildi.

TÜM İLÇELERDE ÇALIŞMA VE KESİNTİ YAPILACAK

Ankaralı’nın kış mevsiminden itibaren sorun yaşamaması için planlı kesintilerin başlayacağı Başkent’te çalışmalar Pazartesi gününden itibaren başlayacak ve 8 Kasım 2020 tarihine kadar devam edecek. Bu süreçte enerji kalitesini yükselterek gerilim düşümünden kaynaklı arızaların ve kesintilerin önüne geçmek için eski trafolar ile cadde ve sokaklarda tehlike ihtimali bulunan elektrik direklerini kaldırılarak yerine galvaniz direkler konulacak.

KABLOSUZ ŞEHİR ANKARA

Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Altyapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME) koordinesinde, vatandaşların can ve mal güvenliğini korumak, kent estetiğine uygun olmayan ve ekonomik ömrünü tamamlamış enerji hatları (havai hatları) yer altına alınacak.

Ankara’nın elektrik dağıtım işlerini yürüten Başkent EDAŞ’ın internet sitesinde yer alan planlı kesintiler bölümünde şehrin tüm ilçelerinde ve belli mahallelerde 10 Ağustos 2020 Pazartesi günü elektrik kesintisi yaşanacağı bildirildi.

BAŞKENT’TE YAPILACAK ÇALIŞMALARDA İSE BU TARİHLERDE YAŞANACAK KESİNTİLER

* Bilkent Şehir Hastanesi çevresi ve Bilkent Bulvarı, İhsan Doğramacı Bulvarı, Lodumlu Yolu çevresinde bulunan cadde ve sokaklar: 16 Ağustos-11 Ekim,

* Yenimahalle Ragıp Tüzün Caddesi ile civarındaki cadde ve sokaklar: 10 Ağustos-13 Eylül,

* Çankaya Malazgirt Mahallesi, Dikmen Caddesi, Lizbon Caddesi, İlker Caddesi ve civar sokaklar: 10 Ağustos-8 Kasım,

* Keçiören Ayvalı Mahallesi, Ayvalı Caddesi, Süleymaniye Caddesi, Halil Sezai Arkut Caddesi, Mustafa Üstündağ Caddesi, Etlik Caddesi, Gazze Caddesi, Seval Caddesi, Nihan Caddesi ve civar sokaklar: 10 Ağustos-27 Eylül,

* Etlik Şehir Hastanesi, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, Tanzimat Caddesi, Eşref Bitlis Caddesi, İvedik Kavşağı, Beypazarı Caddesi ve 90. Sokak: 10 Ağustos-30 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

ÇALIŞMALARLA EŞ ZAMANLI FEN İŞLERİ DEVREDE OLACAK

Arızaların giderilip tüm hattın yenileneceği Ankara’da elektrik hattı yenileme çalışmaları süresince zarar gören asfalt ve kaldırımların bakım ve onarımı daha sonra Fen işleri Daire Başkanlığı tarafından yapılacak.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum