1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Anladıkları Dilden !..
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Anladıkları Dilden !..

A+A-

Terör araştırılsın mı ?
Bence hayır.
Çünkü Terörün nereden, kimden ve kimlerin yaptığı su gibi aşikar.
İçte ve dışta Türkiye’nin açıktan ve gizliden düşmanları ortada.
Şunu bilelim ve iyi okuyalım.
Atatürk’ün Gençliğe hitabetinde bunlar çok net şekilde anlaşılıyor. Atatürk bu olacakları ve hainleri yıllar önce tahmin edebilmiştir. İşte lider yarınları öngören bir kimse olursa değerlidir.
Önceki gün CHP’nin verdiği önerge, AK parti ve MHP’nin oyları ile ret edildi. Yaklaşık 4 saat süren meclis toplantısında yine o bildik sözler, yine” havanda su” dövüldü.
Bu tablo sonrasında ise insanlar yorum yapmaya başladılar. Koalisyon hükümeti kurulma çalışmaları yapılıyor. Gelinen nokta ise “bir arpa boyu” Bence hemen erken seçim değil, yeniden seçime gidilmeli ve kanayan yara durdurulmalıdır.
MHP” silah ile terörü bitirelim” diye konuşuyor. PKK ise son tabloda “ Bizde dövüşürüz” demektedir. Bunlara cesareti Türkiye Büyük Millet Meclisindeki uzantısı o lan kimseler vermektedir. Geçtiğimiz günlerde birisi ağzından salya akıta akıta “ PKK tükürükle boğar. “ diye havlıyordu. Böyle olunca da endişemiz Türkiye’nin yeniden kan gölüne dönmesidir.
PKK yeniden azdı ve savaşı başlattı. O zaman bu terör örgütüne anladığı dilden cevap verilmelidir.
“Terörü kim yapıyor?
İnsanları kim öldürüyor ?” sorusunu sormak ve cevap aramak, tiyatro oynamaktan başka bir şey değildir. Bu nevi bir çalışma laf üretmekten öteye gitmemiştir, gitmeyecektir.
Geçtiğimiz günlerde BBC’ ye röportaj veren Selahattin Demirtaş “Gücüm yetmiyor” dedi.
PKK tüm iyi niyete, tüm çağrılara rağmen silah bırakmadı ve bırakmayacak görünüyor. Bebek katili bunu istemiyor. Çözüm süreci herkesi ve sade vatandaşı yanılttı.
Kimin, kimin yanında olduğunu görmemiz gerekir. Çözüm sürecini PKK’nın silahı bozdu. Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi “ Silahla, terörle öldürme ile yoluna devam edenlerle süreç işlemez, barış gelmez.
Şunu açıklıkla ifade edelim ki, terör nereden gelirse gelsin, tüm insanlar karşı olmalı ve tepkisini açık biçimde ortaya koymalıdır. Bazı malum siyasetçiler ve belli bir kesim terörü ya lanetlemiyor, ya da göstermelik bir lanetleme yapmaktadır.
Hiç kimse, ama hiç kimse şiddeti siyasal mücadele şekli haline getirmemelidir. Eğer yaparlarsa bu terör içinde kendilerini boğarlar.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve hükümeti terörün bitirilmesi için belki iyi niyetle “zeytin dalı” uzattı ama, bundan maraz doğdu ve terörün bitirilmesi için, onların aldığı dilden mücadele yapılmalıdır. Tabi ki bu iş kolay olmayacak ve bir bedel ödenecektir. Bunun için zaman kaybı yaşanmamalıdır. Bu kararlılığın alınabilmesi için de hükümet hemen kurulmalıdır. Kurulamıyorsa elbette Türkiye’nin ve yönetenlerin A ve B planları vardır. Yanlış yapan işin faturasını ödemelidir.
 

Bu yazı toplam 212 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.