1. YAZARLAR

  2. A.Osman Renklibay

  3. OYUN SİSTEMİNİ ANLAMIYORUM
A.Osman Renklibay

A.Osman Renklibay

Yazarın Tüm Yazıları >

OYUN SİSTEMİNİ ANLAMIYORUM

A+A-

Konyaspor süper ligde 12 maçı geride bıraktı. Son Beşiktaş maçına bakıyorum. Bunu daha öncede yazmıştım. Allah aşkına Konyaspor Beşiktaş önünde hangi sistemle ne oynadı ?

Yeşil-Beyazlılar  rakipleri önünde istatistiklere bakarsanız bir şeyler yaptı görünüyor.Ancak  kendi alanında ve zaman zamanda orta alanda top dolaştırmak başarı getirmiyor. Yan paslar, geriye paslar oyunun ana damarı olmamalıdır. Sağlı sollu akınlar ve dikine akınlar yapmadığınız takdirde gol bulmak hayal olur.  Futbol sonuç oyunudur. Tabelayla başarı veya başarısızlık ölçülür.Burada ya duran toplardan, ya da rakibin bariz hatasıyla gol bulabilirsiniz.

Konyaspor oyun düzenini bir türlü oturtamadığını gibi, kadro derinliği olmadığı için bunu da sağlayamıyor.

Böylesi başarısız sonuçlar alan takıma taraftar sahip bile çıkmaz.Ancak Konyaspor’un taraftarı harika ve her hal ve sonuçta takımlarını destekliyor. Bunun kıymetini bilmeli ve sonuç alınmalıdır.

İsim olarak yazmak istemem ama, şu golcü diye aldığımız Bajiç Beşiktaş maçında kaç defa ceza alanına girip şut attı. Bana birisi anlatsın ve nerede oynadığını söylesin. Konyaspor’a yazık oluyor. Taraftara yazık oluyor.

Takımın oyun koordinasyonu yok. Bunun sorumlusu teknik kadro ama, yönetimde bunun neden olmadığını sormasının görevi olduğunu düşünüyorum. Bu takıma mutlaka direkt oynayacak 2-3 oyuncu alınmaz ve takım toplanmaz ise sonuç kahin olmaya gerek yok hüsran olur.

Bu yazı toplam 1282 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar