1. HABERLER

  2. ANTALYA

  3. Antalya, Alman Basının Manşetlerinde
Antalya, Alman Basının Manşetlerinde

Antalya, Alman Basının Manşetlerinde

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in geçtiğimiz günlerde Almanya’ya yaptığı ziyaret ve gerçekleştirdiği görüşmeler ülkenin en çok okunan gazeteleri ve dergilerinde geniş yer buldu. Almanya’nın en önemli gazetelerinden...

A+A-

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in geçtiğimiz günlerde Almanya’ya yaptığı ziyaret ve gerçekleştirdiği görüşmeler ülkenin en çok okunan gazeteleri ve dergilerinde geniş yer buldu. Almanya’nın en önemli gazetelerinden biri olan Frankfurter Allgemeine Zeitung Başkan Türel ile yaptığı röportajı “Antalya’da yeni bir Hollywood yaratılıyor” başlığı ile yayınladı. Turizm sektörünün en yüksek tirajlı dergisi FVW’nin yayın yönetmeni Klaus Hildebrandt ise Türel’in temaslarına yer verdiği makalesinde Antalya’nın uygun fiyata kaliteli tatilin adresi olduğunu ifade etti.
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya için çıktığı tanıtım maratonuna Danimarka ile devam ediyor. Gittiği ülkelerde Antalya’yı her yönü ile anlatan, güvenli bir şehir olmasının yanı sıra hoşgörü şehri olduğunu ifade eden Türel’in temasları yabancı ülkelerin basın kuruluşları tarafından da yakından izleniyor. Türel’in geçtiğimiz günlerde gittiği ve görüşmelerde bulunduğu Almanya’da da ülkenin en önemli gazeteleri ve en çok okunan turizm dergileri Türel ile yaptıkları röportajları ve Türel’in Antalya ile ilgili sunumlarını sayfalarına taşıdı.
ZEİTUNG TÜREL’LE YAPTIĞI RÖPORTAJI YAYINLADI
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in, Almanya’nın en yüksek tirajlı ve saygın gazetelerinden Frankfurter Allgemeine Zeitung’un Ortadoğu Editörü Rainer Hermann’a verdiği röportaj “Antalya’da yeni bir Hollywood yaratılıyor” başlığı ile yayınlandı. Gazetenin 12 yıl boyunca Türkiye sorumluluğunu da yapan Hermann’ın kaleme aldığı röportaj da Antalya’nın turizm potansiyeli üzerinde duruldu ve son dönemde ev sahipliği yaptığı uluslararası organizasyonlara yer verildi.
ANTALYA EN GÜVENLİ TURİZM MERKEZLERİNDEN BİRİ
Antalya’nın her yıl 20 milyonu aşkın yerli ve yabancı turisti ağırladığı hatırlatılan röportajda Menderes Türel’in, Antalya’yı en güvenli turizm merkezlerinden biri olarak nitelendirdiği ifade edildi. Antalya’nın güvenli şehir olması nedeni ile uluslararası organizasyonların da adresi haline geldiğini belirten Hermann, Antalya için “Zirveler Şehri” nitelendirmesini yaptı. Antalya’nın ev sahipliği yaptığı organizasyonları sıralayan Başkan Türel de, Strong Cities Network toplantısının güvenlik nedenleriyle Paris yerine Antalya’da yapıldığını söyledi.
HEM İSRAİLLİ HEM İRANLI GELİYOR
Röportajda Rus turistlerin iki ülke arasında normalleşme yaşanması ile birlikte tekrar Antalya’yı tercih edeceğini anlatan Türel, Rus turistlerden kaynaklanan eksikliğin ise farklı pazarlar ile giderilebileceğini belirtti. İranlı turistlerde artış yaşandığını kaydeden Türel, Antalya’nın aynı anda hem İranlı hem de İsrailli turistleri ağırlayan bir hoşgörü şehri olduğunu ifade etti.
HOLLYWOOD PROJESİNE GENİŞ YER AYRILDI
Gazete, Başkan Menderes Türel’in film platoları projesine geniş yer ayırdı. Universal Stüdyosu ile Antalya Film Platosu Projesi’nin karşılaştırıldığı röportajda, Universal Stüdyosu’nun 30 hektarlık bir arazisi bulunurken, Antalya’da proje için bin hektara kadar bir alan ayrıldığı belirtildi. Antalya’nın tarihteki adlarından birinin de ışığın ülkesi anlamına gelen Likya olduğu kaydedilerek güneş yoğunluğu, iklim şartları ve maliyetler ile öne çıktığı anlatıldı.
ÜNLÜ TURİZM DERGİSİ: UYGUN FİYATA KALİTELİ TATİL ANTALYA’DA
Alman turizm sektörünün en yüksek tirajlı dergisi FVW de Antalya’nın tanıtımı için yapılan görüşmeleri sayfalarına taşıdı. Derginin yayın yönetmeni Klaus Hildebrandt tarafından kaleme alınan makalede Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in yanı sıra Alman ve Türk turizmcilerin görüşlerine yer verildi. Antalya’da uygun fiyata kaliteli tatil yapılabildiği belirtilen makalede FVW medya kuruluşu tarafından yapılan incelemede, misafirperverlik konusunda Türkiye’nin birinci sırada yer aldığı kaydedildi.
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Hildebrandt’a, Antalya’nın ev sahipliği yaptığı ve yapacağı organizasyonları, festivalleri, konser ve sergileri anlattı. Antalya’nın güvenli bir şehir olduğunu ifade eden Türel “Biz tehlikenin her şeyden önce aramıza girmesine izin vermeyiz” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.