1. HABERLER

  2. ANTALYA

  3. Antalya Valiliği yeni koronavirüs kararını yayınladı! Yeni dönem resmen başladı
Antalya Valiliği yeni koronavirüs kararını yayınladı! Yeni dönem resmen başladı

Antalya Valiliği yeni koronavirüs kararını yayınladı! Yeni dönem resmen başladı

İyi bir koronavirüs mücadelesi veren Antalya'da Valilik alınan yeni kararları yayınladı. Buna göre kamuda bazı düzenlemeler yapılırken hamamlara da kısıtlama getirildi.

A+A-

Antalya Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun kararı şu şekilde ilan edildi:

* İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Koronavirüs (Covid-19) salgını ile ilgili gerekli tedbirleri kararlaştırmak amacıyla, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 26. maddesine istinaden 30.09.2020 tarihinde gerçekleştirilen olağanüstü görüşmede aşağıdaki kararları almıştır.

* Tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından PANDEMİ olarak nitelendirilen Koronavirüs (Covid-19) salgınından vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla gereken tedbirlerin kararlaştırılması.

1. İlimizde, pandemide görev alan kamu kurum ve kuruluşlarında, çalışma statüsüne bakılmaksızın görev yapan sürekli işçiler dâhil bütün personelin kendi talepleri olması halinde; aylık çalışma süresi dikkate alınarak, 31.12.2020 tarihine kadar günlük 24 saat üzerinden çalıştırılmasına izin verilmesine ve buna göre planlama yapılmasına,

2. Kurulumuzun 14.08.2020 tarihli ve 2020/77 no.lu kararının 1. maddesinin “Çin'de ortaya çıkarak bütün dünyayı etkisi altına alan Covid¬19 salgınının, kamu düzeninin bir parçası olan kamu sağlığı açısından risk oluşturduğu gözönünde bulundurularak, İlimizde bulunan hamamlara tur düzenlenmesi veya insanların hamamlara toplu şekilde taşınmasının yasaklanmasına,” ülke genelindeki uygulamalar ve pandeminin seyri gözönünde bulundurularak İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nun 77 nolu kararında 1. maddenin iptal edilmesine,

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulumuzca, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11/C maddesi ve 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 27. ve 72. maddeleri uyarınca, 30.09.2020 tarihinde oybirliği ile karar verilmiştir.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum