1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Araştırma Hastanesinde Neler Oluyor?
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Araştırma Hastanesinde Neler Oluyor?

A+A-

Eskiden buranın adı SSK hastanesiydi.
Sonra Meram Araştırma hastanesi oldu.
Bu hastaneyi 1968 den beri tanırım, gider gelirim. İlk başhekimlerini tanırım. Allah rahmet eylesin, Dr. Tuncer Sanal burada uzun süre başhekimlik yaptı.
Daha sonra Op. Dr. Hüsnü Bozkurt göreve başmadı. Dr. Sanal zamanında bu kimsenin iyi niyetini de istismar eden bazı personel işi savsaklardı. Belki temizlik ve benzeri hizmetler tam yapılamıyordu ama, o dönemin başhekim yardımcısı Dr. Muammer Çelik bu tür kişilerin canına okuyordu.
Sonra Op. Or. Hüsnü Bozkurt geldi. Bozkurt otoriter, işini takip eden ve hataları kabul etmeyen birisiydi. Hastane bir bakıma onun döneminde disipline edildi. Temizlik ve benzeri hizmetler çok üst düzeyde yapılır oldu. Ancak ne yazık ki, Türkiye’de hizmet eden değil, siyasi tercihler geçerli olduğu için Bozkurt’da görevden alındı. Daha sonra kısa süreli başka yöneticiler geldi. Prof. Dr. Dursun Odabaş göreve başladı ve hastanede hizmetlerde , fiziki yapılanmada yenilendi.
Ne yazık ki, Prof. Dr. Odabaş’ın görevden alınmasıyla bazı idarecilerde tasfiye edildi ve bu hastanede hiç mi, hiç kavga- gürültü ve iç çekişme bitmedi. Odabaş’tan sonra göreve gelen Prof. Dr. Sadık Özmen’in tutumu olayları ve çekişmeyi tırmandırdı.
Sadık Özmen hoca ile birkaç kez görüşmemizde de, tatmin edici bir açıklamada bulunamadı. Şimdi hastane toz- duman.
Çalışan teknik ve idari personel, uzman doktorlar Prof. Dr. Dursun Odabaş’ı yeniden hastanede göreve davet etmektedirler.
Yine bir kavga, yine bir skandal.
Önceki gün Kadındoğum servisinde bir kavga daha yaşandı.Ancak iddia edildiğine göre hastane yönetimi bunları hem körüklemekte, hem çanak tutmakta ve kavgayı araştırıp, suçlular hakkında idari soruşturma başlatması şöyle dursun, kayıtsız kalarak adeta teşvik etmekte olduğu iddia ediliyor.
Tüp bebek ve doğum servisi sorumlusu Doc. Dr. Mustafa Başaran etkisiz ve pasifize hale getirilmek istendiği iddiaları var. Geçtiğimiz gün Doc. Dr. Başaran hastanede uzman doktor Naim Ünsal, başaranı makamında yumrukluyor, hakaretler ediyor. Konu polise intikal ettiriliyor ama, hastane idaresi idari bir soruşturma açmayı düşünmüyor.
Yine dün belki hava şartları engel oldu ama, Pisikiyatri servisine hizmet verilemedi. Hastaların yemekleri verilemedi veya gecikmeli verildi. Doktor vesağlık personeli hastaneye ulaşmakta zorlandılar.
Konya’da sağlıkta çekişme ve problem bitmiyor. Kamu hastaneleri genel sekreteri Mehmet Bekerecioğlu görevden alındı. Yerine Op. Dr. Gökhan Darılmaz getirildi. Darılmaz hakkında bir sürü iddialar ortaya atıldı. Bekerecioğlu tekrar alındı, yeniden Gökhan Darılmaz görevde.
Sağlık teşkilatı kaç başla yönetiliyor belli değil. Birde sağlık Müdürü Hasan Küçükendirci var. Halk sağlığı müdürlüğü var. Böylesi bir yöntem içinde halka nasıl sağık hizmeti verilebilir ki…
Yazımızın tam konusu olmamakla birlikte, dünkü yazıma bazı vatandaşlar telefon ve elektronik ileti ile tepki gösterdiler.
Birçok vatandaş, Yazır yöresinde, Sancak mahallesinde, Gümrük müdürlüğünde 3-4 saat akşam saatlerinde mahsur kaldılar. Belediyenin hizmet vermediğinden dert yandılar. Valilikten konuyla ilgilenmesini istediler.
Ben büyükşehir yasasına bir çok konuda karşıydı, bugün haklı olduğumu görebiliyorum. Yazır’a, Sancak mahallesine veya merkezi bazı yerlere hizmet götüremeyen veya zorlanan Belediye 600 Km. uzaklıktaki köye, kasabaya nasıl hizmet götürecek ?
Bu konuda yine yazı yazacağım.
 

Bu yazı toplam 6687 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum