1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Armağan Kolejı ilk hafızını verdi
Armağan Kolejı ilk hafızını verdi

Armağan Kolejı ilk hafızını verdi

Özel Armağan Koleji 2 yıldır süregelen Hafızlık Projesi kapsamında ilk hafızını verdi.

A+A-

Hafızlık projemizin özel bir proje olarak diğer okullardan farklı yanı ögrencilerin akademik derslerinin yanında hafizlik calismalarinin da sürmesi seklinde niteleyen Armağan Koleji Hafızlık Kurulu Koordinatör öğretmeni Ferhat Yakar " Aliya İzzetbegoviç 'in çok güzel bir sözü var , Yeryüzünün öğretmeni olmak için gökyüzünün ögrencisi olmak lazim. Biz yeryüzünün nadide öğretmenleri olabilmek için dünyanın en şerefli eğitim çalışmasını yapıyoruz. Ne mutlu bizlere ki Allah bizi hafız yetistirmekle görevlendirdi. Hâfız kelimesine nisbet edilen el-Hâfız, Allah'ın güzel isimlerinden biridir ve 'Her yönden esirgeyip koruyan, insanların ve cinlerin bütün amellerini muhafaza eden, asla zayi etmeyen' anlamındadır.

'Şüphesiz ki Kur'ân'ı ve onu koruyacak olan da Biziz' âyetinde de ifade edildiği gibi Kur'ân'ın gerçek sahibi ve koruyucusu o kelâmın mutlak sahibi olan Allah'tır.

Hâfızlar, Peygamberimizin (a.s.m.) özel iltifatına mazhar olan insanlardır:'Hâfız olup da Kur'ân okuyan kimse meleklerle beraberdir' hadisinde bildirildiği gibi, hâfız her an meleklerle birlikte, meleklerin arasında, meleklerle içiçedir. Çünkü meleklerin en çok ilgi duydukları olay, Kur'ân'ın okunduğu ve dile getirildiği yerlerdir.Bu yola canımız feda olsun. Hafızlık yapan yavrularımızın ayağına taş değmesin. Yoluna diken çıkmasın. Karşılaştığı zorlukları dik durarak aşabilecek kudreti Yüce Rabbimiz versin.Bugün Abdurrahman'ımiz Hafızlık tacını giydi.Armağan Koleji'nin ilk hafızı oldu. Öncelikle bu yola bizimle beraber baş koyan ailesine, hafız öğretmenlerine ve okul idaremize cok teşekkür ederiz. InsaAllah hafiz sayımız her sene artarak devam eder.dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.